[ Ivan Dimkovic @ 06.03.2011. 14:29 ] @
http://www.theregister.co.uk/2011/03/05/geohot_visitors_unmasked/

Citat:

Sony wins subpoenas revealing visitors to PS3 jailbreaker site

A federal magistrate has awarded Sony a subpoena allowing the company to obtain the IP addresses of everyone who visited the personal website of PlayStation 3 jailbreaker George Hotz for the past 26 months.


Prvo pitanje je sta uopste imaju nameru da rade sa logovima od proteklih 26 meseci... tu ima ko zna koliko miliona poseta.

A drugo pitanje... da li je sudija poludeo kada donosi ovako besmislene odluke... ova odluka ce proizvesti gomilu akcija EFF-a i ostalih.
[ mmix @ 06.03.2011. 14:38 ] @
Da pribave logove od koga? ZAr ti logovi uopste postoje?

[ Ivan Dimkovic @ 06.03.2011. 15:03 ] @
Da, to ce biti interesantno videti - mada sumnjam da ce Sony reci koliko su logova sakupili :-)
[ combuster @ 06.03.2011. 15:43 ] @
E pa imace i moj IP... posetio sam taj sajt pre mozda jedno nedelju dana...

/edit: Samo mi nije jasno koji ce im logovi, ja nemam PS3 :D
[ mmix @ 06.03.2011. 15:45 ] @
Ne, ko cuva te logove? Autor sajta? Alt-Del sve i da je sacuvao? ISP/Hoster? Zar nije to spijunaza korisnika?
[ Tyler Durden @ 06.03.2011. 16:26 ] @
Citat:
Prvo pitanje je sta uopste imaju nameru da rade sa logovima od proteklih 26 meseci... tu ima ko zna koliko miliona poseta.


Tužiće sve te korisnike :-D
combuster, završićeš u ćorci! :-)

Ja već odavno bojkotujem Soni. To su rijetko viđeni dripci...
[ VlaK @ 06.03.2011. 17:10 ] @
Kada sam ovo pročitao, ustao sam i moj Sony flopy drive koji mi stoji u fioci za svaki slučaj, sam zafrljačio u kantu za smeće. Sve sa onim pljosnatim kablom.
[ combuster @ 06.03.2011. 18:07 ] @
@Ty

Citat:

Tužiće sve te korisnike :-D
combuster, završićeš u ćorci! :-)


:D Me posalju za Taiwan na prinudni rad da sklapam PS3 za kaznu xD

Ma bio clanak o tome na the_register (valjda tamo) - bio i link ka blogu :)

Ovo je klasicno bre zastrasivanje svih PS3 hax0ra i onih koji bi to hteli da budu - valjda stite preventivno PS4... Jos jedan u nizu neverovatnih poteza kompanija poput Sony-ja i Apple-a and the likes of 'em...
[ Ivan Dimkovic @ 06.03.2011. 18:46 ] @
Sad mi je zao sto sam zavaljao PS3 - sada bih downloadovao exploit i namerno crackovao doticni.
[ Horvat @ 06.03.2011. 18:56 ] @
btw u nederlandskoj je zabranjen uvoz ps3, blokiraju na carini zbog nekih kacenja oko licenci ili patenata sa lg-em
[ zemun88 @ 06.03.2011. 19:54 ] @
Izvini a gde se nalazi ta "nederlandska" - ahhahahaaaaaaaaaaaahahahahhahaahahahahaha. To mora da je neka nova država
[ Horvat @ 06.03.2011. 20:56 ] @
malo zezancije :P
[ MagicMaster @ 07.03.2011. 09:33 ] @
SONY - carevi ........ šta sve radi keš .... kad burgija neće .....
[ EArthquake @ 07.03.2011. 15:04 ] @
na stranu sony idiotizam, nista me od njih vise ne cudi ...

geohot je lud, ne znam da li ste gledali kako radi jailbreak , ali je stvarno ...
a fail0verflow likovi su jos ludji (pricao skoro s pojedincima, mnogo ne vole x86 :D )

ako imate vremena , pogledajte ovu prezentaciju sa poslednjeg CCCa
http://media.ccc.de/browse/con...7-en-console_hacking_2010.html

svaka cast stvarno


nadam se da ce isterati svoje , kao sto je EFF isterao da iphone jailbreak bude legalan ...
[ combuster @ 07.03.2011. 17:17 ] @
Ahahaha, nema veze jel konzole podrzavaju Linux ili ne - pre ili kasnije Linux ce se naci na njima xD Kakav car... :)
[ dragancesu @ 26.03.2011. 14:52 ] @
I onda procitam u jednom casopisu da to nema sanse, sony advokrati su zabrljali

Decko je razbio pre iPhone i onda presao na PS3. U pitanju su neke sifre za kljucne delove. Otkrio ih je i objavio, namera mu je bila da omoguci instaliranje linuxa i ostalog sto je sony branio. (Nije imao nameru da instalira piratski softver, bar tako kaze, ali sada ko to hoce prakticno moze)

Tih sifri ima nekoliko i sony je onda jurio sajtove gde su objavljene. Onda su njihovi advokati napisali tuzbu protiv lika iz prethodnog pasusa i naveli te sifre/kodove. A posto je tuzba javni dokument sad nemaju osnova da jure te sajtove jer su oni objavili ono sto su hteli da zabrane.


[ Cartman @ 27.04.2011. 10:04 ] @
Da ne otvorim novu temu, tice se Sony-a i novog dna :)

PSN je bio iskljucen nekoliko dana, priznali su nakon 6 dana da je kompromitovana baza podataka:
Citat:

What did they get?

Here is the data that Sony is sure has been compromised if you have a PlayStation Network Account:

Your name
Your address (city, state, and zip)
Country
E-mail address
Birthday
PSN password and login name

"It is also possible that your profile data, including purchase history and billing address (city, state, zip), and your PlayStation Network/Qriocity password security answers may have been obtained. If you have authorized a sub-account for your dependent, the same data with respect to your dependent may have been obtained," Sony announced. While the company claims that there is "no evidence" that credit card information has been compromised, it won't rule out the possibility.

Their advice is to be safe, rather than sorry. "If you have provided your credit card data through PlayStation Network or Qriocity, out of an abundance of caution we are advising you that your credit card number (excluding security code) and expiration date may have been obtained."

http://arstechnica.com/gaming/...sonal-data-has-been-stolen.ars

[ mmix @ 27.04.2011. 10:47 ] @
Yup, Anonymous na delu
[ Slobodan Miskovic @ 27.04.2011. 10:53 ] @
Sony treba da propadne, komplet...
[ Cartman @ 27.04.2011. 11:56 ] @
Izgleda da nisu ni hash-ovali sifre.
Video sam taj podatak na par mesta, ali je tesko verovati u to. Tezak facepalm ako je istina.
[ mmix @ 27.04.2011. 12:23 ] @
Mene vise nista ne moze iznenaditi, pa cak ni to da firma u sklopyu sony-a ne obraca paznju na takve stvari. Uzas promiskviteta tj lowest-biddera
[ maksvel @ 27.04.2011. 12:44 ] @
Citat:
Cartman: Izgleda da nisu ni hash-ovali sifre..


To je to - ipak je bolje hashovati, ko zna kakvo curenje može da nastane. Ono - neki bekap baze završio gde ne treba i adios.
[ boki @ 28.04.2011. 18:24 ] @
Pored sifri, dosta ljudi sa PSN nalozima prijavljuju kradje sa kartica.

http://arstechnica.com/gaming/...edit-card-fraud-blame-sony.ars
[ Dejan Lozanovic @ 29.04.2011. 09:59 ] @
Meni se cini da ovde moze da se desi jedan class action suit :) a mozda i vise njih :)
[ kkedacic @ 06.05.2011. 18:27 ] @
http://www.geek.com/articles/g...rver-with-no-firewall-2011055/

^^
[ balavi @ 06.05.2011. 23:36 ] @



covece, citam i ne mogu da verujem, kakav amaterizam od profesionalizma, ja ne znam gde su mozgovi tim ljudima

[Ovu poruku je menjao balavi dana 07.05.2011. u 00:47 GMT+1]
[ Ivan Dimkovic @ 06.05.2011. 23:52 ] @
Kako Sony zove outdated Apache server bez firewall-a?

http://www.theregister.co.uk/2...ystation_network_credit_cards/

Citat:

The personal data table, which is a separate data set, was not encrypted, but was, of course, behind a very sophisticated security system that was breached in a malicious attack.”


:-)
[ Dejan Lozanovic @ 07.05.2011. 16:29 ] @
Izgleda vam je promaklo :) nisu haknuli samo palystation network vec i ovaj drugi doduse malo manji Sony Online Entertainment, tako da se se broj hakovanih naloga popeo preko 100 miliona :)

http://www.sdbj.com/news/2011/...hit-sony-online-entertainment/
[ boki @ 18.05.2011. 18:01 ] @
Citat:

Just two days after the PlayStation Network was restored after a near month-long outage, the PSN password page has apparently been exploited. According to reports, the exploit allows other users to reset your account password using only your e-mail address and date of birth. This personal data was made available to hackers during the initial PSN attack.




http://arstechnica.com/gaming/...&utm_content=Google+Reader

Joj ja ne mogu da vam opisem koliko uzivam u ovome :D


sonijev nubizam pravi integer overflow xD
[ EArthquake @ 18.05.2011. 20:23 ] @
it's all fun and games until somebody gets owned ... :D

off:
jako zanimljiva godina , a jos nije ni polovina ...
[ flighter_022 @ 19.05.2011. 09:36 ] @
Drugaru u UK je banka u rekordnom roku zamenila kreditnu karticu, posebno kad je spomenuo da je koristio PSN...
[ VlaK @ 19.05.2011. 19:37 ] @
Drago mi je zbog Sony-ja, ali mi žao korisnika, jer su verovali firmi i brendu.
[ Cartman @ 03.06.2011. 06:38 ] @
Grupa koja je upala u sonypictures nedavno je objavila pastebin sa delom tih informacija (za download). Necu da podelim link iz objektivnih razloga, ali evo dela iz tog obavestenja:
Citat:
We recently broke into SonyPictures.com and compromised over 1,000,000 users'
personal information, including passwords, email addresses, home addresses,
dates of birth, and all Sony opt-in data associated with their accounts.
Among other things, we also compromised all admin details of Sony Pictures
(including passwords) along with 75,000 "music codes" and 3.5 million "music coupons".

[...]
Our goal here is not to come across as master hackers, hence what we're about
to reveal: SonyPictures.com was owned by a very simple SQL injection, one of
the most primitive and common vulnerabilities, as we should all know by now.
From a single injection, we accessed EVERYTHING. Why do you put such faith in
a company that allows itself to become open to these simple attacks?

What's worse is that every bit of data we took wasn't encrypted. Sony stored
over 1,000,000 passwords of its customers in plaintext, which means it's just
a matter of taking it. This is disgraceful and insecure: they were asking for it.