[ ßellerophon @ 06.02.2004. 13:46 ] @
citam mali i vidim da si spomenuo sony trv- 33e -ja bas nju uzeo jer eto tako cinila se optimalnom -nisam nikakva ekspert za kamere sve mi je to novo -uzeo sam jer se se cinila najboljom sa cijenom i performansama
dakle sto mene muci - spojim je na kompic da prebacim sto sam snimio sa kamere ima oko 60minuta - koristio sam sony imagemixer 1.5 i kliknem da se prebaci...
nakon 20 minuta dobio sam file od 450Mb dug 12minuta velicine 320 x 240 ?????? (to recimo da sam pretpostavio da se prebacio prvi segment sto je sniman u komadu?) -i tako poludia sam... kvaliteta je horor a na kameri je izgledalo super...
sad jeli stvar u ovom mpeg formatu i jel ja mogu neki drugi bolji software nabavit? a sto je sa rezolucijom? samo mi ne moj kazat da je to to da kamera snima 320 x 240 fiksno... trebai mi ozbiljan help ovdje
[ Carnivore @ 06.02.2004. 22:35 ] @
Znam u cemu je problem al' ne garantujem da cu ti moci tacno objasniti jer sam taj program koristio samo jednom.
Dakle, moras negdje u opcijama da podesis da video iz kamere u kompjuter prebacujes u avi formatu (ne mpeg) i sa najboljom kvalitetom.
Ne bih ti preporucio taj program, ali ako ga bas zelis, onda imas i update na verziju (cini mi se) 1.51.
[ ßellerophon @ 07.02.2004. 10:32 ] @
meni ovaj program ne izgleda bas najsretnije rijesenje- ako postoji bolji program koji ljudi koriste samo kazi isprobat cu odma
[ Carnivore @ 07.02.2004. 14:45 ] @
Naravno da postoji bolji.
Samo, ni ja ne znam koji da koristim.

Cini mi se da su tri najbolja:
Vegas Video 4
Adobe Premiere 7
Pinnacle Liquid Edition

Ja sam postavio pitanje prije par dana da mi neko preporuci koji od ova tri da koristim, ali se jos niko nije javio. Valjda niko ne zna.....
[ ßellerophon @ 08.02.2004. 14:03 ] @
da stvarno je to ne zgodno... -mozda bi trebao potrazit neki engleski forum specijalno za to... -u ducanu di sam kupio kameru bi me samo blido pogledali da ih pitam sta mi je softwareom.......
jesi ti probao koji od tih?
koju kameru ti imas?
[ Carnivore @ 08.02.2004. 19:09 ] @
Probao sam Vegas Video i Pinnacle Liquid (po 5-10 minuta svaki). Meni to izgleda poprilicno komplikovano na prvi pogled. Zato me i interesuje koji je jednostavniji jer nemam namjeru da se zamaram ucenjem programa mjesec dana da bih onda ustanovio da to isto sto mi treba mogu da uradim s nekim drugim programom mnogo jednostavnije.
Inace, ja imam Sony PC105E.
[ ßellerophon @ 09.02.2004. 00:02 ] @
nisi malo brzo odustao... :) -pocinje mi se cinit da smo jedini na ovom forumu... heh -dakle trebam to isporbat... ako se ne varam.. pregledao sam mali milijun kamera kad sam isao kupit svoju- nije bilo neke vidljive razlike izmedu ove moje i tvoje kamere.... osim sto je tvoja bila skuplja i bio je naglasak na tome da je ka nesto Pc kamera... nisam to shvatio...
[ Carnivore @ 09.02.2004. 04:57 ] @
Moja ima 16:9 mod za snimanje, fotoaparat, kao i USB-streaming (web kamera) a i LCD je mnogo bolji nego na TRV-33. Uz to je manja i laksa. Ostalo je sve isto.
[ ßellerophon @ 09.02.2004. 09:29 ] @
iman i ja to...
evo gledam ove programe jos ih nisam skinuo ali hocu
vegas video 4.0
Pinnacle Liquid Edition 5.5
Pinnacel Studio 8.0 ili 8.xxx
adobe premiere 7.0