[ Ivan Hegedis @ 14.02.2011. 17:54 ] @
Imam doticni model AP-a i nikako nemogu da mu pristupin , naime prikljucim sve i sve lampice pocnu da trepere ali na 192.168.1.1 nece da se nakaci , kako da pristupim AP-u drukcije? Restartovao sam ga 1000 puta sve pokusavao i nista , drugi AP nemogu da namestim u CLIENT mod , cim prebacim i kliknem reboot i save pojavi se kao da je raskacen utp kabal , ima li mi pomoci!?
[ tdjokic @ 14.02.2011. 21:00 ] @
- probaj sa drugim kablom
- probaj sa drugim racunarom (mreznom karticom)

Ako dobro shvatam, tebi dva uredjaja rade nepravilno sa jednim racunarom? Onda je racunar krivac.
[ Ivan Hegedis @ 21.02.2011. 21:23 ] @
ok , krivac je bio kabal , sad vidim njegov signal i to 20db ali nikako nemogu da se nakacim na njegov ruter , ima telekomov adsl i mreza je nezasticena , molim vas hitno mi je!!
[ Ivan Hegedis @ 21.02.2011. 21:25 ] @
Moj komsija ima ADSL preko telekoma a ja imam AP tp-link 501g i sad podesio sam AP na CLIENT mod i grid antenu usmerio ka njemu sad ide problem , vidi signal od njega i to 20db i kad kliknem CONECT nista se ne desava , nece da se nakaci pa me zanima sta treba da radim?
[ Jbyn4e @ 21.02.2011. 21:38 ] @
Pa pitaj komsiju kako da se nakacis, koju je zastitu stavio ili filtriranje po MAC ili sta, ako ne mozes direktno.
[ tox master @ 21.02.2011. 21:51 ] @
Da li komsija uopste zna da bi ti da pozajmis net od njega?
Ako nema nikakve zastite ukljucene a ne mozes da se nakacis onda je signal verovatno preslab da bi se ostvarila konekcija.
[ Ivan Hegedis @ 21.02.2011. 22:58 ] @
Naravno da zna , po pola uzeli 4 megabita u telekomu , sad ja nemogu da se nakacm!1 Koliko bi bilo zadovoljavajuce decibela za kacenje?
[ Aleksandar Đokić @ 22.02.2011. 02:43 ] @
samo za kacenje cak i 6-7, ali to ne bi radilo lepo, tako da ti treba 20-tak db radi koliko toliko ok,

a sto se tice podesavanja dovoljno je da se konektujes i na racunaru stavi auto ip adresu (tj dhcp)
[ Ivan Hegedis @ 22.02.2011. 18:05 ] @
problem je kad stisnem connect nista se nedesava!! kako da podesim AP a i ruter koji je dobio iz telekoma
[ savkov @ 23.02.2011. 09:51 ] @
Probaj da promenis ip rutera na 192,168,2,1
[ dr.dexy @ 24.02.2011. 11:00 ] @
adresa fabricka tp linka ti je 168.192.1.254, da bi mu pristupio, na svom racunaru postavi adresu 192.168.1.100 ,255.255.255.0, 192.168.1.254 i resio si problem.


inace,
ja imam tl wa500g, i probao sam sve modove rada na njemu, i das mnogo vise para nema boljeg AP-a, tako su mi rekli oni koji ga duze koriste...


,
[ missortr @ 24.02.2011. 11:39 ] @
ima bolji, TL-WA501G :-)
njegova default adresa je 192.168.1.1 (kad se resetuje)
e ovako:
Citat:
Ivan Hegedis: Restartovao sam ga 1000 puta sve pokusavao i nista , drugi AP nemogu da namestim u CLIENT mod , cim prebacim i kliknem reboot i save pojavi se kao da je raskacen utp kabal , ima li mi pomoci!?

to je normalno.
Koji je ruter kod komsije?
ti kada na TL-WA501G kazes Client i uneses komsijinu mac adresu, snimis, normalno ti je da ti nemas vise kontakt sa TL-WA501G (dok ga ne resetujes) nego sa komsijinim ruterom.
pa zato nisam najbolje razumio obaj dio:
Citat:
Ivan Hegedis: Moj komsija ima ADSL preko telekoma a ja imam AP tp-link 501g i sad podesio sam AP na CLIENT mod i grid antenu usmerio ka njemu sad ide problem , vidi signal od njega i to 20db i kad kliknem CONECT nista se ne desava , nece da se nakaci pa me zanima sta treba da radim?

nema veze, resetuj taj TL-WA501G,
postavi: IP Address: 192.168.1.55, Subnet Mask: 255.255.255.0, Gateway: 0.0.0.0, ako ti je kod tog ADSL rutera slucajno adresa 192.168.1.1. onda ce on i tvoj AP da se sukobe, zato promjena na proizvoljni broj 55 (procitaj malo i ovu temu cisto....)
Konektuj se na ADSL ruter (kako god, trebalo bi da radi,) (Access Point, Client, Repeater, Bridge (Point to Point), Bridge (Point to Multi-Point))
npr. uneses mac adresu na Repeater koji cekiras, cekiras i Universal Repeater SAVE, radi iz Internet Explorer, nedavno sam imao slican problem sa Chrome i mozillom.

Sta bi dao za takav komsiluk, ako to nije kako si rekao, ako je tj. komsijin ruter zakljucan onda ovako.


[Ovu poruku je menjao missortr dana 24.02.2011. u 12:53 GMT+1]
[ salesalesale @ 29.10.2013. 21:18 ] @
E ovako, ja imma isto probelm sa ovim ruter tp link 501g,,,, zapravo ja sam ga kupio da bih mi radio kao RIPITER MOD, ali nece, nema linka, tj nema interneta, sve sam podesio, dodelio mu adrese, posle toga izbrisao adrese da bih automatski dobio od drugog rutera, i sve tako uradio kako treba, a,,,,i imam problem jos sa ovim uredjajem , uredjan na koji se kacim zapravo ima brzinu od 6.mbs, a sa ovim uredjajem kada se nakacim u uredjaju kao ripiter mod, od njega samo dobivam 0.13mbs, znasi preko 5 mbs se GUBE negde, koji probelm je u pitanje to niko izgleda nezna,
[ anon70939 @ 08.08.2015. 20:06 ] @
Ajd i ja da se učlanim u temu, da ne otvaram novu :)

Prijatelj me zamolio da mu u selu namestim net.
Selo je malecno, tridesetak kuca i jedna osnovna skola.
Osnovna skola ima ADSL, ruter HG530 i otključan net.
Neće da krade net, pitao je direktora da li može da se zakači i dozvolio je. Seoska školica, niko ne brine o njoj osim baš tih seljaka koji žive tu.
U principu, potreban mu je net samo sada preko leta, pošto mu je došla ćerka na raspust iz BG-a. Tamo studira.

E sad, škola je daleko otprilike 400m vazdušnom linijom od njega. I on je hteo baš na nju da se zakači. Kupio je na svoju ruku ovu antenu,



i AP TP-WA501G na pijaci :) i onda tek pozvao mene da mu namestim to...

Verujem da pošto je u školi ruter u kancelariji, da džaba i ovolika antena, da neće moći da uhvati signal.


E sad, druga varijanta je da pita nekog komšiju da dele net po pola i da se zakači kod njega.
Koliko mi je rekao i koliko sam video, prvi komšija je na manje od 100m od njega, čista optička vidljivost. Ali isto problem, ruter je u kući. U jednom momentu sam telefonom uspeo da vidim taj ruter. Isto je HG530 kao u školi, i takođe otključan.
Da li je neko radio nešto slično, i da li je moguće imati stabilnu liniju na manje od 100m, ako je komšijski ruter u kući?
Koja je alternativa i da li bi i komšija morao imati neki uređaj, pa da izbaci antenu napolje? Šta najjeftinije kupiti?
Pomenuo sam već, njemu net nije potreban ni za šta drugo, nego za ćerku kad eto dođe na odmor ili vikendom, pretpostavljam za FB, viber i slične stvari. Sada koriste neki telenorov wi fi uređaj, ali je preko 3G i prilično je spor tu u selu, loš domet.

Pored toga ima takođe neki TP link, ali ruter, i mislim da na njemu ne može da odšrafi antenu i stavi ovu.
Ideja je, da APom dohvatimo net odnekud, da ga zakačimo na taj TP link ruter, a ruter dalje po kući da deli net.

Šta mi je od podešavanja bitno? Malo su mi konfuzne ove opcije.
Za sada sam promenio adresu AP-a na 192.168.2.1 čisto da nema konflikt sa komšijskim ruterom. Promeniću i na tom TP ruteru na recimo 192.168.3.1

Repeater mislim da nema smisla da koristim, jer se koristi ova grid antena koja je usmerena ka komšiji, i ne bi bacala dalje net po kući.
Client ako stavim, da li će biti dovoljno? Ako recimo uspemo da dohvatimo komšijin net "kroz zid" bez da on kupuje bilo kakav uređaj?

Ako kupi neki uređaj onda će morati bridge to bridge?

Koliko vidim ovde u opcijama, imam samo polje gde unosim MAC adresu. Nije mi jasno, gde treba da upišem pass i ostala podešavanja koja uzmem od komšije?
Kako da znam da sam uopšte zakačen, i da ovaj tp link i antena mogu da dosegnu do neke mreže? Gde mogu da vidim šta hvatam? Konfuzna su mi ova podešavanja

Uh, al se raspisah... Hteo sam samo da dočaram situaciju, da ne bude da nisam dao informacije u potpunosti.