[ bmilan @ 17.02.2011. 12:09 ] @
MB Gigabyte Ga 7N400S, CPU Sempron 2800, memorija 2x256mb, MSI RX2600Pro, HD 160gb ATA.

Instalirao XP SP3, nemam originalni CD za drajvere pa sam sa interneta skinuo drajvere za plocu i graficku.
Postavke u Bios-u osnovne. XP se instalirao bez problema ali jako sporo, pretpostavio sam da je razlog stara konfiguracija i malo memorije.

Kad startujem instalaciju drajvera za chipset, krene a onda prozor nestane. Ostavio sam tako izvesno vreme racunajuci da je spor ali nista.
Skidao sam sa raznih lokacija ali postoji samo jedna verzija ovog drivera (2.41) i svaki put isto. U pocetku sam mislio da su drajveri instalirani pa sam instalirao audio i video drajvere i po zavrsetku: audio - radi, video kao da nema instalirane drajvere.
U Device manager-u - ? za SM Bus controller, video controller i neki unknown device (nema nista u PCI slotovima pa ne znam koji je to uredjaj)

Drajver za SM Bus controller se nalazi u paketu za chipsset pa pretpostavljam da ova instalacija nije prosla.

Pokusao sam vise puta da instaliram dr. za chipset, vise puta instalirao razlicite video drajvere ( skinute sa MSI sajta) i posle restarta racunara isto.

Ne bih da reinstaliram BIOS da ne bih sebe uvalio u jos vece probleme, racunar je komsijin.

Ima li neko ideju ili resenje ovog problema.
[ Miroslav Cvejić @ 17.02.2011. 12:27 ] @
Taj dodatni PCI Device je zvučna karta na grafičkoj kartici. ATI HDMI audio.