[ kosin @ 12.03.2011. 09:55 ] @
Zanima kako da kodujem i gde da ubacim kod joomla plugin-a. Da li u template.css jedan deo, ili u index.html, ili gde vec? Osnovni kod i sintaksu plugin-a mogu se videti i na Joomla dokumentima cini mi se, znaci li to da ono sto treba da ubacim podleze "obicnom" HTML kodiranju? Molio bih jedan konkretan primer, ako je moguce. Hvala!
[ Milan Kragujevic @ 12.03.2011. 10:44 ] @
Citat:
kosinZanima kako da kodujem i gde da ubacim kod joomla plugin-a. Da li u template.css jedan deo, ili u index.html, ili gde vec? Osnovni kod i sintaksu plugin-a mogu se videti i na Joomla dokumentima cini mi se, znaci li to da ono sto treba da ubacim podleze "obicnom" HTML kodiranju? Molio bih jedan konkretan primer, ako je moguce. Hvala!

Ne razumem...
Ali, sigurno
Kod se ne ubacuje u index.html, taj fajl čak ne postoji...
Kod se ne ubacuje u .css, jer taj fajl služi kao stil.
Plugin mora biti u PHP formatu, što znači da .html i .css otpada.
[ kosin @ 12.03.2011. 10:57 ] @
Da pojasnim....imam npr. google map plugin. I njega normalno omogucim. Ali kako npr. da ga ubacim u tekst npr. o nekom letovalistu, pa tu ljudi odmah da imaju mapu? Jedno je "plugin enabled" a drugo kako to i realizovati. Ovako samo stoji tekst. Uzgred, nasao sam da ako se ubaci "tek tako", moze da duplira stranicu i onda opet neka druga podesavanja moraju da se rade. Dakle, mene zanima kako "omogucen plugin" konkretno prikazati u funkciji? Gde tu sintaksu u PHP i kako da ubacim? A ima jos primera...pa cu posle da navedem jos...