[ tasicss @ 06.03.2011. 00:27 ] @
Postovani forumasi,
Imam satelitski risiver marke Euro Sky model: SR 400 ll mislim da je Analogni u pitanju a u ponudi da kupim imam tanjir sa LNB-om od Digi TV sa drzacima za 1000din ali to je digitalni LNB. Interesuje me hoce li to da radi zajedno, i drugo pitanje kako da pronadjem satelit, da to pustim u rad, nije bitno sta se gleda dali su to Nemacki kalani ili bilo sta drugo vazno da ih ima sto vise. Izvinite u napred na laickim pitanjima ali se ne razumem u satelitsku televiziju pa ne bih da se pravim pametan.

[Ovu poruku je menjao tasicss dana 06.03.2011. u 02:03 GMT+1]
[ kidloco @ 06.03.2011. 01:08 ] @
pozz.. kombinacija univerzalni lnb i analogni risiver može da radi, od satelita traži astru na 19e jer jedino tu može da gledaš analogne kanale i to njih 50 tak čini mi se..
a što se tiče traženja pomenutog satelita najlakše ti je da od nekog doneseš neki risiver na kom radi astra i vrti dok nedođe slika...pa kad nađes signal spoji taj svoj risiver i potraži kanale...pozzz..
[ tasicss @ 06.03.2011. 01:59 ] @
Mislim da nemam od koga da uzmem receiver nazalost, svi su presli na IPTV i kablovsku, kako da odredim gde je astra 19e, kontam da je e-istok a 19? Receiver sam dobio na poklon iz Nemacke, tu verovatno nisu memorisani ti kanali sa astre.
[ deedee5 @ 06.03.2011. 03:15 ] @
Citat:
tasicss: Receiver sam dobio na poklon iz Nemacke, tu verovatno nisu memorisani ti kanali sa astre.


Oni su verovatno samo Astru i gledali....

Kad malo otopli :), stavi TV blizu prozora tj. negde gde ga vidis i polako okreci antenu...
[ tasicss @ 06.03.2011. 12:11 ] @
Tako cu i da uradim, pa nadam se da cu imati srece da ulovim satelit. Iz nekih komentara ovde sa sajta koristeci pretragu kazu da se mnogo lakse ulovi analogna od digitalne. Samo jel LNB koji daje Digi TV univerzalni, tj jer moze sa njime analogna da radi?
[ juann @ 06.03.2011. 17:35 ] @
Može bez problema taj LNB, i jeste tačno da je lakše "uloviti" analogni signal, zato, kao što neko reče, kad malo otopli , samo napred!
[ tasicss @ 06.03.2011. 23:09 ] @
Danas sam uzeo tu antenu, LNB jeste univerzalni, cackao sam malo ali antenu sam drzao u rukama, vrteo po XY osi ali nista se ne desava, osim sto se na nekim kanalima izgubi sneg a pojavi crna slika al nikako da ulovim signal. Moracu da nadjem od nekoga receiver kako neko rece na kome je ima kanala sa astre pa da onda ganjam signal.
Na LNB u postoji neka skala sa stepenima, jer tu nesto mora da se steluje, ja sam samo spustio i zategnuo u drzac, pogledajte sliku:




[IMG=http://img694.imageshack.us/img694/1948/06032011848.th.jpg][/IMG]

[Ovu poruku je menjao tasicss dana 07.03.2011. u 00:32 GMT+1]
[ DEXA616 @ 07.03.2011. 20:24 ] @
Ako trazis astru 19,2e onda je dobro namesteno
[ tasicss @ 07.03.2011. 21:04 ] @
Samo sa namestio sredisnju crticu na pola izmedju dva drzaca, mada ako se i to precizno steluje onda sigurno nije dobro...
[ DEXA616 @ 07.03.2011. 21:34 ] @
Naci ces ti tako signal garantovano . A posle mozes malo da ga zakrenes da bi dobio bolji signal .
Ja sam tako gledao na mojoj analognoj anteni a nisam ni imao pojima tad da treba da se zaokrece Lnb.

Meni za moju lokaciju pise da treba da se zakrene 9.1 stepen .
Nikad nisam to merio , nego kad uhvatim signal , onda polako fino dostelujem.

[ terzic @ 07.03.2011. 22:16 ] @
Ako dobro vidim sliku , tebi LNB stoji pod 90 stepeni horizontalno ( kad ga gledas odozgo- pticije perspektive) i nulti podeok je sa strane? Nulti podeok na LNB-u bi trebalo da bude gore na sredini ( tako da ti LNB pravi ugao od 90 stepeni kad ga gledas sa strane ).Okreni ga tako da kabl dodje sa donje strane LNB-a ! Iako je analogne signale lakse naci zbog odziva, ipak moras antenu polako pomerati po X i Y osi.Pogledaj neki tanjir u komsiluku pa po njemu odredi polozaj tvog tanjira. POZ.
[ tasicss @ 08.03.2011. 00:30 ] @
Tako sam i stavio, kabal tj prikljucak za kabal dolazi tacno odozdo, na slikama se ne vidi bas najbolje, slikano je sa strane, ja sam 0 stavio na sredini izmedju dva drzaca, probacu da ulovim signal a zatim fino podesim sliku pomerajuci LMB, sutra bih trebalo da malo otopli ako je tacna vremenska prognoza pa javljam sta sam uradio!
[ tasicss @ 08.03.2011. 23:56 ] @
Namestio sam antenu, ustelovao poziciju i sve radi najbolje :) Hvala na saveima!

[Ovu poruku je menjao tasicss dana 09.03.2011. u 20:42 GMT+1]
[ peuraca @ 17.03.2011. 20:51 ] @
Pozdrav imam sličan problem razmišljam da skidam satelitsku i odnesem je u vikendicu ali zbog ogromnog tanjira planiram da kupim manji i da ga povezem sa mojim analognim resiverom. Zanima me pošto odavno nisam to koristio šta se uošte moze gledati preko analognog?
[ tasicss @ 17.03.2011. 21:17 ] @
Nemacki kanali, ja ih imam jedno 35 na Astri, nije da nema sta da se gleda jeste daleko siromasnije od digitalne ali ko zna Nemacki nije problem, evo recimo ja od svih gledam samo DMAX jer dosta lici na Discovery, to mi je zanimljivo, onaj ko voli muziku gledace Vivu, pa tu je Euro Sport itd..jeste siromasno a ipak daleko jeftinije ulaganje :)