[ vajcek @ 02.03.2011. 21:58 ] @
Koristim OpenSuSE 11.3 i imam problem sa pražnjenjem kante (Trash) u Evolution aplikaciji. Najpre je prijavljivao problem da nema Trash foldera tamo gde bi trebalo da ga bude, i ja onda uđem i napravim, kao no-root (dakle, običan) korisnik Trash folder. E sad se dešava da se malo izvrti onaj tačkasti kružić koji označava da je proces u toku, ne prijavljuje mi da foldera nema, ali i ne isprazni Trash iz Evolution ponovo. Ništa mu ne mogu. Kao da te poruke uopšte ne postoje, a vide se. I sve drugo što bacim u Trash odmah se pojavi među bačenim porukama u Trash-u, ali neće nikud odatle (nikakv empty, expunge...)

Kako da obrišem Trash u Evolution aplikaciji kad neće milom?

Hvala na odgovoru.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao vajcek dana 03.03.2011. u 00:14 GMT+1]
[ combuster @ 02.03.2011. 23:39 ] @
Kako se kacis na mail, IMAP, POP ? Ako je IMAP u pitanju probaj da odradis send/receive mail ili ubij evolution pa ga startuj opet - moguce da ga samo ne sinhronizuje ako ti je otisao mail u Gmail trash, ako je otisao u Local/Trash onda bi trebalo da mozes da ga obrises odmah. Isprobaj takodje i da kliknes na mail u trash-u i da samo pritisnes delete taster.
[ vajcek @ 03.03.2011. 07:23 ] @
Citat:
combuster: Kako se kacis na mail, IMAP, POP ? Ako je IMAP u pitanju probaj da odradis send/receive mail ili ubij evolution pa ga startuj opet - moguce da ga samo ne sinhronizuje ako ti je otisao mail u Gmail trash, ako je otisao u Local/Trash onda bi trebalo da mozes da ga obrises odmah. Isprobaj takodje i da kliknes na mail u trash-u i da samo pritisnes delete taster.


U pitanju je "local folder" "običan Trash", kačim se na mail preko POP severa.

Probao sam da kliknem običan "delete", ali uopšte ne reaguje. Ako pritisnem 'ctrl+e' pojavi se ona poruka kojhu sam već napisao.

Ima li neki folder ili možda spisak fajlova u text file-u, kao što ima za običan trash, jer kad običan trash zakuje (što mi se desilo jednom u životu), ja ga obrišem sadražj jeednog foldera koji se nalazi u "nevidljivima"? Probao sam u "nevidljivom" .evolution folderu da ga pronađam, asli ništa. Da nisam promašio?

[Ovu poruku je menjao vajcek dana 03.03.2011. u 10:05 GMT+1]
[ combuster @ 03.03.2011. 12:14 ] @
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=974536

Probaj ovako...
[ vajcek @ 03.03.2011. 13:23 ] @


Uspelo je. Hvala puno!