[ laik75 @ 28.02.2011. 17:12 ] @
Imam problem instaliram igru i nece pa nece ovo vam je da popiz....! instaliram igru, krekujem je i posle kad je otvorim izbaci mi ovo cudo neko pismo a oo glasi "your computer does not meet the minimum system requirements to run this software. As a result you may experience errors during operation. Your video card does not meet the required specifications ( GPU Shader 3.0) Sto se tice prevoda sve mi je jasno , ali nemam pojma sta treba da radim. E sad ako znate sta se dogadja ovoj mojoj kanti molim vas reci te mi sta da radim. Hvala!
[ Milos911 @ 28.02.2011. 19:22 ] @
Ne mozes igrati tu igricu, osim ako ne promenis graficku. Ta tvoja nema pixel shader 3.0, i to nije moguce promeniti, jer je igrica pisana tako da graficka mora da ima gorepomenutu verziju shadera... O kojoj se igrici radi, i napisi svoju konfiguraciju (ako znas koja je)...
[ laik75 @ 28.02.2011. 22:22 ] @
Bedak! Igra koja mi zadaje muke do te mere da dolazim u iskusenje da isutiram kutiju je Pro evolusen 2011. E sad ti napisa da ti kazem koja je moja graficka, lako bih ja to , ali nemam pojma kako da i gde da vidim tj da nadjem te podatke. Ceo dan se smaram instalirajuci igru i na kraju mi pade na pamet da mozda nemam neki diver za igre. Pa sam i to trazio po netu ali nisam nista nasao. Instalirao sam i pes 2006 ali ni ona nece i ako sam uradio sve kako treba. ludilo! Znaci po tvom nema leka sem da menjam graficku ili sta god vec?
[ laik75 @ 01.03.2011. 17:19 ] @
Kako da vidim koja mi je konfiguracija?
[ Binary Mind @ 01.03.2011. 18:23 ] @
Instaliraj program po imenu Piriform Speccy i prepisi sta on kaze o vaznijim komponentama (graficka, procesor, RAM, maticna ploca itd.)... Na prvi pogled izgleda kao da je konfiguracija malo starija i da PES 2011 ne moze da se igra na njoj...
[ MvZ @ 01.03.2011. 19:58 ] @
Idi ovde
http://www.systemrequirementslab.com/cyri/
izaberi igru iz padajuceg menija ili ukucaj naziv igre,
posle skeniranja racunara izbacice ti da li tvoj racunar ispunjava uslove i koje su komponente tvog racunara.
[ laik75 @ 01.03.2011. 22:31 ] @
MS Windows 7 Ultimate 32-bit
CPU
Intel Celeron 430 @ 1.80GHz 46 °C
Conroe-L 65nm Technology
RAM
1.0GB Single-Channel DDR2 @ 399MHz (5-5-5-18)
Motherboard
Gigabyte Technology Co., Ltd. G31M-ES2L (Socket 775) 29 °C
Graphics
SyncMaster (1600x900@60Hz)
Intel(R) G33/G31 Express Chipset Family
Hard Drives
78GB Western Digital WDC WD800JD-00MSA1 ATA Device (SATA) 39 °C
Optical Drives
HL-DT-ST DVDRAM GH22NS50 ATA Device
Audio
High Definition Audio Device Izgleda da ne mogu da igram ovaj fudbal misli cak da ne mogu da igram ni winning eleven!
[ Miroslav Cvejić @ 01.03.2011. 23:00 ] @
nemoj za svaku repliku pokretati novu temu.
[ SStudio @ 02.03.2011. 06:51 ] @
Citat:
Intel(R) G33/G31 Express Chipset Family


Intel® G31, G33, Q33, and Q35 Express Chipsets Vertex Shader Support 2.01 Pixel Shader Support 2.0

Nemaš shader podršku na toj integrisanoj karti, ili kupiš karticu ili ne igraš tu igricu :)

[ Binary Mind @ 02.03.2011. 09:07 ] @
LOL! I ti se cudis sto nece ni PES 2006 na toj masini? Ta Intelova integrisana grafika nije nesto predvidjeno za igranje iole zahtevnijih igrica. Kao sto je receno: "Ili kupis neku normalnu PCI-E graficku karticu, ili ne igras igricu." Recimo da imas i manjak RAM-a a i procesor je prilicno slab, pogotovu za novije zahtevnije igrice Ukratko ta masina je dobra za sve osnovne potrebe jednog kucnog korisnika, osim za igranje zahtevnijih igrica
[ Milos911 @ 02.03.2011. 10:40 ] @
Za pes 11 ti treba sve novo... I procesor i graficka i jos rama. Vrati xp ako ces da igras igrice na toj masini... Pes 06 bi trebao da radi, samo mu smanji rezoluciju i detalje.
[ combuster @ 02.03.2011. 10:44 ] @
Na toj grafickoj mozes da igras PES5 - za sve jace nisam siguran... Uglavnom petica je najjaci PES koji je ikada izasao :)
[ Machiavelli... @ 02.03.2011. 14:41 ] @
Na toj masini koju si neveo ja bi ti preporucio da igras pacman. Moras da promenis otprilike sve da bi se iole lepo poigrao.
[ laik75 @ 02.03.2011. 15:37 ] @
Sve bih ja lako samo kad bih znao kako! Kako mogu da smanjim rezoluciju i sta god vec treba da uradim. Moze li ko da mi objasni ali korak po korak? i molim vas da mi ne pisete u siframa jer ja nemam pojma sta je ram, cpu i sve. da imam pac mana igrao bih ga :( ali zato imam frogerra :) hvala vam
[ SStudio @ 02.03.2011. 17:47 ] @
Tvoj problem nije u rezoluciji, problem je što tvoja grafička ne podržava jednu od tehnologija potrebnih da bi se igra uopšte pokrenula, tehnički je nemoguće to nadoknaditi jer nije softverski problem već hardverski. Jedino rešenje je kupovina normalne grafike koja podržava novije standarde koji su potrebni za igranje poslednjih izdanja igrica.
S obzirom da si kratak što se tiče i ostalih potrebnih resursa (memorija i procesorska snaga) ne bih ti preporučio kupovinu ničeg jačeg od ATI HD4350 grafičke.
Na stranu gejmerske performanse te tvoje grafičke, taj integrisani intel ima užasnu sliku, mutna i sva "na ćoše" ubaci drugu ako ništa onda da sačuvaš vid.
Evo linak za pacman-a :) http://www.freepacman.org/
[ Milos911 @ 02.03.2011. 21:37 ] @
Citat:
laik75: Sve bih ja lako samo kad bih znao kako! Kako mogu da smanjim rezoluciju i sta god vec treba da uradim. Moze li ko da mi objasni ali korak po korak? i molim vas da mi ne pisete u siframa jer ja nemam pojma sta je ram, cpu i sve. da imam pac mana igrao bih ga :( ali zato imam frogerra :) hvala vam
Prevod na srpski: Komp ti je krs. Nista novije nema sanse da ti radi. Kupi novi komp jer ti se ne isplati ovaj da nadogradjujes. To je sto se tice kompa :).
Pes 06. Instaliras. Pokrenes settings koji se nalazi u folderu gde si instalirao igricu (onde gde kopiras krek). Kod resolution izaberes najmanju mogucu, pod details izaberes low. Skines kvacicu sa v-sunc. Ok. Startujes igricu i nadas se najboljem... Ako ne uspe, instaliras pes 05, ponovis sve, i ako opet ne uspe odes na http://www.google.com, ukucas zuma deluxe i chicken invaders, i uzivas. Ako i to ne uspe, baci komp... Eto :)

[Ovu poruku je menjao Miroslav Cvejić dana 03.03.2011. u 00:08 GMT+1]
[ laik75 @ 02.03.2011. 22:40 ] @
Nije ni cudo sto sam kantu hteo da sutiram! sad sam probao pes 6 sa tim smanjivanjem i nece mada nisam nasao to zadnje navedeno taj syn ili kako god vec. pes 5, kad ga skinem javljam vam sta sam pocinio. Nije mi problem sto je grafika losija mada ja to ne vidim meni je ova grafika zesce dobra, mislim po slikama koje imam mada se to verovatno ne gleda po tome. Hvala vam na vremenu koje trosite na mene :)



[Ovu poruku je menjao Miroslav Cvejić dana 03.03.2011. u 00:12 GMT+1]