[ wex288 @ 01.03.2011. 19:01 ] @
Pozdrav.

Danas sam podigao moju visa internet karticu koju sam otvorio u banci Intesa (u Subotici), i stavio sam na racun 30eu.
Otvorio sam je zbog PayPal-a, ali trenutno ne mogu da je dodam u svoj PayPal account...Izbacuje sledece:

Citat:
This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.


Zasto nece da je primi? Da li trebam nesto da uradim da bi je primio?
Ili mozda jos nije aktivirana kartica?

Inace za PayPal podatke sam izabrao zemlju Madjarska, i sve podatke osim imena i prezimena sam napisao neke leve... Ulica u szegedinu, postanski broj segedina, i sve ostalo...

Znaci ako neko zna zasto mi izbacuje ovu gresku, bio bih mu zahvalan na odgovoru kako da sredim ovo :)
[ tdjokic @ 01.03.2011. 20:03 ] @
Bice da je jos sveza, neaktivirana, sta li. Sacekaj malo.
[ Miroslav Cvejić @ 01.03.2011. 20:06 ] @
Jesi siguran da će hteti da radi sa pogrešnim podacima?

Cela poenta je da su SVI podaci tačni osim države.
Eventualno lokalni broj telefona.
[ wex288 @ 01.03.2011. 20:26 ] @
U jednoj temi ovde na ES-u neko je pisao postupak kako je on radio, i pisao je da je sve pisao pogresne podatke...
Evo teme: http://www.elitesecurity.org/p2460577

@tdjokic: Aha, to je i meni palo na pamet... Pricekacu... hvala.

@Miroslav Cvejić, da li Vi imate pp? pitam samo zbog toga sto ste mi dali drugaciju preporuku (za podatke), pa da znam da vam je to iz iskustva, ili?
[ Miroslav Cvejić @ 01.03.2011. 21:10 ] @
Da, imam Paypal već 5 godina ili tako nešto. Mogu sa plaćam, nisam pokušavao da naplatim išta. Intesina American Express kartica je u pitanju.
[ wex288 @ 01.03.2011. 21:22 ] @
aha, znaci ti si stavio sve tacne podatke osim drzave? Onda cu i ja tako :)
[ wex288 @ 02.03.2011. 15:50 ] @
uspeo sam da dodam karticu, sad mi je ostalo jos da je verifikujem...
Da li moze neko da mi objasni malo oko toga?

Toliko sam razumeo sto pise na engleskom da treba da se ulogujem na sajt svoje banke i da pogledam transakcije, tamo treba da je i PayPal sto mi je skinuo za verifikaciju, i treba da upisem ona 4 broja...
Problem je, sto ja ne znam gde i kako treba da se ulogujem...Moze malo pomoci ? :)

hvala unapred!!

[Ovu poruku je menjao wex288 dana 02.03.2011. u 18:02 GMT+1]
[ tdjokic @ 02.03.2011. 16:53 ] @
Citat:
wex288: Problem je, sto ja ne znam gde i kako treba da se ulogujem...Moze malo pomoci ? :)
Moras imati LIB. Obicno ga po bankama ne daju jer niko ni ne trazi. Idi tamo, trazi. Ne samo zbog verifikacije PayPala, jer bi to sto ti treba mogli i oni da procitaju i da ti kazu, ali je mnogo zgodno imati na raspolaganju 24 sata dnevno/7 dana u nedelji, cele godine na raspolaganju pristup svojim transakcijama, milina jedna.

Idi u banku, trazi LIB (Licni Identifikacioni Broj) pa ces sa njim moci da se ulogujes na e-banking i posle je lako. Ides ovde https://online.bancaintesabeograd.com/retail/, tamo te ceka logovanje sa LIB i partijom, pa klikni na Pomoc (gore desno) i dobices ovaj tekst:

"Svi korisnici koji poseduju Partiju i LIB, mogu se jednostavno logovati unosom ovih parametara u odgovarajuća polja, pri čemu moraju obratiti pažnju na format računa (partije) koji unose. Tačnije, unosi se samo trinaestocifreni broj između crtica sa leve i desne strane punog formata računa, (kao na slici ispod)."

Posle podesi da koristis korisnicko ime i lozinku, lakse je tako da se pamti nego oni brojevi.
[ wex288 @ 02.03.2011. 16:58 ] @
uredu, hvala puno na odgovoru! :)
Pozdrav
[ wex288 @ 03.03.2011. 08:41 ] @
danas sam bio u Intesi i trazio sam LIB...rekli su mi da mi treba dinarski racun, jer se za devizni ne dobija...???
potpisao sam zahtev za dinarski racun, i dobio sam partiju i lib... pitanje je da li to vredi i za devizni racun, tj da li i njega mogu da proveravam online sa ovim podacina dinarskog sto ce mi biti gotovo za 2 nedelje? Trenutno ne radi, pise neispravni podaci....

Da li zena nije imala pojma, pa misli da ima samo dinarski racun LIB, ili stvarno treba i dinarski pored deviznog?
[ tdjokic @ 03.03.2011. 14:31 ] @
Citat:
wex288: Da li zena nije imala pojma, pa misli da ima samo dinarski racun LIB, ili stvarno treba i dinarski pored deviznog?
Mozda, a mozda su promenili poslovnu politiku nije mi poznato. Ja imam SAMO devizni racun sa koga kartica podize novac i to je sve a ipak imam (evo, proverio sam ovog momenta) e-pristup racunima.

Nego ima nesto mnogo gore. Na jednoj drugoj temi - http://www.elitesecurity.org/p2823528 - pise da ovaj nas nacin NE RADI vise, cim PP vidi da je kartica izdata u Srbiji odbija i tacka. Lako moze da ti se desi da ti zarobe neke pare i slicno.

Ima tu jedna pomocna varijanta za kupovinu, ako ti kartica treba samo za kupovinu, nije idealno ali radi. Placanje ide preko Google checkout, koje se vrlo jednostavno otvara ali mnogo manje rasireno nego PP i vazi samo u SAD, ali uz pomoc neke posrednicke firme, uz proviziju od oko 10 dolara po paketu moze da se kupuje sve i svuda - ti njima platis sa GC a oni napred sa PP. Ako te zanima javi se na moju privatnu poruku.
[ wex288 @ 03.03.2011. 16:06 ] @
Citat:
Lako moze da ti se desi da ti zarobe neke pare i slicno.

Pare koje su na racunu? - Neka hvala, onda cu ipak odustati...ne vredi rizikovati...

Moneybookers cu registrovati, pa cemo videti...
[ wex288 @ 07.03.2011. 07:48 ] @
Citat:
wex288: uspeo sam da dodam karticu, sad mi je ostalo jos da je verifikujem...
Da li moze neko da mi objasni malo oko toga?

Toliko sam razumeo sto pise na engleskom da treba da se ulogujem na sajt svoje banke i da pogledam transakcije, tamo treba da je i PayPal sto mi je skinuo za verifikaciju, i treba da upisem ona 4 broja...
Problem je, sto ja ne znam gde i kako treba da se ulogujem...Moze malo pomoci ? :)

hvala unapred!!

[Ovu poruku je menjao wex288 dana 02.03.2011. u 18:02 GMT+1]


Kako si tačno uspeo da je registruješ? Ja imam isti problem. Šta nije bilo uredu prvi put? Jesi li menjao podatke ili si samo sačekao da kartica postane aktivna?
[ wex288 @ 07.03.2011. 08:26 ] @
Samo sam cekao....sledeci dan mi je bila aktivna.
[ Dennis @ 11.09.2011. 20:52 ] @
Visa Internet Intesa banke i Master Card Hypo banke više ne mogu da se dodaju. Korisnik sam obe banke i više PayPal naloga i fora više ne prolazi. Čak sam na jednom nalogu obrisao karticu, a nakon toga pokušao istu da vratim, ali ne može.
[ Nenad-80 @ 02.10.2011. 19:17 ] @
Moj jedan klijent je tako otvorio nasa kartica stavio Madjarsku sve bilo ok jedno 2 meseca, onda primio uplatu od 1000e na nalog. Oni traze da im posalje dokaz da zivi u Madjarskoj on tu pocne da se prepire sa njima i oni samo posalju mail gde pise da je kartica iz Srbije i da podatci nisu tacni. Osta on bez 1000e...

Tako da za placanje ok ali da primete na nalog koji se otvori sa netacim podatcima nemojte...
[ ness4004 @ 20.08.2013. 05:55 ] @
nisi proverio e-mail...