[ ivan.k @ 07.03.2011. 09:43 ] @
Evo imam priliku da uzmem vrlo povoljno LaserJet 4500 Color HP-ov štampač... inače čovek tvrdi da je štampač potpuno ispravan, dolazi sa kablovima, čak ima i adapter za mrežnu upotrebu (profesionalni). Imao sam pre profesionalni model iz HPove serije 5 - to je bio crno-beli model, bio sam prezadovoljan njime, pa bih hteo da uzmem i ovaj.
Do sada nisam imao iskustva sa kupovinom polovnih štampača (ovde konkretno laserski je u pitanju), pa me interesuju Vaša iskustva i saveti, na šta bih trebao obratiti pažnju, i koliko para se isplati dati za ovaj model? Jer se sve bojim da ne bude neka mušica u celoj priči...
Inače koristio bih ga za kućnu upotrebu, iako ima ogromne tonere za 6000 strana (5% popunjenosti) - cene kompleta tonera je oko 100-150EUR, što nije tako strašno, s obzirom koliko bi mi trajala.

Podrška - znam da HP ima dobru podršku i da je relativno lako naći rezervne delove, čak ima i nekoliko firmi koje ću danas nazvati da pitam kolike su cene tonera (original i repariranih kod nas)... pa me interesuje Vaš savet na šta bih trebao obratiti pažnju prilikom eventualne kupovine? I koliko para se isplati dati za ovakvu stvar polovnu?

Evo i specifikacija koje sam našao o ovom modelu na internetu:
Print Technology Laser, Color and Monochrome
Print Speed 16 PPM Black and 4 PPM Color
First Page out in 36 seconds for color and 36 seconds for black
Resolution 600 x 600 DPI
Color Features HP ImageReT 2400
Networking Optional Ethernet Cards
Connectivity IEEE 1284-compliant bidirectional parallel
2 open EIO slots
Language and Fonts HP PCL 5C, PostScript Level 2 emulation
135 TrueType (80 built-in)
Memory 32 MB RAM (208 MB Maximum via 3 open memory slots)
Processor 133 Mhz
Hard Drive None
Paper Handling Input: 400 Sheets (Max. Input is 900 Sheets)
Input Sources: (1) 150 Upper Input Tray, (1) 250 Sheet Bottom Input Tray
Output: 250 Sheets Face Down, 150 Sheets Face Up
Output Sources: Top Printer Tray
Paper Handling Options: 500 Sheet Input Tray (C4082A) and Auto Duplex Unit (C4083A)
Paper Sizes: Letter, legal, A4, executive, envelopes (no. 10 and Monarch), 3.9 x 7.5 in to 8.5 x 14 in
Max Paper Size: 8.5" x 14"
Print Area: Unknown
Paper Types: Paper (bond, recycled, HP Color LaserJet Soft Gloss), transparencies, labels, envelopes
Duplex: Optional
Misc. Features MEt HP's Memory Technology
Duty Cycle 35,000 Pages Per Month
Dimensions (WXDXH) 20" x 22" x 15"
Weight 112 lbs.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
* 600 x 600 True DPI
* 16 PPM Black and 4 PPM Color
* 32 MB RAM (expandable to 208 MB)
* 133 Mhz Processor (First page out in 36 sec in color and 36 sec black)

* HP Image REt 2400 Technology Refines Image quality
* Environments: Windows 3.1, 95, 98, NT, Mac, DOS, OS/2, Unix
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Hvala unapred, pozdrav!
Ivan.
[ monkeyjob @ 16.03.2011. 22:55 ] @
imam stampac HP CLJ5500, znam da su toneri oko 25000 po boji, a crni mislim da je oko 16000, naravno orginal. Laser stampa u boji u opste nije jeftina. Moj savet svima ako je za kucu uvek kupis laserski stampac (ili multifunkcijaki), a kad treba kolor odes u kopirnicu i platis - po meni to je najrentabilnija solucija. Najbolje ti je prvo da se raspitas za cenu novih tonera i da li ima recikliranih tonera ili refilovanih. Za ovaj moj nisam uspeo da nadjem nikakve druge tonere osim orginale.