[ smkaco @ 27.02.2011. 14:32 ] @
Pre neki dan sam istalirao ubuntu 10.10 Sistem mi je ne poznat pa vas molim da mi objasnite kako danapravim wireless....

Pre sam imao sistem W7 i kada se konektujem na odredjenu baznu stanicu, samo sam trebao da ukucam par IP adresa u IPv4 address i onda bi mogao da idem na net ali sada mi je sve ne poznato pa molim sve koji se razumiju da mi pojasne sta,kako i gde ... Od svog preparatera gde placam net sam dobio te IP adrese preko kojih idem na net...
Svaka informacija bi mi dobro dosla
hvala unapred
[ combuster @ 27.02.2011. 14:43 ] @
https://help.ubuntu.com/community/NetworkManager0.7

Kliknes na Wireless tab, edit, prebacis sa DHCP-a na manual i ucukas ip adrese.
[ smkaco @ 27.02.2011. 18:01 ] @
ok to al kad prebacim na manuel i kad Ip adrese ukucam sta da ukucam u
DNS server: a sta u
Searsh domains :
i dali treba dole da se okvaka ono : require IPv4 addresisng for this connection to complete
Odnosno sta da upisem u DNS server a sta u searsh domains ako treba :D
pozz i hvala
[ fade @ 27.02.2011. 18:04 ] @
U windowsu
ipconfig /all

i dobices sta treba da kucas.
Ako istu vezu koristis i sada, samo si preko kabla, onda kucaj
cat /etc/resolv.conf

i dobices 2 nameservera koja se koriste za dns.
samo dodaj dns servere, ostalo ne treba.
Takodje mozes da koristis i google dns servere 8.8.8.8 i 8.8.4.4
Te adrese bi se posle nekog vremena automatski zamenile onima koje koristi tvoj internet provajder u svakom slucaju.
[ dany12 @ 27.02.2011. 18:34 ] @
Ukucas samo ono sto si i kod windows-a kucao,ostala polja ostavis prazna.Ako ne uspe preko nm-applet-a,onda je veoma lako to odraditi preko terminala.Samo napisi da li koristis wl kartu ili neki bezicni ruter koji je povezan na mreznu.
[ smkaco @ 28.02.2011. 15:17 ] @
Ne znam koji me samo djavo natera da ovo istaliram :D ubuntu10.10 al sad ok
jel se moze staviti ovde slika na forum :D Da vam samo pokazem kako to kod mene izgleda i da mi onda tacno kazete gde sta da napisem jer ja sam probao 1000 kombinacija i kako god okrenes nista :D kod mene je za varles uredjaj kji ide u USB pa tako do antene :D ,,,

file:///home/malossi/%D0%A0%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B0%20%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D1%80%D1%88/za%20forum.png

I dali se ovde moze da doda slika :D da vam sve to objasnim tacno
[ smkaco @ 28.02.2011. 16:08 ] @
https://elitesecurity.org//poruka/prikacifajl/2821740

Evo tu sam postavio sliku :D
I sad vidite na sta mislim :)) i recite gde sta da napisem ;D i sta treba ispuniti a sta ne :D ok
i hvala vam puno ;))
[ Sini82 @ 28.02.2011. 16:30 ] @
Skini Wicd sa http://packages.ubuntu.com .

sudo apt-get autoremove network-manager


Instaliraj Wicd.

sudo pppoeconf


U polja predviđena za unos kucaj user i pass.

Sada kada si sve podesio, lako ti je preko Wicd-a da se konektuješ.
[ smkaco @ 28.02.2011. 18:41 ] @
ALi ja nemam ni user ni pass :D
Ja imam samo one IP adrese, Znaci dok sam imao W7 te adrese ukucam u polje IPc4 setting i onda se samo konektujem na tu baznu stanicu i idem na net :D
Pa me zanima gde sada treba da to ukucam :D kontas gore na slici vidis sta treba popuniti :D
A kada bi skinuo taj Wicd bili to sto god pomoglo i ako bi mozes dati konkretan link :D
[ tdjokic @ 28.02.2011. 19:43 ] @
Upravo sam se do pre 5 minuta nesto mucio sa slicnim stvarima pa sad ne sme da prgivirim tamo da nesto ne zeznem, ali - na slici imas Method: Manual, bice da postoji jos nesto - Static ili slicno, sto se odnosi na tebe, jer kako sam ja tebe razumeo ti imas bas to.
[ smkaco @ 28.02.2011. 20:34 ] @
Ako se razumes ajde me dodaj :D na fb ili skype :D sta imas
Ajde na fb tu sam uvek :)) Aleksandar Originalni Profild Djukanovic Pa da mi objasnis detaljno sve kako to da uradim :D ok
[ fade @ 28.02.2011. 21:28 ] @
U prazno polje ispod onoga sto treba da kucas, samo kliknes 2 puta i ukucas, ne vidim u cemu je problem, kada zavrsis kliknes na Add.
[ tdjokic @ 28.02.2011. 22:05 ] @
Citat:
smkaco: Ako se razumes ajde me dodaj :D na fb ili skype :D sta imas
Ajde na fb tu sam uvek :)) Aleksandar Originalni Profild Djukanovic Pa da mi objasnis detaljno sve kako to da uradim :D ok
Ne razumem se. I ja se mucim vec vise dana.

Sad sam stigao do situacije da mi u nekoliko razlicitih Linuxa konekcija izmedju rutera i AP radi a u nekim drugim ne radi. Slicno tebi, ni ja ne znam sta i gde da upisem, razlikuju se obrasci.

Neko ce reci - a sta ce ti vise verzija Linuxa - pa bas zbog ovakvih s....a!!!!! Na staroj verziji Minta, iz 2008 godine JA sam upisao IP adresu, Subnet i Gateway a nisam ni bio svestan da je SISTEM sam nasao jos nekoliko stvari, nesto DNS itd., i ta distribucija je proradila odmah. Odem u druge, ne radi a osim toga trazi jos neke parametre.

Tu se ja setim da u onoj koja radi ima jos nesto sto nisam gledao i prenesem to u ove koje ne rade ali opet ne rade sve a ni nema svuda isto da se upisuje.

I sta covek da radi? Promeni se verzija distribucije - ostajem bez Interneta? E pa nije fer.

Zaboravih reci da je AP ovde u funkciji mrezne kartice ili USB adaptera, podesen kao Client i on sada prima bezicni signal za racunar.
[ smkaco @ 03.03.2011. 18:43 ] @
:)) nista druze uzmi istaliraj W7 i sve po starom :)) Mene je ovo iznerviralo a + nesta mi ni sistem nije radio kako treba dosta opcija nije htelo da otvori i svasta nesta :D a kada je uradio update onda je tek poceo zlo sve se promenilo kad palim kad gasim komp sve :) ko da je se netko igrao sistemom kada ga je pravio :)) Mozda je kod vas drugacije nez al mene je bas zezao :D ...
Eto zatvaram temu :DD