[ bokachooo @ 03.03.2011. 07:13 ] @
Pozz.
Imam 5 mtika sa po 30 pppoe naloga, kako da ih, a da ih ne prekucavam, sve spojim u 6om mtiku?
[ Kolins Balaban @ 03.03.2011. 08:24 ] @
ako su kreirani kao secreti, onda pokusaj komandom

Code:
/ppp secret export


i tako na svakom tiku.i onda rezultat te komande samo pastaj u terminal na 6-tom tiku. naravno, podrazumjeva se da su ti na 6-tom tiku podeseni profili, poolovi i sve sto treba :)

[Ovu poruku je menjao Kolins Balaban dana 03.03.2011. u 10:08 GMT+1]
[ bokachooo @ 04.03.2011. 07:12 ] @
Zahvaljujem na brzom i preciznom odgovoru.

Jos jedno pitanjce.
sredio sam to sve na 6om tiku, mt1 2 3 4 i 5 su vezani lan kablom preko swicha sa mt6. MT 1 2 3 4 i 5 sam resetovao na "factory default". Sva 5 mt imaju wlan sa panel ant, koji je najbolji nacin da se pppoe useri kroz njih konektuju na 6om tiku (bridge, eoiptunel ili ...).

Podrazumeva se da je mt 6 kompletno podesen.

P.S. Da napomenem da su mt 1 2 3 4 i 5 routebordovi u panel antenama.
[ Kolins Balaban @ 04.03.2011. 20:22 ] @
mislim da detaljan odgovor imas ovdje na forumu, samo ga malo pretrazi. neki preporucuju eoip tunele, a neki bridge (u mnogim manual-ima se preporucuju tuneli). cini mi se da bridge wlan i eth interfejsa nije ni bio moguc donedavno.. eto bavim se tikom vec skoro 3 god, ali ne tako intezivno, ali jos nisam imao prilike raditi sa wireless-om na njemu... nikad mi do sad nije ni trebao wireless :) cudno, ali je tako....
[ yolja624 @ 05.03.2011. 10:23 ] @
@Kolins Balaban
Pa i nije cudno :)
Iskreno, kad god sam koristio miniPCI kartice sa rb, uvijek sam imao neki problem.
Uglavnom se trudim da mi MT bude ruter a sve WIFI varijante sam zavrsavao sa "pravim" AP-ovima. I dobijam mnogo bolje rezultate u toj kombinaciji...
[ Kolins Balaban @ 05.03.2011. 14:52 ] @
e pa eto ja nisam naletio na takve probleme, jer nisam imao potrebe da koristin WiFi na mikrotiku. Uvijek se koristio AP od providera (od tika do providerovog ap-a je uvijek zica) i tako je najbolje radilo :) i ja nekako vise vjerujem pravim ap-ovima. s jaranom sam se povezivao radi internet sharinga, i na obje strane su bili AirLive OvisLink 5460v2 u bridge modu....