[ dulesusic @ 05.03.2011. 08:40 ] @
Da li neko moze da mi kaze koja je razlika medju navedenim mapama.
Koje je bolje koristiti, NT ili obične?
[ Predrag Supurovic @ 05.03.2011. 09:09 ] @
Razlika je u nacinu kodiuranja mapa. NT sadrze neke nove elemente.

U sutini, neNT mape su manje i zahtevaju manej resursa pa se kosite za starije uredjaje. Ako ucitas NT mapu u stariji uredjaj, on ce raditi nesto sporije i nece umeti da prikaze sve elemente sa mape.
[ alhemicar79 @ 06.03.2011. 15:53 ] @
Molim vas za pomoc. Imam garmin nuvi 760 i mape skinute sa torenta Europe 2011.30 Unlocked. Nadjem fajl gmapsupp.img i prebacim ga na memo karticu koja inace ima 4 GB. Medjutim, kada udjem u karte na uredjaju tih karata uopste nema. Gdje je potrebno instalirati mape da bi radile na uredjaju. NApominjem da neda da se ubaci na unutrasnju memoriju samog uredjaja jer nema dovoljno mjesta.
[ Predrag Supurovic @ 06.03.2011. 23:43 ] @
Za to treba da se obratis predstavništvu Garmin-a za Srbiju (www.garmin.rs). Možeš da odneseš uređaj kod njih i oni će sve da ti srede.
[ dulesusic @ 07.03.2011. 07:42 ] @
Sumnjam da ce mu u Garminu pomoci sa mapama koje su skinute sa Torrenta.
FAT file system ima maksimalnu velicinu fajla limitiranu na 2GB.
Kod FAT32, maksimalna velicina fajla je 4GB.

Moguca resenja: Formatiraj mem. karticu FAT32 sistemom i ako je taj fajl manji od 4096MB, trebalo bi da radi.
Ako ne moze, tj. ako mora biti FAT (ne FAT32) jedino resenje je da skines MapSource pa da ti ubacis mape koje ti trebaju i pakujes ih u fajlove manje od 2 GB.

Tako sam ja uradio na telefonu gdje je file sistem FAT. Velicina IMG fajla je 2022 MB i sve radi kako treba, ali sam izbacio nekolike drzave (Litvaniju, Letoniju, Estoniju cini mi se) :D
[ Predrag Supurovic @ 07.03.2011. 11:14 ] @
Naravno da ce mu pomoci. Ne bi bio ni prvi ni poslednji.

ES svakako nije mesto gde treba pomagati ljudima u kradji, tako da Dule, sad si saucesnik.
[ dulesusic @ 07.03.2011. 17:18 ] @
Haha Ovo cu shvatiti kao šalu... U protivnom ne razumem u čemu sam saučesnik Možda u deljenju informacija kako Garmin, Symbian ili neki treci software (neću reći OS jer nemam pojma pod kojim OS-om radi Garmin, nikad nisam po tome čačkao) vide file sistem i kolika je maksimalna veličina fajla pod odredjenim fs-om. Ako si na to mislio, onda sam saučesnik, zato i jesam na ovom forumu.

PS. Ako >95% korisnika ES-a ima nelegalni Windows (ovih drugih 5% ili ima ili koristi drugi OS), treba li njima pomoći i odgovoriti na ijedno pitanje koje postave na forumu?

Izvinjava se zbog offtopica, samo sam odgovorio na offtopic.