[ Maka_Madafaka @ 01.03.2011. 19:56 ] @
Naime posto sam nov u programiranju u VB6, pokusavam da napravim test za engleski jezik koji iz glavnog prozora poziva testove! E sad .. ja sam za svaki naredni test otvarao novu formu (18 komada), i prilikom pozivanja nje unloadujem glavnu stranu ovu pokrecem! Da li to treba tako da se radi ili je programerski pravilan neki drugi nacin! Hvala unaprijed i pozdrav!
[ miki987 @ 01.03.2011. 23:03 ] @
i zamisli da test ima 150 pitanja sta ces 150 formi !!!

koristis IF petlju odnsono proveru

Code:

Sub Command1_Click()
If Text1.Text = "ovde_uneses_odgovor" Then
Call MsgBox("Ispravno!", vbExclamation, "Upozorenje")
Else
Text1.ForeColor = &HFF&
Call MsgBox("Neispravno!", vbExclamation, "Upozorenje")
End If
End Sub
[ Maka_Madafaka @ 01.03.2011. 23:41 ] @
ne znam da li sam dobro objasnio ... ali evo kako izgleda pocetna strana .. iz kog pozivam vjezbe http://img20.imageshack.us/i/prmx.jpg/ , a ovako izgleda prozor sa vjezbanjem http://img832.imageshack.us/i/prm1.jpg/ svaki od ovih prozora je forma za sebe ...tako da je moje pitanje da li tako treba da radim ili ne ... ne znam na koji drugi nacin mogu da rijesim da dobijem ovakav program . hvala na odgovoru u svakom slucaju
[ Maka_Madafaka @ 02.03.2011. 03:54 ] @
i kako izgleda kad se odgovara na pitanja http://img541.imageshack.us/i/prm2.png/
[ miki987 @ 02.03.2011. 10:36 ] @
pozdrav
[ Maka_Madafaka @ 03.03.2011. 18:02 ] @
hvala ti puno ... sveo sam ovo na 4 forme ... iako moze i na dvije ... ali me interesuje da li se vise isplati i da li je brze koristiti ovako jednu formu koja ima npr 40 pitanja ... nego 6 formi po kojima su pitanja ravnomjerno rasporedjena ... ne znam kako se koriste ti resursi .
[ miki987 @ 03.03.2011. 18:10 ] @
to se u ovom slucaju meri u nanosekundama prilikom otvaranja i zatvaranja a sto se tice resursa odnosno opterecenje memorije, procesa i t.d. postoje softveri za testiranje aplikacija pa ako si dokon ti meri ... ali to je veruj mi sasvim neprimetno ... a moze da ti se javi neko i mozda nadje bolje resenje, eto ja sam u tom trenutku to tako zamislio. ne bi bilo lose da okacis i gotov primer za nekog kome ce trebati...
[ miki987 @ 03.03.2011. 18:12 ] @
to se u ovom slucaju meri u nanosekundama prilikom otvaranja i zatvaranja a sto se tice resursa odnosno opterecenje memorije, procesa i t.d. postoje softveri za testiranje aplikacija pa ako si dokon ti meri ... ali to je veruj mi sasvim neprimetno ... a moze da ti se javi neko i mozda nadje bolje resenje, eto ja sam u tom trenutku to tako zamislio. ne bi bilo lose da okacis i gotov primer za nekog kome ce trebati...
[ miki987 @ 03.03.2011. 18:20 ] @
to se u ovom slucaju meri u nanosekundama prilikom otvaranja i zatvaranja a sto se tice resursa odnosno opterecenje memorije, procesa i t.d. postoje softveri za testiranje aplikacija pa ako si dokon ti meri ... ali to je veruj mi sasvim neprimetno ... a moze da ti se javi neko i mozda nadje bolje resenje, eto ja sam u tom trenutku to tako zamislio. ne bi bilo lose da okacis i gotov primer za nekog kome ce trebati...

ovaj put sam zabelezio, jel moze neko da mi objasni zasto se ovo desava, u cemu je problem? do vas ili do mene?