[ ksrele @ 09.03.2011. 18:28 ] @
Pozdrav svima.

Imam miniDV kameru SD rezolucije (a mozda uskoro kupim i u HD-u). Imam desktop i laptop racunar. Deksotp je zaista star i spor a laptop je nov i brz ali nema PCMCI slot (ima eSATA ali kontam da to nije kompatibilno sa Firewire-om ni priblizno). Moj plan je da kupim Firewire karticu za desktop i da kameru spojim na desktop racunar i preko mreze "hvatam" video na laptopu.
Koliko je to izvodljivo?

P.S. Da li postoji neki Firewire2USB konverter?
[ vizia-pro @ 09.03.2011. 21:50 ] @
Koliko god da je star računar capture može da odradi.Posle samo prebaciš materijal na laptop i montiraš
[ ksrele @ 09.03.2011. 22:31 ] @
A da, predpostavljam da ti mislis na direktno prebacivanje u DV formatu jel? Mada, doduse koliko sam ja malo imao prakse sa tim (na kratko na tudjem racunaru) nisam siguran da se materijal sa kamere moze preneti u DV format na racunar bez pomoci sistemskog procesora. U svakom slucaju ce manje opteretiti nego da ga u letu kompresujem u Mpeg2, sto mi je bio prvobitni plan.

Racunar mi je:
AMD Athlon 2400+ (2.07GHz)
1 GB RAM
Sa malo (razbacanog) praznog prostora na disku. :)

Imam analognu TV karticu i kada hocu da radim capture u Mpeg2 procesor jedva izgura (na 99% sve vreme). Snimak cesto uspe bez problema ali ako se ni jedna aplikacija vise ne vrti na sistemu :).
A, kao sto sam rekao, imao sam jako malo iskustva sa Firewire prebacivanjem.
[ deks007 @ 10.03.2011. 22:40 ] @
Kakva TV kartica za prebacivanje sa kamere DV . Imas gomilu postova vezanih za ovo . Nikakve TVkartice , USB-eovi samo firewire . Pozdrav !
[ ksrele @ 10.03.2011. 23:19 ] @
OK, samo opusteno, nemoj da se nerviras. Zvucis nekako nervozno.

Samo sam naveo za primer da imam i TV karticu sa kojom gledam koliko mi opterecuje sistem prilikom captorovanja. Pa cak i kada capturujem u nekopresovani AVI mnoooogo se sistem optereti. Najbolje je u neki low compresion AVI (halfuv ili kako se vec zove). A u mpeg2 ide isto dosta tesko.

Kod burazera sam video da je i FireWire prenos isti. Isto na sistemsku magistralu stizu sirovi (digitalni) podaci koji se posle moraju konvertovati. E sad, dal u DV ili mpeg2 ili nekompresovani AVI to je stvar izbora.
[ deks007 @ 11.03.2011. 01:59 ] @
Ti kada uradis capture dobijas DV avi Uncompresed i sta treba da konvertujem nesto sto vec imam ? Renderujes u mpeg-2 pa posle na DVD sa izborom scena ili radis sa snimkom sta hoces .Malo procitaj teme u Video produkciji saznaces vise . Poizdrav !