[ Gisa @ 07.02.2004. 21:47 ] @
Cao svima

Mucim se vec par sati sa nokiom 8210, problem je sto se gasi i pali na svaki minut.

Telefon je vec bio kod jednog tehnicara, koji je ubacio opet software u njemu.

Prije toga je pisalo na displeju contact service.

U cemu je problem, dali u software ili hardware.

Pokusao sam skinuti sim-scan software ali dok covek nadje sve te drajvere, covek poludi.

Molim za pomoc

Pozdrav Gisa
[ r3ct0r @ 08.02.2004. 03:42 ] @
Auuu, bate izvini sto moram ovo da ti kazem ali taj mob. ti je prso..
Tacnije je puko procesor, 8210 je poznata po tom problemu...
A zamena tog procesora je skupa, tako da se neisplati...

sorry
[ enes_k1 @ 09.02.2004. 00:50 ] @

probaj da promijenis HAGAR i CCONT
[ Gisa @ 09.02.2004. 11:42 ] @
Cao

Objasni opsirnije, sta je to.

Gisa
[ Dr S E M A @ 14.02.2004. 16:12 ] @
to nije ni prosesor ni hagar ni ccont,to moze biti samo coba , softver ili eventualno fles cip koji je u vecini slucajeva na tom telefonu zaliven i ne moze se skinuti duvaljkom,odnesi u servis ,sto se tice softvera najbolji box i softver za taj problem je ufs2 tornado flasher koji licno koristim u svom servisu,ako je softverski problem a ako nije onda ti ostanu ona dva hardverska djelića,al to je vec posao za servisere.
[ Gisa @ 14.02.2004. 23:26 ] @
Cao svima

Hvala vam za savete.

Pozdrav Gisa
[ r3ct0r @ 14.02.2004. 23:49 ] @
Citat:
Dr S E M A:
to nije ni prosesor ni hagar ni ccont,to moze biti samo coba , softver ili eventualno fles cip koji je u vecini slucajeva na tom telefonu zaliven i ne moze se skinuti duvaljkom,odnesi u servis ,sto se tice softvera najbolji box i softver za taj problem je ufs2 tornado flasher koji licno koristim u svom servisu,ako je softverski problem a ako nije onda ti ostanu ona dva hardverska djelića,al to je vec posao za servisere.



Ja sam samo rekao iz iskustva sto je moj ortak imao i sto su mi rekli u servisu
[ mrcina @ 15.02.2004. 11:18 ] @
stvar izgleda komplikovana mada mozda i nije,99% je u pitanju taster koji se ima obicaj zaglaviti ako se stavlajju kineske maskice itd. a moguce je i da je nesto trece
,kad si imao concact service da li ti je palio diodice za osvetljenje?
[ Gisa @ 16.02.2004. 11:43 ] @
Cao

Ne secam se.

Pozdrav Gisa
[ r3ct0r @ 18.02.2004. 03:21 ] @
Citat:
mrcina:
,99% je u pitanju taster koji se ima obicaj zaglaviti ako se stavlajju kineske maskice itd.

Znaci gluplji odgovor nisi mogao da stavis...
kakve veze imaju dugmici sa ovime?>!?
[ novack1 @ 18.02.2004. 09:51 ] @
meni se upravo dogodilo to sa kineskom maskom, kad ga upališ, prekidač ostane zaglavljen i ne vrati se pa se ugasi.
neka ga proba upaliti bez maske, može direktno da pritisne na prekidač pa nek nam javi rezultat.

pre nekoliko dana sam imao slučaj i sa 6210, čovjeku se nataložilo mnogo smeća oko prekidača i uvijek mu se gasio. posle čišćenja sve je bilo OK
[ Dr S E M A @ 18.02.2004. 17:22 ] @
tu nema govora ni o kakvim dugmićima,gumićima,maskićima, jer lik je ako vam je poznato,a ako nije pročitajte prije toga imao kontakt servis,vjerovatno išao u servis tu mu serviser na brzinu flešno telefon uzeo keš i istjerao vani,ko se i malo razumije u servisiranje telefona znaće da se kontakt servis može privremeno ukloniti flešovanjem telefona,ali 100% se taj telefon nakon izvjesnog vremena počne čudno ponašati,gasiti,paliti,resetovati,miješati funkcije,blokirati i kao krajnja solucija ponovo pasti u kontakt servis,tu preostaje zamjena audio čipa poznatijeg kao coba ili zamjena fleš memorije,koja je vjerovatno i na ovoj 8210 zalivena i nemože se zamijeniti,kao kod većine 8210,rijetki su sretnici da imaju 8210,a da čip fleš memorije nije zaliven. pozdrav svima::)))
[ Dr S E M A @ 18.02.2004. 17:30 ] @
Giša druže odnesi ga dobrom serviseru koji je na dobrom glasu,nek ga tip detaljno ispita pregleda i kaže kakva je situacija,ako ništa skini displej koji možeš uvijek prodati,a ostatak od telefona dobro otresi od ulicu,skupi nekog keša,kupi drugi,može i ona nokia 7250i::))) ili 6600 budeš faca,furaš dobar telefon i to je to.
[ mrcina @ 18.02.2004. 20:19 ] @
Citat:
Dr S E M A:
tu nema govora ni o kakvim dugmićima,gumićima,maskićima, jer lik je ako vam je poznato,a ako nije pročitajte prije toga imao kontakt servis,vjerovatno išao u servis tu mu serviser na brzinu flešno telefon uzeo keš i istjerao vani,ko se i malo razumije u servisiranje telefona znaće da se kontakt servis može privremeno ukloniti flešovanjem telefona,ali 100% se taj telefon nakon izvjesnog vremena počne čudno ponašati,gasiti,paliti,resetovati,miješati funkcije,blokirati i kao krajnja solucija ponovo pasti u kontakt servis,tu preostaje zamjena audio čipa poznatijeg kao coba ili zamjena fleš memorije,koja je vjerovatno i na ovoj 8210 zalivena i nemože se zamijeniti,kao kod većine 8210,rijetki su sretnici da imaju 8210,a da čip fleš memorije nije zaliven. pozdrav svima:::))))

glupost,kontakt servis se javlja zbog cetri razlicite stvari 1/softver 2/coba 3/hagar 4/fles procesor,svaka se manifestuje na drugaciji nacin! privremeno,nikako
[ Dr S E M A @ 19.02.2004. 06:40 ] @
ne znam ko je baš izvalio veću glupost "dugmić na kineskoj maskici,i sve što si ti već rekao ja sam već naveo, a sad lijepo molim bilo kojeg servisera koji je zbog hagara imao kontakt servis neka to ovdje javno kaže, nema teoretska šanse da nokia padne u kontakt servis zbog hagara,to je 1:10.000. "softver,koba,fleš"
1.kada upališ telefon i na displeju se pojavi ubaci sim,a nakon 3-4 sekunde telefon se resetuje i ispiše kontakt servis,u pitanju je softver.
2.kada upališ telefon i imaš odma na displeju kontakt servis,ponovo isflešuješ telefon,ako radi i radit će,ako je ponovo kontat servis,slijedi zamjena kobe.
3.kada upališ telefon on radi normalno,nakon nekog vremena ispiše kontakt servis,izvadiš batreiju ponovo vratiš upališ radi 2-3 dana pa opet kontakt servis i tako slično,prvo pokušaš dva navedena primjera,ako se isto ponaša slijedi hardverska zamjena fleša koja je na ovom telefonu u 99% slučajeva nemoguća zato što je fleš čip zaliven. prijateljski pozdrav za mrcinu "nama ljutnje"::))
[ mrcina @ 19.02.2004. 22:28 ] @
Citat:
Dr S E M A:
ne znam ko je baš izvalio veću glupost "dugmić na kineskoj maskici,i sve što si ti već rekao ja sam već naveo, a sad lijepo molim bilo kojeg servisera koji je zbog hagara imao kontakt servis neka to ovdje javno kaže, nema teoretska šanse da nokia padne u kontakt servis zbog hagara,to je 1:10.000. "softver,koba,fleš"
1.kada upališ telefon i na displeju se pojavi ubaci sim,a nakon 3-4 sekunde telefon se resetuje i ispiše kontakt servis,u pitanju je softver.
2.kada upališ telefon i imaš odma na displeju kontakt servis,ponovo isflešuješ telefon,ako radi i radit će,ako je ponovo kontat servis,slijedi zamjena kobe.
3.kada upališ telefon on radi normalno,nakon nekog vremena ispiše kontakt servis,izvadiš batreiju ponovo vratiš upališ radi 2-3 dana pa opet kontakt servis i tako slično,prvo pokušaš dva navedena primjera,ako se isto ponaša slijedi hardverska zamjena fleša koja je na ovom telefonu u 99% slučajeva nemoguća zato što je fleš čip zaliven. prijateljski pozdrav za mrcinu "nama ljutnje":::)))

napisao hagar umjesto ccont,dugogodisnje iskustvo,ako se pali svjetlo kad je u con. serv. to je koba a bez svjetla to ti je ccont,a za softverski kontakt ser.si u pravu,ali nemozes je odflesovati pa da radi par dana pa opet da rikne,i naravno da nema ljutnje,ako si voljan a mislim da jesi mozes me kontaktirati na mail radi razmjene iskustava i ostalih stvari
[ Dr S E M A @ 20.02.2004. 22:30 ] @
ok! e danas sam imao sledeći problem,došla mi 3310 u servis "kontakt servis" a ne sijaju diode i prijatelju moj,ni koba, ni softver već vjerovao ili ne ali ja zamijenim fleš i ram i telefon radi ko lud,šta hoću tim da ti kažem "ma lude nokie može biti i ono čemu se najmanje nadaš" a nekad davno prodam 3310 i tip mi je vrati "kontakt servis" dobro reko i ja je isflešujem i bude ok,kad nakon 5 dana tip meni opet dolazi i opet kontakt servis,ja opet fleš i ona radi,nakon 3 dana opet"kontakt servis,ja zamijenim samo fleš,ponovo preflešujem i nikad mi se više nije vratio "poenta" ma može da bude buraz svašta,ali glavni su,softver,koba,fleš memorija(čip) itd. itd.,bla,bla,bla ::))) pozdrav za mrcinu.
[ mrcina @ 22.02.2004. 10:36 ] @
dobro kad ti tako kazes...kontakt servis ti fon izbaci kad skonta da nesto nije u redu sa radom telefona,tesko mi je to objasniti,ali kad skontas zasto koji dio sluzi a ne samo da ih napamet mjenjas neke stvari ce ti biti jasne...sam fles procesor ako znas u velikoj mjeri upravlja sa cobom i contom i jos nekim kurajberima koji ovde nisu bitni,e sad ako on rikne logicno je da se taj.kontakt servis moze svakako manifestovati(sa ili bez svjetla)
[ legija @ 22.02.2004. 12:32 ] @
Jel neko od vas cuo za Wintesla servisni softwer ? -;)))
Lijepo spojis telefon, kliknes "self tests" i dobices rezultat. Nema potrebe kontati da li radi svjetlo ili ne, etc.
Inace, wintesla je jako dobra stvar, cak i krekovana, moze dobro posluziti pri dijagnostici neispravnih DCT3 telefona.
Kad budem imao malo vise vremena, napisacu manual sa slikama, kako da koristite winteslu, i net monitor, pri lociranju problema. Imacu vremena, nadam se, i iducih mjesec dana.
[ Dr S E M A @ 23.02.2004. 18:58 ] @
ja mislim da je ova 8210 otišla u nedogled,nema više smisla ima i drugih telefona:) pozdrav svima
[ mrcina @ 28.02.2004. 23:28 ] @
slazem se,a sto se tice vin tesle to je takodje istina,dobar program,nepravedno zanemaren ili mi se samo cini...