[ danielv @ 17.02.2011. 22:41 ] @
U kojem video formatu snima DM 800 HD na recimo spoljnji sata HDD: avi. mp4... ?
Koju marku HDD-a da kupim sta je u praksi najbolje ?
Da li treba pre povezivanja sa Dream-om formatirati HDD i u kojem formatu:NTFS,fat32, linux?
Da li taj HDD disk posle mogu da otkacim sa Dreama, kao prenosivi da zakacim na PC i prebacim filmove direktno na PC-ev drugi HDD ?
Da li se jos vise greje Dream kada mu radi i spoljnji HDD kakva su vasa iskustva ?

Pozdrav svima.

[Ovu poruku je menjao danielv dana 18.02.2011. u 00:02 GMT+1]
[ ChanMaster @ 18.02.2011. 11:10 ] @
- Snima u TS formatu vise informacija o tome naci ces OVDE

- Sto se marke HDD-a mozes kupiti koji god hoces (kolko para tolko muzike) u svakom slucaju gledaj da to bude neki SATA koji nije previse glasan (kao Seagate)

- Za formatiranje sam zaboravio (davno sam ga tutno u dream) -

- Neznam sto bi ga vadio iz dreama kasnije - jednostavnije ti je da fileove prebacujes direktno sa njega uz pomoc bilo kog FTP programa (ja izmedju ostalog koristim total commander)


- greje se vise ja sam tutno externi kuler


Poz
[ danielv @ 24.02.2011. 15:39 ] @
Hvala CHAN MASTER na savetima ovo je vrlo interesantno, ja na primer imam kucni wireless je li to znaci da podesim u total komanderu parametre iz dreama i onda mogu da pristupim i presnimim sadrzaj sa HDD-a na dreamu? Ja bih to na moj laptop koji je bezicno povezan sa mojim ruterom koji je preko UTP-a zicom povezan sa Dreamom.Da li bi to funkcionisalo ?
Da li moze savet kako to odraditi. Na ruteru mi je ukljucen DHCP i da li postoji neki najbolji softvercic za prebacivanje video materijal sa dreama.

Pozdrav svima.
[ vkoja @ 24.02.2011. 16:34 ] @
Moze , kod mene je tako vec godinama i radi sve super. Znaci samo dream mreznim kablom u ruter , a ostalo sve sto moze bezicno preko rutera i normalno ulazis u dream i streaming radi normalno i sve ostalo.
[ danielv @ 02.03.2011. 20:21 ] @
Ah Vkoja opet ja, znaci imas i kombinaciju sa sata HDD-om predpostavljam.Ovo mi se cini korisnim u slucaju kada ljudi odu na posao a dobri filmovi se snimaju kod kuce. Nakon dolaska kuci, uzivas u necemu sto bi bilo propusteno, naravno dok smo na radnom mestu.Od neceg treba i ziveti, ali i uzivati u luksuzu koji nam pruza dream i to u HDD-u.Ja bas navalio na HD ali kvalitet slike mi je najvazniji,dosta sam gledao losu sliku na kablovskoj.

Pozdrav druze.
[ vkoja @ 02.03.2011. 21:28 ] @
Kvalitet hd slike na dm 800 je odlican!