[ aldair @ 07.03.2011. 01:25 ] @
poznato li je nekom ovo napajanje kako se pokazalo u radu? ima ga po prodavnicama, ali nisam cuo da ga neko kupuje. da li se radi o nepoverenju prema novom (koliko li je samo to nova marka) ili stvarno ne nudi sta pise. na it svetu nema nsita o njima
Code:
http://www.itsvet.com/proizvodi/recom/comp_comp_powersupply/producer/831

evo jedan link prodavnice u nisu koji imaju malo veci broj toh napajanja, da samo vidite odnos cena.
Code:
http://www.jakovsistem.com/shop/index.php?page=shop.browse&category_id=13643&option=com_virtuemart&Itemid=27

hteo bih da kupim nesto sto bas oni imaju za neke pristojne pare. interesuje me da li su opravdali kvalitet ili da ipak uzimam cooler master, chiftec, corsair ili neku sigurnu marku?
poz
[ Binary Mind @ 07.03.2011. 13:00 ] @
Masu Cooler Master i Chieftec napajanja izradjuje Sirfa/Sirtec. Neke modele Recom napajanja izradjuje isti OEM. Drugi OEM za koga znam da pravi Recom napajanja je Andyson. Andyson inace pravi neka od top napajanja za LC Power kao na primer LC-Power LC1000 koje se jako dobro pokazalo od robnih marki vec zastupljenih kod nas.. Po meni nisu losa kupovina pogotovu modeli koja pravi Andyson... Sirfa napajanja licno ne preferiram, ali su sve jedno bolja od bilo kog jeftinog, kung-fu napajanja...
[ Intruder123 @ 16.03.2011. 14:10 ] @
Pozdrav. Ja sam kupio recom napajanje od 450w, posto mi je thermaltake od 470w izgorelo, tog trenutka nisam imao para za nesto skuplje, jer mi je otisla i maticna... Koristim ga nekih 9 meseci, i mogu reci da sam zadovoljan. Trazio sam neke testove dugo i nasao neki italijanski sajt koji ga je testirao. Test mozete videti ovde: http://translate.google.com/tr...Recom-PowerEngine-450-W/1.html Jedinu zamerku, (a valjda i najbitniju?!) imaju za nestabilnu 12v granu koja se pod opterecenjem spusta na 11,84. Voleo bih ako moze neko od strucnih da pogleda ovaj test i kaze svoje misljenje?
[ Binary Mind @ 16.03.2011. 15:57 ] @
Hm. To napajanje nije ni predvidjeno da bude top u svojoj klasi. OEM je Andyson. Uvoznik tvrdi da je jako malo reklamacija na ista. Hajde da im verujemo.
[ Intruder123 @ 16.03.2011. 17:59 ] @
Zdravo, hvala na odgovoru. Pa da, bas to hajde da im verujemo... U svakom slucaju ja sam za sada zadovoljan, u odnosu na prethodno napajanje thermaltake tr2 470w, recom je mnogo hladnije i tise, iako sad imam jacu graficku, na tt-u je bila integrisana hd3200. Ne zelim da kazem da je tt los, verujem da je meni zapao los primerak i eto otislo i napajanje i maticna. Jos nesto me samo interesuje pa ako mozes da mi odgovoris. 1. Do koliko se smatra "normalnom" ta varijacija na granama? I da li je moguce da restart dugme napravi neki kratak spoj i tako ode i maticna i napajanje? Jer se meni upravo to desilo, komp nije hteo da se ugasi duze vreme, i ja sam pritisnuo restart dugme i tada je doslo do te varnice i smrada iz napajanja. Od tad vise ne koristim restart dugme nego ga restartujem na power.
[ Binary Mind @ 16.03.2011. 21:31 ] @
1. Varijacije u naponu koje se tolerisu za sva napajanja su za ±5% za 3.3V i 5V i ±10% za 12V...
2. Ovo drugo pitanje mi nije bas jasno. Da je restart dugme u konstantnom spoju imao bi druge simptome. Sem toga svaki put kad pritisnes power dugme ili restart dugme ti zapravo spajas po 2 pina na maticnoj ploci tj. pravis kratak spoj koji pali, gasi ili restartuje racunar u zavisnosti od toga koje si dugme pritisnuo. Ti dugmici rade na tom principu. Pre bih rekao da je napajanju doslo vreme za "umiranje" i da je odlucilo da plocu povuce za sobom.
[ Intruder123 @ 16.03.2011. 22:39 ] @
O pa super, onda onih 11,84 na 12v grani nije toliko strasno kako su to oni prikazali na onom testu... Sad mi je lakse. Da ja sam pomislio da je sam prekidac za restart nesto napravio ili se tu nesto desilo i preslo na maticnu i napajanje, ali posle tvog objasnjenja ocigledno da nije. Hvala jos jednom na odgovorima.
[ aldair @ 17.03.2011. 01:22 ] @
umesto dugmeta za reset mozes da koristis i sraf, noz, kovani novac, zicu, parce gvozdja, srafciger, licne ili bilo sta drugo sta pravi spoj. dugme ako se pokvari za reset u onom najgorem slucaju ne bi radilo. ako zaglavi, nsita ne kvari. jedino sta je moglo da bude da izgori od reseta je da reset bio povezan na hdd led ili power led ili usb. ali i tad ne godi, nego se samo iskljuci kompjuter. slazem se sa binary mind da je napajanje odlucilo da odlepi tad i da mu je to bilo potrebno. pik ne bacio na 12v i izgoreo plocu.