[ prunto @ 18.02.2011. 08:30 ] @
Kako da uradim da kada god mi se startuje forma (u ovom slucaju Form2) u label1 ili textBox1 (svejedno mi je) , ispise nesto nalik broju predracuna u formatu npr: datum/broj , tako da datum bude u formatu npr 180211 ,a broj da oznacava koji put je startovana forma.Ja sam ovao probao da uradim sa Timer kontrolom ali sve bude ok dok ne trebam da uradim brojac startovanja forme.
??????????????
[ MasterOfDisaster @ 18.02.2011. 16:21 ] @
Ovako moras negde da cuvas taj broj, kako bi mogao da ga uvecevas svakim startovanjem te forme.

Taj broj mozes sacuvati na vise nacina:
u Registry Editor(Regedit),
u *.ini fajl to je ustvari *.txt fajl,
da ga zapises na kraju *.exe fajla tj. tvog programa,
i sl.

Ja bih za to iksoristio Regedit, vec imas gotovou f-ju u VB-u tako da nema sta da se mucis.

Evo kako bi to izgledalo:

Code:

Dim S As Integer

S = LoadSetting("Ime_Programa", "Statistika", "Broj Startovanja Forme", 0)  ' Ovde ucitavamo vrednost, ako ne postoji vratice nulu '
SaveSetting "Ime_Programa", "Statistika", "Broj Startovanaja Forme", S + 1 ' Ovde povecavamo sacuvan broj i sacuvujemo ga nazad u Regedit '

Text1.Text = Day(Now) & Month(Now) & "/" & S ' gde nam je S broj startovane forme '


Ovo sve stavi u Form_Load i pri svakom startovanju imaces broj startovanaja forme i datum.

Tek sam sad video ovo:
"Ja sam ovao probao da uradim sa Timer kontrolom..."

Cemu Timer kontrola? to bi ti trebalo kad bi staljao sat koji bi se na recimo svaku sekundu osvezavao...

Pozdrav :)
[ prunto @ 19.02.2011. 08:32 ] @
Sav kod koji si mi rekao sam ubacio u Form load i nece ....
?????????????????
[ MasterOfDisaster @ 19.02.2011. 19:04 ] @
Evo ti primer...
[ shpiki @ 19.02.2011. 23:58 ] @
Citat:
MasterOfDisaster: Ja bih za to iksoristio Regedit...

Registry Editor (skraceno RegEdit) je APLIKACIJA i kao takvu NE MOZES da je koristis za upisivanje podataka koji tebi trebaju (odnosno moze, ali na potpuno drugaciji nacin, ne na ovaj koji si ti naveo). Ti u stvari koristis REGISTRY (registar) kao mesto gde upisujes podatke,tvoji podaci su smesteni u registrima, ne u RegEditu.. Obrati malo paznju na terminologiju, zna veoma da zakomplikuje stvari..
Ovo sto si prikacio je u redu, radi posao, na njemu je da li ce znati da ga iskoristi..
Pozdrav.