[ Milan Kragujevic @ 04.03.2011. 15:34 ] @
Pozdrav!
Da li mi neko može reći kako da svoj domen mojdomen.com mogu da stavim na ns.mojdomen.com ?
Za sada to radim preko A zapisa.
da napomenem da imam VPS i svoju IP adresu.
Meni je lakše da stavim preko ns.mojdomen.com nego preko 12.345.6.7

[Ovu poruku je menjao Tyler Durden dana 04.03.2011. u 16:51 GMT+1]
[ Ljubiša Begović @ 04.03.2011. 15:49 ] @
Trebaš taj "mojdomen.com" da registruješ kao Private nameserver. To radiš tamo gde si reg. domen (recimo Godaddy).
Nemam sad vremena da pišem proceduru, pa potraži preko Google-a, lako je.
http://www.google.com/#sclient....2,or.&fp=89e96c95c947f3f0
[ Milan Kragujevic @ 04.03.2011. 16:30 ] @
Nije mi jasno...
Odem u GoDaddy DCP i tamo stavim ns1.mojdomen.com da pokazuje na 12.345.6.7 ?
[ Ljubiša Begović @ 04.03.2011. 16:50 ] @
Odeš na podešavanje domena (https://dcc.godaddy.com/DomainDetails.aspx), skroluješ nadole, piše ti Host Summary, klikneš na Add, tu dodaš NS1 i dodeliš mu IP adresu, a zatim NS2 i dodeliš mu IP adresu.
[ HelloCode @ 07.03.2011. 14:42 ] @
nece to tako vise moci, zvao sam godaddy pre jedno mesec dana i kazu da moras kupii premium dns da bi mogao da pravi svoj nameserver.
[ Stefan Jocic @ 07.03.2011. 18:40 ] @
Baš sam danas klijentu bez problema napravio dva NS-a sa standard DNS opcijom, tako da ovo nije tačno. Koliko sam na brzaka pogledao taj Premium DNS ima sve iste mogućnosti kao i standard stim što ima nekih dodatnih usluga koje možeš koristiti ukoliko si zakupio ovu uslugu.
[ Ljubiša Begović @ 07.03.2011. 20:21 ] @
Ni ja nigde nisam video da će postojati takvo ograničenje u Premium DNS usluzi. Dakle, ne radi se o ograničavanju postojeće Standard DNS usluge, nego o proširenju i novim opcijama i mogućnostima u Premium DNS.
Premium DNS košta $2.99 na mesečnom nivou.

http://www.godaddy.com/domains/dns-hosting.aspx?ci=42423
[ HelloCode @ 07.03.2011. 21:20 ] @
Da, ali jedini problem je sto ne mozes da kupis premium dns mesecno, nego moras za celu godinu, i plus, nisi u pravu, ako vec imas namestene nameservere onda ih samo ubacis u tvoj domen, a ako hoces nameservere svog domena, onda moras uzeti premium dns, a tako pre nije bilo na godaddy, tako da samo tragau nacine da uzmu pare postojecim kupcima.
[ Ljubiša Begović @ 07.03.2011. 21:41 ] @
Napisao sam da je cena na mesečnom nivou, nisam ni napisao da je moguće plaćanje na svakih mesec dana.
Svi moji sajtovi rade na mom privatnom namesever-u (sa mojim domenom). Domen i NS registrovani kod GD.
A Stefan kaže da je danas isto to podesio bez problema. Premium DNS je već u funkciji, a ja nisam dobio nijedno obaveštenje od njih da moram kupiti Premium DNS jer imam registrovan private nameserver sa mojim domenom.
A tačno je da tragaju za otimanjem para, dok kupiš domen, nude ti sto čuda (neretko ubace i sami iako ne izabereš stavku i ako ne paziš a ima dovoljno novca na kartici ode sve), kad bi sve uzeo umesto 12 dolara faktura bi bila na 1000.
[ zola.mne @ 15.03.2011. 16:18 ] @
Ja sam prije neki dan bez problema podesio to...
[ Milan Kragujevic @ 10.04.2011. 21:44 ] @
Uspeo sam. Napravio sam.
I onda sam domen milankragujevic.iz.rs stavio na ns1.milankragujevic.com
I NEĆE DA RADI!!!
[ Stefan Jocic @ 10.04.2011. 22:40 ] @
Kada si kreirao kod reigstra host NS1?

[stefan@archy ~]$ ping ns1.milankragujevic.com
ping: unknown host ns1.milankragujevic.com

[ Milan Kragujevic @ 10.04.2011. 22:56 ] @
Prošlog meseca sam kod GoDaddy-ja.
[ Frane Marinković @ 12.04.2011. 21:24 ] @
Milane, ništa tebo od ovoga, nešto si za|ebo...

još ti ns1 nije vidljiv, a već je prošlo i previše vremena za refresh...
[ Milan Kragujevic @ 13.04.2011. 14:47 ] @
Nema veze.
Uzeo sam kod drugog provajdera shared hosting
[ rootserver @ 30.05.2011. 11:53 ] @
I ja sam uzeo VPS kod hetznera ali isto imam problem da podesim DNS. Dobio sam jednu ip adresu. Na godaddy idemu Host Summary (add) dodam ns1.ipservera i ns2.ipservera ali evo vec dani prodjose i dalje ne radi... Da li sam nedje pogrijesio da li treba nesto drugo da se ukuca?
[ Milan Kragujevic @ 30.05.2011. 12:04 ] @
Nenenenenennene!
Dodaš Zone record MX i uneseš IP servera.
ne može ns.IP ... to je nepravilno
[ rootserver @ 30.05.2011. 13:04 ] @
Gde se nalazi ta opcija gde se unosi Zone record MX? Valjda u Nameservers/Manage DS record/ ali kad kliknem tu pise mi "DNSSEC is not allowed for this domain extension."
[ rootserver @ 30.05.2011. 13:18 ] @
Ja imam .me domen a valjda ne moze .me domen da koristi tu opciju http://help.godaddy.com/article/6114?locale=en
Kako cu ja da svojim klijentima onda da podesim Nameservera na moj server?
[ Milan Kragujevic @ 30.05.2011. 18:25 ] @
Zaboravi DNS..
Napravi A zapis pa ga linkuj na IP od tvog servera
i tako će i klijenti da rade

[Ovu poruku je menjao Milan Kragujevic dana 30.05.2011. u 19:47 GMT+1]
[ rootserver @ 30.05.2011. 20:05 ] @
A zasto ne mogu da radim normalno kao sto sam naprimer kad sam kupio web hosting samo su mi dali nameservere i ip koji sam ukucao u Host summary?

Da li se taj A Zapis pravi kad udjem u opciju "DNS manager live" pa onda "edit zone" i onda editujem opciju "A(host)"?
[ Milan Kragujevic @ 30.05.2011. 20:24 ] @
Da to je to.
Meni to tvoje nije "normalno".
Gledaj, oni ne mogu da ti daju domain name servere (D N S) jer nemaju tvoj domen (D-domain).
Mislim da ti za to treba PRO acc kod godaddy-ja
[ rootserver @ 30.05.2011. 20:53 ] @
Hvala ti puno sto mi pomazes!! Ja sam ovako podesio kao na ovoj slici http://imageshack.us/photo/my-images/269/unledvjr.png/ Nista se nije promijenilo... Ispod imaju jos ove opcije http://imageshack.us/photo/my-images/69/unled1oqn.png/ Neznam da li treba i tu nesto da diram ili samo ove dvije kao sto si ti rekao. Mada na ovo Host dje sam ukucao asdsada.me tu kad sacuvam stoji vazda "@".

Meni i dalje u Set nameservers stoji podeseni nameserveri i u host summary ip adrese da li to treba da izbrisem?
[ Milan Kragujevic @ 30.05.2011. 22:01 ] @
kako si podesio, trebalo bi da radi...
sačekaj do sutra pa ako neće javi se da proverim...
[ Frane Marinković @ 31.05.2011. 01:13 ] @
baš malo pratim, mislim da ti uletio glavom duboko u g*vna, pa sad pokušavaš pročitat slova na dnu, a kompletan subjekt razgovora ti je zatrpan duboko ispod g*vana

meni izgleda kao da neznaš ni osnove adresiranja i routanja po netu, a ti se već uvalio u MX recorde i dns setupiranja, bit će tebi još dosta borbi oko toga


šta se dns-ova tiče, ako nisi stručan, za svaku promjenu trebaš čekat preporučeno 24h, ali mislim da ni sutrašnji dan neće tebi puno dobra donjet
[ rootserver @ 31.05.2011. 08:34 ] @
ZIva istina da sam se uvalio duboko u go*na ali pokusavam da ih maknem nekako :) Sacekat cu 24h ali sumnjam da je ovo dobro podeseno. Ja kad kod nesto mijenjam posle 5 minuta radi...
[ Man-Wolf @ 31.05.2011. 13:30 ] @
Kako li ste samo stigli do MX rekorda lol ....

Enivej, posto vidim da si na GoDaddy-u:

1. Idi u Domain Manager

2. Izaberi domen koji hoces

3. Na dnu strane imas "Host Summary" box: http://gyazo.com/8e80bcbbda64cdc8449aadbeed0714cc.png

4. Klikni ADD

5. Ukucas NS1 (il kako li vec hoces da ga krstis ....) i uneses IP

6. Ponovis proceduru (od tacke 4) za NS2, NS3 i kolko li (i ako) imas vec DNS servera


Mada, ako mene pitas, ako vec imas samo jedan Server na kome hostujes DNS, mislim da ti je bolje da hostujes na nekom Free DNS servisu (sta ako ti padne server iz nekog razloga ?) ....
[ rootserver @ 31.05.2011. 13:52 ] @
Probao sam ja to davno ali nije moglo... Sad sam kreirao A(host) record valjda cu tako uspjeti... Hvala tebi na trudu :)
[ rootserver @ 31.05.2011. 17:25 ] @
Nasao sam na netu da treba da intsaliram webmin i da konfigurisem i kreiram novu zonu za moj domen.
"3) While you are waiting for the nameservers to propagate, install bind on your VPS. Install webmin to make configuring bind easy. Create a new zone for your domain. At minumum, add the following records, associating the A records with your IP address.

www (record type A)
[leave blank for just the domain name] (record type A)
ns1 (record type NS)
ns2 (record type NS)"

Ne znam koliko je ovo tacno. Da li i to da pokusam ili da sacekam jedan dan mozda i ovo moje proradi?
[ Milan Kragujevic @ 31.05.2011. 17:35 ] @
Jel ti imaš nešto na tom tvom VPS-u ????
[ Darklord @ 31.05.2011. 17:52 ] @
Posto zelis da hostujes odredjene sajtove instaliran ispcp free je a radice ti posao.
[ Stefan Jocic @ 31.05.2011. 17:59 ] @
Priču teško da dobro pratim, ali koliko sam ja razumeo njemu je problem da kreira NS (ns1.nekidomen.com, ns2.nekidomen.com i sl.)? To radiš kao što ti je Man-Wolf napisao. Stim da odgovarajuća DNS podešavanja moraš napraviti i na serveru. To je zaista cela priča, ništa komplikovano.
[ rootserver @ 01.06.2011. 12:26 ] @
E to je problem sto moram da podesim na serveru... Jel ti muka(jes:)) da napises tacno sta treba da instaliram(ako treba) jer ja na serveru nemam nista instalirano bez Plesk panel.

Uhh i previse sam se zbunio na nekoliko foruma mi govore svi razlicite nacine kako da napravim. A evo i na ovom forumu Get-host mi kaze da ne moze nikako da se podesi bez da kupim neke pakete koji ce kostat 15 eura... Da napomenem za one koji nijesu pratili ovu tesko pracenu temu :), imam VPS kod hetznera i jednu ip adresu.
[ Man-Wolf @ 01.06.2011. 13:33 ] @
Aj za pocetak nam reci:

1. Koji je domen u pitanju

2. Koji je linux na Hetzneru (pretpostavljan Centos?)


Na serveru, najlakse ti je da instaliras MyDNS. Prilicno je straightforward instalacija tako da tu ne bi trebalo da bude problema (guglaj, nacices sigurno ;))

Takodje, trebace ti i MySQL (za slucaj da nemas jelte) ;)
[ rootserver @ 01.06.2011. 17:04 ] @
Sad je ok podesio sam nekako :)
Problem je bio u plesk panelu. Tacnije stojala je ukljucena opcija Switch of DNS service :(