[ nikitaGradov @ 07.03.2011. 11:31 ] @
Radim na razvoju jedne desktop aplikacije (u C# jeziku), koja ce raditi u WAN okruzenju (preko VPN mehanizma). Znaci, korisnici ce pristupati bazi (SqlServer 2005), preko VPN mehanizma, koja ce se nalaziti na racunaru, na nekoj lokaciji u inostranstvu.
Sama logika aplikacije je takva da korisnici ocekuju, da se tako izrazim, unos odredjenih podataka (od strane drugih korisnika aplikacije), zatim reaguju (preduzimaju odredjene akcije), pa i oni generisu upise u bazu, koje ocekuju sledeci korisnici itd.
Ja sam primijenio SqlDependency mehanizam (da bih izbjegao periodicnu provjeru baze na neki vremenski interval), na osnovu primjera sa Interneta, i testirao u lokalnoj mrezi, sa nekoliko racunara (i SqlExpress serverom) i to radi zadovoljavajuce.

E sad, moje je pitanje: da li za SqlDependency ima ikakvih ogranicenja u slucaju rada u WAN okruzenju?

Ako neko ima prakticnih iskustava sa radom SqlDependency mehanizma u WAN okruzenju, bicu mu zahvalan za bilo kakvu informaciju ...

Pozdrav
[ Boris B. @ 07.03.2011. 19:03 ] @
Kada sam testirao SqlDependancy pre 2 godine (i odlučio se za PostgreSQL i njegov NOTIFY ) video sam da svaki put kada ga pokreneš ostavlja djubre po SQL serveru koje ne čisti za sobom, mada možda su to popravili od tada.
[ nikitaGradov @ 07.03.2011. 23:17 ] @
Citat:
Boris B.: Kada sam testirao SqlDependancy pre 2 godine (i odlučio se za PostgreSQL i njegov NOTIFY :) ) video sam da svaki put kada ga pokreneš ostavlja djubre po SQL serveru koje ne čisti za sobom, mada možda su to popravili od tada.


Zahvaljujem se na odgovoru. Molim te, mozes li biti konkretniji, sta podrazumijevas pod 'djubretom po SQL serveru'? Ja nisam neki ekspert za SQL servere, pa mi je svaki podatak (i iskustvo) dobrodosao ...

Pozdrav

P.S. Sta je: 'PostgreSQL' ?
[ Boris B. @ 08.03.2011. 09:10 ] @
Pogledaj u Management Studiu tvoju bazu->Service Broker -> pod-nodove, ako nisu sredili stvar videćeš negde tonu imena sa guidima u njima, ne sećam se tačno gde. To su sve service contracti koje je SQL server "zaboravio" da počisti za sobom zbog SqlDependancy-a.

PostgreSQL je RDBMS kao i SQL Server, samo što je open-source i meni lično je DB-of-choice ako mogu da biram. Ima ugrađenu SQL komandu NOTIFY koja šalje proizvoljnu poruku svim konekcijama tako da možeš da obaveštavaš konekcije o čemu hoćeš, npr. napraviš stored proceduru koja pravi račun i na kraju šalje NOTIFY RacunChanged, tako da svi koji realtime prate račune mogu da osveže svoju listu.
[ mmix @ 08.03.2011. 13:22 ] @
To nagomilano djubre bi trebalo da je bug koji je resen odavno, jos u 2005 SP2. Jesi to skoro gledao? Ili nisi imao sp2?
[ Boris B. @ 09.03.2011. 08:47 ] @
Ima jedno dve godine, možda i više. Lepo ako su popravili, mada i bez tog problema nisam bio nešto oduševljen.
[ nikitaGradov @ 09.03.2011. 08:50 ] @
Citat:
Boris B.: Pogledaj u Management Studiu tvoju bazu->Service Broker -> pod-nodove, ako nisu sredili stvar videćeš negde tonu imena sa guidima u njima, ne sećam se tačno gde. To su sve service contracti koje je SQL server "zaboravio" da počisti za sobom zbog SqlDependancy-a.

PostgreSQL je RDBMS kao i SQL Server, samo što je open-source i meni lično je DB-of-choice ako mogu da biram. Ima ugrađenu SQL komandu NOTIFY koja šalje proizvoljnu poruku svim konekcijama tako da možeš da obaveštavaš konekcije o čemu hoćeš, npr. napraviš stored proceduru koja pravi račun i na kraju šalje NOTIFY RacunChanged, tako da svi koji realtime prate račune mogu da osveže svoju listu.


Ja imam Microsoft SQL Server Management Studio Express i u njemu nikako da pronadjem Service Broker, ovako kako si napisao? ( Pogledaj u Management Studiu tvoju bazu->Service Broker -> pod-nodove)

U svakom slucaju, izgleda da cu za, recimo, dvije nedjelje biti u mogucnosti da testiram aplikaciju 'uzivo' (da tako kazem, u WAN okruzenju), pa cu prenijeti svoja iskustva...