[ pavlevars @ 14.02.2011. 12:44 ] @
Ljudi, pomagajte!!! Stvarno sam vec ocajan ! Procitao sam vec toliko tema (da ne bih ponavljao) i nisam nasao da je neko imao slican problem. Naime, imam TV kartu "Global TV Terminator PCI VGA kard 7131RF" sa A/V, TV, FM i Remonte izlazom. E sad, u A/V izlaz sam prikacio razvodnik na kom se nalaze 3 cinca (zenska), 3,5 mm (muski), i S/video (muski). Probao sam da povezem TV preko cinc/skart kabla, nije upalilo pa sam kupio kabl sa cincevima (3 muska na obe strane) i ono opet ne funkcionise!!! Imam Samsung TV i Windows 7. Molim za pomoc jer stvarno vide nemam ideju sta da radim, mada mislim da je problem negde na podesavanjima kartice(kartica ima najnovije instalirane drajvere), kompa ili TV!!! Okacicu i slike ako nekom nije jasno nesto. Unapred hvala!!!
]

[Ovu poruku je menjao pavlevars dana 14.02.2011. u 14:15 GMT+1]
[ Miroslav Cvejić @ 14.02.2011. 12:52 ] @
Svestan si da su na TV kartici ti konektori ulazi a ne izlazi?
I da povezivanje dva ulaza (TV i TV karta) ne daje rezultat.
[ calexx @ 14.02.2011. 13:04 ] @
Baš tako, TV kartica služi da na monitoru gledaš TV program a ne da sa nje prabacuješ sliku na televizor. Šta će ti uopšte TV kartica da bi sa nje gledao program na televizoru??
[ pavlevars @ 14.02.2011. 13:06 ] @
Znaci kartica moze samo da prima sliku, a ne i da je gura na TV? Pa mislim, bio sam u nekoliko radnji pre nego sto sam kupio karticu i rekli su mi da je za to povezivanje potrebna ili TV karta ili graficka sa TV izlazom! Znaci to je njihovo neznanje i neprofesionalnost!!! A mozes li ti da mi malo bolje objasnis povezivanje kompa i TV? Ako te ne mrzi, samo ukratko.
[ Miroslav Cvejić @ 14.02.2011. 13:12 ] @
Grafička karta ima izlaz za TV pored dva izlaza za monitor. Obično je tako. Sada je u trendu HDMI umesto s-video.
Zavisi koju grafičku kartu imaš i kakve konektore na njoj.
[ pavlevars @ 14.02.2011. 13:20 ] @
Imam kao sto se vidi na slici 3 konektora na grafi, 2 za monitore (VGA i onaj beli) i HDMI, da li postoji ikakav adapter preko kog bih mogao da povezem komp i TV? Graficka karta mi je "ATI Radeon HD 4300/4500 Series", ima li mi ikakvog spasa ok kupovine nove g. kartice?
[ pavlevars @ 14.02.2011. 13:45 ] @
Evo nasao sam nesto http://www.elitesecurity.org/t...icku-sa-HDMI-izlazom-na-obican ,tu se spominje adapter sa slike ali kao sto je navedeno tesko ga je naci!!! Imas li ti neku ideju, neki adapter, firmu???
[ Miroslav Cvejić @ 14.02.2011. 13:47 ] @
U ppitanju je CRT TV koji ima samo SCART i kompozitni (činč) ulaz?
[ pavlevars @ 14.02.2011. 13:51 ] @
Da, imam Samsung TV sa 2 scart ulaza i 3 cincna ulaza.
[ pavlevars @ 17.02.2011. 16:09 ] @
Ima li neko ideeeeeju, gde bih mogao da nadjem VGA-RCA adapter??? Trazio sam po beogradskim firmama, niko nema!
[ Miroslav Cvejić @ 17.02.2011. 18:15 ] @
Dva najjednostavnija rešenja:
1. kupovina novog TVa (LCD/LED/Plazma)
2. kupovina druge grafičke karte koja ima adekvatan video izlaz.

Taj VGA-RCA adapter je čista lutrija i velike su šanse da neće proizvesti sliku na TVu.
[ pavlevars @ 18.02.2011. 15:29 ] @
E ovako, nasao sam graficku sa S-video izlazom, Nvidia 8600... nesto (nisam obracao paznju na model) i lepo sve po protokolu uradim, upalim kompjuter, win 7 nadje drajver, (130 mb) skine ga, instalira i kaze da naravno treba da resetujem komp! Ja kliknem "reset now" on krene da se bootuje i stigne do pola, a onda crn ekran i nista! Ja ga ponovo restartujem, on mi da ono "Repair startup" ja potvrdim i on me vrati za 2 sata unazad, samim tim mi i obrise drajver! Pokusavao sam i ja sam da skinem drajvere i u "Device Menageru" sam isao ono desni klik "Update driver software" i opet se isto desava. Moze li neka pomoc, link, objasnjenje bilo sta?
[ Miroslav Cvejić @ 18.02.2011. 18:55 ] @
Skini drajver sa nvidia.com i javi kako je prošla instalacija.
[ pavlevars @ 19.02.2011. 19:55 ] @
Hvala na necemu KONACNO efektnom, instalacija je uspela, kartica je azurna! Sada vise nema kocenja na startup-u, ali mislim da je jos jos jedini preostali problem onaj razodnik sa S-video na kompozitne kablove, posto sam isprobao povezivanje na caletovom kompu, koji ima na grafi izlaz najobicniji video kompozitni izlaz (zuti), povezao sam sve lepo, uradio podesavanja u Nvidia Control Panelu, i on je radio sasvim normalno!!! Ali na caletovom PC sa win XP-om! Kod mene kad ubacim muski cinc u zenski slika na TV pocne da igra (mutno je siva i ide levo-desno). Mislim da je problem u razvodniku, ako mislis da je nesto drugo reci! I naravno, hvala ti mnogo sto se zezas tu samnom vec 5 dana! Pozdrav!!!


[ Miroslav Cvejić @ 19.02.2011. 23:30 ] @
Da nije NTSC izabran za format?
[ pavlevars @ 20.02.2011. 07:00 ] @
A gde da nadjem ta podesavanja? Sve je radilo na caletovom kompjuteru, a kod mene ga Nvidia Control Panel uopste ne vidi (TV), idem u multi display i on ne nadje nista???