[ igor.vitorac @ 08.03.2011. 11:21 ] @
Cesto mi se javlja potreba integracije 2 ili vise razlicitih sistema i uglavnom se baze tih sistema nalaze na istom host-u. U dosta slucajeva postoje JOIN-i izmedju tabela koji nepripadaju istoj bazi. To radi posao, ali posto nisam DB expert, zanimalo bi me koji su side-effects takvog resenja?
[ bogdan.kecman @ 08.03.2011. 11:43 ] @
kada je mysql u pitanju, vecina mogucih problema je vezana za "buducnost" - dakle, da li ce mozda u nekom trenutku nesto od toga praviti problem na nekoj buducoj verziiji mysql-a ... drugi set problema moze da bude vezan za skaliranje i administraciju ... tj "sta ako admin odluci da mu upiti ka bazi X uzimaju previse resursa pa resi da prebaci bazu X sa servera A na server B .. i slicni "problemi" ...

gledano iz ugla "sad" ... problemi ne postoje dokle god si svestan sta radis ... (na primer ako imas replikaciju, kako se to na nju odnosi i slicno)
[ igor.vitorac @ 10.03.2011. 10:24 ] @
Hvala na odgovoru.

Ako izuzmemo problem skaliranja i administracije, posto je rec o internim sistemima nad kojim imam potpunu kontrolu planiranja i administracije, da li ima nekih performance side-efekata?

Igor

[ bogdan.kecman @ 10.03.2011. 11:23 ] @
sto se performansi tice - nikakvih
[ igor.vitorac @ 11.03.2011. 21:56 ] @
Odlicno. Hvala.