[ n1tr0 @ 16.02.2011. 13:06 ] @
Imam fiksni telefon koji sam bezicno spojio na 10 km udaljeno mesto gde mi je centrala, jer u Cortanovcima pored 3, 4 000 stanovnika Telekom vec godinama nikako da prikljuci nove korisnike. Centrala vec postoji dugo dugo, cak je i digitalizovana pre vecine ostalih u Srbiji, jedino sto nikada nisu krenuli da spajaju nove korisnike (da razvlace kablove). U selu ima samo ~10 telefona. Godinama vec pitama kada ce se spajati novi korisnici, da li ce se uvoditi ADSL(obzirom da 90% ljudi u selu ima wireless[koji je doduse max 1mbps]) i IPTV, a odgovor koji svaki put dobijem je:
Citat:
Poštovani,

Instalacija ADSL opreme u TF centrali Čortanovci planira se sledeće godine, nakon čega će uslediti realizacija podnetih zahteva.

S poštovanjem, Telekom Srbija a.d.

Ovo je odgovor koji dobijam svako 2, 3 meseca pocev od 2005. ili 2006.
Pre neki dan dobijem informaciju da su poceli da spajaju korisnike fiksne telefonije preko CDMA i da nude (ultra mega giga) brzi internet od CAK 128 (ili bese) 256kbps za neke enormno velike pare za taj protok (tipa 1500 ili 2000din mesecno).
Znaci CDMA i ADSL ne mogu da se porede - kako po protoku, tako i po kvalitetu usluge, a ne moze ni da se poredi cak ni sa wireless-om.
Dakle - da li je moguce da toliko seze njihov bezobrazluk sa laganjem i varanjem korisnika?
[ anahajm @ 02.03.2011. 17:03 ] @
lazu oni,a i ostali