[ owim @ 05.03.2011. 08:30 ] @
Nadam se da pitanje postavljam na pravo mesto. (Ako ne, molim moderatora da premesti.)

Molim za preporuku jednostavnog editora bitmap slika (Windows).
Imam Picasu i Paint koji dolazi uz Win. Povremeno mi treba nesto da obrisem, zaokruzim, istaknem, dodam tekst, strelice... Paint, znate i sami, ipak je nedovoljan. S druge strane, ne treba mi PhotoShop :). Nesto malo i jednostavno.

Najpre sam pomislio na ACDSee, ali vidim da je on veoma narastao. Hvala! :)
[ xchillah @ 05.03.2011. 09:56 ] @
Mislim da je Paint.NET to što tražiš.
Upravo i meni je tako nešto trebalo pa sam ovaj program našao kao dobro rešenje.
[ owim @ 05.03.2011. 15:43 ] @
^ Hvala. Skinuo sam ga! :) Javljam ustiske.

Samo jedna stvar u vezi s njim: pošto nije vektorski program, pretpostavljam da kad jednom napišem tekst, kasnije ne mogu da ga editujem? To bi mi trebalo vise od svega. :)

Ranije sam pomalo koristio Adobe Illustrator (vektorski) i svako naknadno editovanje uvek je bilo jako lako. Naravno, budza od programa. Photoshop (bitmap) nisam nikad.
[ MileG @ 05.03.2011. 23:16 ] @
Probaj ovo http://www.gimp.org/
[ Brodoplovac @ 06.03.2011. 00:10 ] @
SnagIt je screencapture program ali ima u sebi editor slika. Moja preporuka za SnagIt. Meni radi sve što je potrebno.
[ owim @ 06.03.2011. 02:55 ] @
Hvala svima na predlozima!

Zvucace cudno, mogu li da upitam za preporuku malog, jednostavnog vektorskog editora (kao mini Adobre Illustrator)? :)
[ missortr @ 06.03.2011. 10:08 ] @
mini illustrator?
mislim da nema, tj. nisam nikada naletio, ali imas portable verzije (malo osakacene) koje bi ti mogle raditi fino...
Tebi bi taj posao radio dobro CorelX3Portable ~100MB, InscapePortable ~40MB ili sl. bez instalacije rade full kao i originalni sof.

ili probaj ovde, inace imas tu Full portable aplikacije, free + portable + bez instaliranja na komp. Licno ih s vremena na vrijeme koristim npr. OpenOffice, povremeno za prebacivanje fajlova da se ne cimam sa instalacijom.

L.P.

[Ovu poruku je menjao missortr dana 06.03.2011. u 11:21 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao missortr dana 06.03.2011. u 11:22 GMT+1]
[ owim @ 12.05.2011. 21:18 ] @
Dakle, uživam da koristim Inkscape (vektorski) i Paint.Net (bitmap) -- baš ono što mi treba. Hvala!