[ LaMpiR @ 07.02.2004. 13:18 ] @
Da li je moguce napraviti skriptu koja bi automatski sirila i skracivala sirinu stranice prema korisnikovoj rezoluciji. Npr. sada da stavim 95% sirine browsera i na bilo kojoj rezoluciji bude stranica preko 95% sirine. da li je to mogucve?
[ NikolaVeber @ 07.02.2004. 13:22 ] @
Za html tagove koje generises php-om stavis sirinu 95%, npr pomocu css-a. U tom slucaju ces imati zeljeni efekat, osim ako sadrzaj tog taga ne prelazi zadatu sirinu (imas sliku koja je presiroka).
[ LaMpiR @ 07.02.2004. 19:11 ] @
pa da li bi mi neko mogao dati kod?
[ Nemanja Dubravac @ 07.02.2004. 20:53 ] @
u <body ...> ubacis
width="100%"

?
[ byTer @ 08.02.2004. 10:51 ] @
Atribut width ne postoji. Najbolje je to uraditi preko JScripta ili VBScripta. :)
[ bluesman @ 08.02.2004. 11:46 ] @
Gledam danima ovaj post i sve kao necu da odgovaram, ocekujem da ce neko da napise, ali nije uzalud, bar sam se nasmejao na <BODY WIDTH=...> (ovo nije zlonamerno, bilo bi lepo da tako moze).

Dakle, moras preko javascipta, na body.onload kreiras funkciju koju nazoves recimo PromeniSirinuStrane () i u njoj napises

function PromeniSirinuStrane ()
{
w = screen.width;
h = screen.height;
self.moveTo (0,0);
self.resizeTo (w,h);
}

a funkcija se poziva kroz
<body ... onload="PromeniSirinuStrane();">
[ bluesman @ 08.02.2004. 11:52 ] @
da, zaboravih da napomenem, ako neces 100% sirine onda samo preracunaj w i h sa 95%

recimo ovako
w = parseInt(screen.width * 0.95);
h = parseInt(screen.height * 0.95);

ali moram da kazem da je to "bad design" jer mnogo moze da nervira ljude kada im ti menjas sirinu browsera. Da neko hoce da browse-uje full screen - verovatno bi sam namestio tako browser ili ga maximizovao, nije tvoje da se mesas u to. Na kraju, mozes da im ponudis da izaberu a ne da ih "teras" da te slusaju.

// licni komentar: kada dodjem na site koji mi promeni velicinu prozora - odmah stisnem Alt+F4 jer me to strahovito nervira.
[ |izard @ 08.02.2004. 12:58 ] @
Citat:
bluesman:
// licni komentar: kada dodjem na site koji mi promeni velicinu prozora - odmah stisnem Alt+F4 jer me to strahovito nervira.


Potpuno se slazem sa bluesman-om :)
Ali mora se i on sloziti da postoje mnogo dobre (ali cisto u experimentalnom smislu) dinamicke skripte sto se tice pomeranja ili resize-ovanja prozora.
Ne mogu sada da se setim adrese sajta na kome je jako dobro povezan JS i Flash AS, bas slucaj oko prozora, ali potrudicu se da nadjem pa cu postovati.

Poz.!
[ Nemanja Dubravac @ 08.02.2004. 13:50 ] @
aaa koji za*** :)
mislio sam na div ili tabelu u koju ce da stavlja se ostalo
[ Xabre @ 20.02.2004. 09:16 ] @
Možeš da pokušaš da celu stranicu staviš u jednu tabelu. Tabele možeš da procentualno povećavaš ili smanjuješ u odnosu na širinu stranice. JS je ok, ali opet...