[ Daniel011 @ 03.03.2011. 17:24 ] @
Taman što sam se odlučio na kupovinu kamkordera u rangu do 300€, raspitao sam se po prodavnicama i sa zaprepašćenjem konstatovao da jednostavno više nigde nema u prodaji kamera koje koriste miniDV kasete.:(

Znači, primoran sam na izbor između DVD, HDD i flash kamera.

Kamere s flashom su najbolje što se tiče nepokretnosti delova pri snimanju/reprodukciji, to mi je jasno.

Međutim, pošto nameravam da snimke naknadno montiram pa zatim ponovo kompresujem, vrlo mi je bitan kvalitet snimka, kao i pogodnost za montažu, pa me interesuje kakva su ova tri tipa po tom pitanju. Svestan sam da ni s jednim od ova tri tipa kamere ne mogu očekivati da budem zadovoljan kao s kasetama, jer po onome što videh na Googlu, svi ovi tipovi koriste mnogo jače kompresije nego miniDV, ali koji bi tip kamera imao kol'ko-tol'ko prihvatljiv kvalitet?
[ deks007 @ 03.03.2011. 21:16 ] @
http://www.bmfoto.rs/product_panasonic-hdc-sd10_2768 Mozda ova ali je budzet malo veci . Treba i malo ozbiljnija masina (AVCHD) . Uglavnom zaobidji DVD . Pozdrav !
Saqd videh ovo snima NTSC ......Za tako malo para nemam ideju .......Mozda se javi neko sa pametnijim predlogom

[Ovu poruku je menjao deks007 dana 03.03.2011. u 22:44 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao deks007 dana 03.03.2011. u 22:44 GMT+1]
[ Daniel011 @ 05.03.2011. 19:35 ] @
OK, pomogao si mi u svakom slučaju, suzio si mi izbor između kartice i HDD-a... HDD nisam hteo, što zbog glomaznosti, što zbog nepouzdanosti medija, što zbog više cene... Na kraju mi je izbor pao na Sony DCR-SX33, koja "troši" Memory Stick i SD. Mala je, lagana i ima Carl-Zeiss objektiv, što mi je dosta bitno.
Mada, trebaće mi vremena da prežalim kasete.:(
Hvala još jednom!
[ Stranger2 @ 07.04.2011. 00:59 ] @
Citat:
kamkordera u rangu do 300€

S obzirom da trazis jeftiniju kameru. Mislim da izbor odmah mozes da suzis na memory kartice i ta najbolje SD i SDHC jer su najrasprosranjenije.

Citat:
Međutim, pošto nameravam da snimke naknadno montiram pa zatim ponovo kompresujem, vrlo mi je bitan kvalitet snimka, kao i pogodnost za montažu, pa me interesuje kakva su ova tri tipa po tom pitanju. Svestan sam da ni s jednim od ova tri tipa kamere ne mogu očekivati da budem zadovoljan kao s kasetama, jer po onome što videh na Googlu, svi ovi tipovi koriste mnogo jače kompresije nego miniDV, ali koji bi tip kamera imao kol'ko-tol'ko prihvatljiv kvalitet?

Sam format snimanja kod kamere za 300 evra nece imati toliki uticaj na kvalitet koliko mislis. Najbolje sto moze i jedino sto preporucujem da kamera snima u AVCHD format. Snima odvojene fajlove na karticu koje mozes jednostavno prekopirati na komp i koristiti u svim programima za video montazu bez prethodnog konvertovanja. Prednost je takdoje sto ti ne treba FireWire i real time prebacivanje vec se kopiranje fajlova moza obaviti preko obicnog USB kabla ili preko citaca kartica za PC koji su takodje jeftini.

U poredjenju sa DV formatom, AVCHD ne zaostaje primetno po kvalitetu ali ni izvorni snimak sa senzora reklativno jeftine kamere ne moze biti toliko savrsen pa da primetis eventalne gubitke.

Na primer HDV format je dosta losiji od AVCHD pa ipak cak i profesionalci koji ga koriste, ne zale se nesto posebno na gubitke.

Citat:
Na kraju mi je izbor pao na Sony DCR-SX33, koja "troši" Memory Stick i SD. Mala je, lagana i ima Carl-Zeiss objektiv, što mi je dosta bitno.

mene su jeftiniji sony modeli i kamera i jos nekih stvari dosta razocarali ranije tako da sam uvek skeptican kod njihovih modela. Imam utisak da prodaju ime a ne kvalitet. ...svakako dobro porveri da li stavrno koristi SD kartice jer sony po obicaju namece sopstvene formate.