[ gagacg @ 07.02.2004. 17:00 ] @
Dosad sam radio u frontpage-u medjutim vidio sam da ima dosta ogranicenja pa sam odlucio da predjem na dreamveawer! Napravio sam cijeli sajt, sve elemente ali sam koristio layout tabele i kada sam na kraju stavio preview in browser sve se nagomilalo na lijevom gornjem uglu tj samo tekst bez slika! a sve sto sam bio stavio kao pozadinu na layoutima sve je nestalo! Ima li nacina da se fiksiraju ti layouti ili kako drugacije
Jeli moram da radim sve prko tabli?
[ |izard @ 07.02.2004. 21:34 ] @
Nadam se da mislis na Layer-e.
Radio si sve u Layer-ima. To ti je prva greska, a i dao si sam odgovor na svoje pitanje :)

Table
[ gagacg @ 08.02.2004. 20:09 ] @
U pravu si! ja sam to radio u Layerima a ne u layout tabelama! Sada me interesuje kako da odredim fiksni polozaj layout tabelama, tj. mogu li da tacno odredim na kojem ce rastojanju layer biti od vrha, od lijeve strane, od desne strane i tako to! jer to sam mogao sa layerima dok ovdje kod ovih lazout tabela nema tih podesavanja, samo ima da se podesi duzina i sirina! Mozete li mi malo to objasniti ili mi preporuciti kakav tutorial ili slicno?
[ |izard @ 08.02.2004. 22:09 ] @
http://design2.org/dreamweaver
Na ovoj adresi ce te naci dosta zanimljivih linkova sto se tice Dreamweaver-a.

Eh sada, mogu vam pomoci tako sto cu vam reci jednu komandu u Dreamweaver-u, u pitanju je Convert Layers to Table. Sto znaci da vi nacrtate Layere na mestima gde hocete da imate polja, a ostalo ce on sam da uradi. Ovo je jedno od najlaksih resenja za vas problem, a i za moje vreme oko objasnjavanja.

Komanda se nalazi: Modify / Convert / Layers to Table

Poz.!
[ euripyd @ 09.02.2004. 01:45 ] @
Po mom misljenju predji na GoLive6, tamo mozes da premestas objekte na stranici do mile volje a da se nista ne poremeti. Imas kao jednu mrezu u koju ubacujes tabele slike i ostalo, a layout tabele se same formiraju. Vrlo jednostavno. Preporucujem ti ako si pocetnik.
[ |izard @ 09.02.2004. 13:35 ] @
Heehee euripyd
Pa i MmDreamweaver je lak isto kao i AdobeGoLive, ako znas sta radis!
U svakom slucaju mislim da ce gagacg imati vise podrske za MmDreamweaver nego za AdobeGoLive. U svakom slucaju na njemu je da odluci, ja sam pokusao da pomognem.

Poz.!
[ ducka @ 16.02.2004. 00:05 ] @
Lizard je upravu.Convert layer to table je prava opcija za tebe DW Mx sem moras znati da su layeri sami po sebi plutajuci sto znaci da sa njima nikada neces biti sto posto siguran oko njihovog polozaja.Tabela je staticna i po meni najbolji je izbor za rasporedjivanje elemenata po strani.U Mikro knjizi Dreamweaver MX naslov lekcije u kojoj je objasnjen rad sa tabelama jeste OSNOVE WEB DESIGNA tako da ti to sve govori.
Pozdrav.