[ dejov @ 08.02.2004. 02:07 ] @
1. Kako da ubacim gif bez instaliranja komponente i da li je to moguce, ako ne onda mi bar napisite link za skidanje te komponente?

2. Jedno lako pitanje: Kako da ocistim image komponentu od bilo kakve slike ( image1.clear nema) Ima li nesto slicno?

3.Zasto u paradoxu ne mogu da za kljuc postavim polje koje ima tip podatka date?

4. Jel moguce nekako ubaciti ini fajl u exe, ali da mogu da menjam sadrzaj tog ini fajla?
[ Milos D @ 08.02.2004. 15:57 ] @
1. http://www.melander.dk/delphi/index.html
2. image.Picture.Bitmap.ReleaseHandle
3. ? Kod mene može...
4. Kako da ga menjas ako je ubacen u exe? Ne kapiram...
[ Milos D @ 08.02.2004. 16:01 ] @
Tja, izgleda da mu sajt nesto bas i ne radi, probaj ovaj

http://finn.mobilixnet.dk/delphi/
[ dejov @ 08.02.2004. 18:04 ] @
E, ne radi ono za image
image1.Picture.Bitmap.ReleaseHandle

Kada ovo upisem ne desi se nista

Hvala na linku.
[ Milos D @ 09.02.2004. 12:22 ] @
Nakon releasehandle, stavi form.invalidate

Sada sam pročitao help za releasehandle i nije mi baš jasno da li nakon tog poziva treba vraćeni handle uništiti, zato je možda je bolje rešenje image.picture.Graphic := nil; tu ne treba invalidate...
[ dejov @ 09.02.2004. 16:47 ] @
E, ovo " image.picture.Graphic := nil;" funkcionise.
Hvala ti puno!

A sto se tice onog u vezi sa ini fajlovima u exe fajlu, mislio sam da nekako zastitim taj ini fajl, posto je vrlo lako rucno izmeniti podatke u njemu. Da li znas mozda neki nacin da zastitim ini fajl?
[ Crazy Mix @ 09.02.2004. 18:00 ] @
ZA zastitu fajlova... uz knjigu Mastering Delphi 6 od Marco Cantu-a ide primer EncDemo.exe ili tako nesto koji kodira ASCII fajlove... Potrazi malo na google-u
[ goblin @ 12.02.2004. 16:49 ] @
hej,hej,hej, ini fajl u exeu da ga ne bi menjao korisnik? :)
Ako zelis da ti odredjena podesavanja programa budu konstantna, UGRADI ih u komponente ili u inicijalizacione rutina komponenti i formi, nema potrebe za ini fajlom bilo kakve vrste.
Doduse, ako zelis da tvoj program menja sadrzaje svojeg ini fajla, mislim... pokusaj:
1. zaboravi na ini i koristi neki .dat fajl sa elementarnim poznavanjem pascala a posle predji nekim protijim aloritmom preko strima tog fajla (npr. xorom, mada mozes svuda naci BLowfish cipher koji je dovoljno jak)
2. koristi registry
3. smesti svoj ini u windows dir.
Sve zavisi KOLIKA ti zastita treba.
Ako hoces da ugradis u exe, to se radi preko resursa, pa kada kompajliras predjes UPXom cisto reda radi da ti neko ne bi iscitao resurse i procitao podesavanja. Doduse, kako ih posle promeniti? (mislim moze sa paralelnim programom koji ceka da se tvoj izvrsi da bi prepravio exe ali je to bas bezveze). Savet: odradi 1)