[ SpizaGenije @ 09.03.2011. 14:28 ] @
Pozdrav!

(ovu istu temu sam postavio i na VB6 forumu, ali izgleda da smo se svi preselili ovamo... već dva dana čekam neki odgovor :p )

Naime...

moram da uradim sledeće... da sa neke putanje pokupim .xls fajl određenog naziva, konvertujem ga u .txt fajl i ostavim ga na istoj putanji...

To je najobičnija tabela sa nekih desetak kolona i par stotina redova! :D
Podaci u kolonama su str i int bez bilo kakvih formula... taj .xls fajl mi kreira neka druga aplikacija (ne moja "neka druga aplikacija")...


E sada... ja moram da vršim vremensku kontrolu foldera u kome se fajl nalazi... čim moja aplikacija pronađe .xls fajl određenog naziva, mora da ga konvertuje u .txt format i da obriše fajl u .xls formatu

Thanks in advance! :D
[ Dejan Carić @ 22.03.2011. 00:28 ] @
Gde je tačno zapelo?

Citat:
SpizaGenije: Pozdrav!
moram da uradim sledeće... da sa neke putanje pokupim .xls fajl određenog naziva, konvertujem ga u .txt fajl i ostavim ga na istoj putanji...

Za čitanje .xls fajla baci pogled na neki od linkova.
Za upis u .txt fajl pogledaj StreamWriter klasu.

Citat:
SpizaGenije:
E sada... ja moram da vršim vremensku kontrolu foldera u kome se fajl nalazi... čim moja aplikacija pronađe .xls fajl određenog naziva, mora da ga konvertuje u .txt format i da obriše fajl u .xls formatu

Za detektovanje promena na file sistemu, pogledaj FileSystemWatcher klasu.
[ SpizaGenije @ 22.03.2011. 11:14 ] @
Sada više nigde! :D

Rešen problem u VB6, ali mi se i ovo čini zanimljivo rešenje, tako da ću i ovo pokušati da odradim... Hvala na linkovima...
Ako gde zapnem, javljam se obavezno! :D