[ Dejan Krstic @ 07.02.2004. 21:11 ] @
Dakle, sta ako hocu da kupim broj a da ne pocnu da me zivkaju neki koji traze "Peru" jer je to nekad bio njegov broj?
[ Korisnicki Servis @ 08.02.2004. 05:52 ] @
Svaki broj koji je deaktiviran iz bilo kojih razloga 90 dana ne pušta se u prodaju. Nakon tih 90 dana ponovo je na raspolaganju, što ne znači da će nužno 91. dana biti i prodat. U svakom slučaju, 89. dana SIGURNO ga niko ne može dobiti. To bi trebalo da bude i više nego dovoljno da "Pera" skoro svima javi svoj novi broj telefona. Oni kojima "Pera" ne javi, verovatno će odustati posle tri meseca dobijanja informacije "Izabrani broj trenutno nije u funkciji".

Ako smatrate da ni to nije dovoljno, ako insistirate da tom pretplatničkom broju budete prvi vlasnik, možete da zatražite takav broj.

Koliko mi je poznato, do sada takvih zahteva nije bilo, uglavnom su se pod "specijalnim" brojevima smatrali brojevi sa posebnim rasporedom cifara, no, za sve postoji prvi put.

U svakom slučaju, proces rezervacije je isti - poziv CallCenter-u na 9863. Naglasite samo šta tačno hoćete. Nije mi poznato da li postoji mogućnost pretrage i po tom kriterijumu, ali pretpostavljam da neki "zaobilazni" put postoji.

Doduše, želim da napomenem da se ni na ovaj način niste zaštitili od onih koji će možda pogrešiti neku cifru pri pozivanju nekog drugog "Pere". "Izvinite, pogrešan broj ..." još uvek ostaje problem za koji ne postoji rešenje.
[ Dejan Krstic @ 08.02.2004. 09:53 ] @
To za 90 dana nema nikakvog efekta. Ljudi zovu i posle toga tako da sam bas zbog toga i zapoceo ovu temu. U svakom slucaju hvala na odgovoru.
[ Vertygo @ 08.02.2004. 12:26 ] @
Možeš da odeš u Mobtel i da tražiš da ti daju drugu (novu) karticu.

Moj ortak je uzeo i posle jedno mesec dana zivkanja odlučio je da ode u mobtel i da se žali zato što je lik koji pre imao tu karticu ustvari držao neku molersku firmu pa je zivkanja stalno bilo...Nakon toga su mu zamenili karticu i problema više nije bilo....
[ Mister Big Time @ 13.03.2004. 05:30 ] @
Pa moze vrlo lako da se desi da cak i posle tih 90 dana, (cak i do godinu dana) neko se seti starog prijatelja i posalje mu SMS da cestita rodjendan, praznik ili ga nazove...

Inace nisam znao da je ovo praksa u Mobtelu, "vracanje" starih kartica u prodaju.. Kako mogu da proverim da li je moj broj zaista nov ili ga je vec neko koristio?
[ Dejan Krstic @ 13.03.2004. 11:29 ] @
Pa naravno da se vracaju u prodaju. Post paid brojeva ima relativno malo:

500k - sestocifreni pre paid = veoma malo.

Zamisli gde bi im kraj bio kad bi trajno izlazili iz upotrebe :)

A stvarno, KS kako da znam da broj zaista nije bio bilo cije vlasnistvo?
[ Korisnicki Servis @ 14.03.2004. 07:49 ] @
Sad sam probao ... sa onoliko podataka koliko meni stoji na raposlaganju - NIKAKO!
Jedino što postoji kao opcija (meni dostupna) je
ovaj - nije,
a ovaj - nije,
a da probamo ovaj - nije ni ovaj,

a ovaj - e ovaj jeste!

Verovatno postoji mogućnost pretrage i po tome da li je broj (nekada bio) aktivan, ali sa tim delom priče nemam dodirnih tačaka. Kao što rekoh ranije, verujem da postoji mogućnost da se kao specijalan broj traži i broj koji nikada nije bio aktivan, ali

1. ne mogu sa 100% sigurnosti da tvrdim da takav način pretrage postoji
2. ne znam da je iko ikada tražio tako nešto, ali dobro, za sve postoji prvi put.

Ponavljam, i pored svega toga i dalje stoji mogućnost da neko naprosto pogreši broj pri pozivanju ...
[ Dejan Krstic @ 14.03.2004. 18:13 ] @
Pa dobro i to je nesto. Mogu da dodjem i izaberem neki broj pa nek mi kazu jel bio ranije necije vlasnistvo pa ako jeste trazim dalje :)
[ u_m @ 14.03.2004. 20:44 ] @
Zanima me da li moze i obrnuto?

Recimo: ja imam broj koji hocu da recikliram, (uzo sam novi , npr: dual, paket), sta, kako, da li mogu da povratim pare i sl.?
[ PROFESIONALAC @ 19.03.2004. 21:36 ] @
Najjednostavnije ti je da probas preko sluzbe specijalnih brojeva. Istovremeno uz odredjenu novcanu nadoknadu mozes izabrati i broj po zelji ako nije zauzet ili ako ga neko do tada nije koristio. Na ranije koriscene brojeve pravo imaju samo prvi vlasnici koji su ih i odjavili.
Tako ces sa sigurnoscu imati broj kojim se niko nije sluzui. U sluzbi za specijalne brojeve radi najljubaznija devojka MOBTEL-a. (Ana 063230323)