[ Dejan Krstic @ 08.02.2004. 11:12 ] @
Predlog br 1: Omoguciti korisnicima da imaju email tipa: [email protected] a ne [email protected]

Razlog je jednostavan: Nekom hocu da dam samo email ali necu i broj telefona ili obrnuto (zato i ne koristim tu uslugu).
[ Dejan Krstic @ 08.02.2004. 12:20 ] @
2. Kada se nekom javi moja sekretarica i on ne ostavi poruku ne bi bilo lose da mi stigne sms tipa "Zvao je +381xxxxxxx i nije ostavio poruku". Cini mi se da konkurentna mreza ima tako nesto.
[ Dejan Krstic @ 10.02.2004. 20:01 ] @
3. Pocnite da odgovarate na predloge i pitanja na ovom forumu :)
[ Korisnicki Servis @ 12.02.2004. 10:43 ] @
1. Obzirom na pitanja i odgovore koje postavljate i način na koji ih postavljate, mislim da se dosta dobro snalazite i sa telefonima (i uopšte telefonijom) i sa računarima. Iz tih razloga, siguran sam da Vam ne predstavlja problem da napravite kombinaciju koja će Vam doneti željeni rezultat. MOBTEL nije ISP, niti freemail provajder poput Yahoo! i najjednostavnije rešenje koje je moglo da bude ponuđeno je upravo ovo - [email protected]

Inače, rešenje (ovo nema veze sa MOBTEL-om) je free/webmail koji ima pop3/IMAP ili barem može da forwarduje na neki koji ima takav pristup (npr. myrealbox.com). Parametre za prijem pošte postavite za tog provajdera, outgoing server postavite na smtp.063.mobtel.com i imate BILO KOJU ADRESU koju želite, a poštu uredno čitate i šaljete sa telefona.

UBR, ako je za utehu "običnom korisniku" ni službene eMail adrese nisu proizvoljne...

2. Usluga MISSED CALLS postoji već dugo, aktivna je za sve postpaid korisnike, ali ne može da funkcioniše simultano sa BILO KAKVIM preusmerenjima, pa ni sa preusmerenjima na govornu poštu. Ukoliko Vas interesuje da vidite ko je zvao dok je telefon bio isključen, možete koristiti MISSED CALLS, ako želite da Vam ostavljaju poruku, postoji govorna pošta.

3. Što se primedbe na neažurnost na ES tiče, to je i bilo najavljeno u "ekspozeu".
Citat:
Uz svu dobru volju, nismo u poziciji da garantujemo da ćete na svako vaše pitanje odgovor dobiti odmah. Trudićemo se da posećujemo forum i odgovaramo na pitanja što češće/u što kraćem roku. U zavisnosti od drugih obaveza, to može biti dvaput dnevno, ili dvaput nedeljno
:)
[ Dejan Krstic @ 12.02.2004. 15:26 ] @
2. Imam ukljucenu sekretaricu i ona mi lepo radi posao ali samo u slucaju da je neko ostavio poruku. Cak i da nista nije rekao posle beep, mogu da pritiskom na odgovarajuci taster dobijem informaciju sa kog broja je ta prazna poruka ostavljena. Jedini upgrade koji bi trebao da se uradi na govornoj posti je taj da sms obavestenja treba da stize UVEK a ne samo kada korisnik ostavi bilo kakvu poruku (odnosno kada saceka beep). Znaci kada mi je aktivirana govorna posta onda to treba da izgleda ovako:

1 slucaj:

- Korisnik ostavio poruku
- Meni stize sms u kom se kaze da imam jednu novu poruku i da pozovem 909.

2 slucaj:

- Korisnik uradio hang up cim je cuo da mu prica automat odnosno nije ostavio poruku
- Meni stize sms u kom se kaze da je zvao taj i taj i da nije ostavio poruku

Ne shvatam zato bi ovo bilo toliko tesko za implementiranje. A cak nema nikakve veze sa uslugom missed calls. Znaci trebalo bi samo da se izmeni govorna posta.

P.S. Razlog vise za uvodjenje ovog je sto konkurentna mreza nudi ovako nesto cak i za pre paid.
[ PROFESIONALAC @ 24.03.2004. 16:16 ] @
Predlog br.1:
Vratiti opciju prelaska sa POST-PAID-a na PRE-PAID!!!
Mnogi korisnici, razočarani dosadasnjim načinom tarifiranja i naplate u POST-PAID režimu, raskidaju ugovor sa MOBTELOM!
Ponuda sekundarnog tarifiranja nije dala rezultate jer korisnici koji raskinu ugovor sa MOBTEL-om najčešće se odlučuju za kupovinu PRE-PAID broja telekomove mreže 064!

Predlog br.2:
Ponuditi tržištu "MOBIKLIK TRIO PAKET" ili opciju korišćenja usluga MOBTEL-a sa 50% popusta u zatvorenoj grupi PRE-PAID korisnika!
[ Dragan Maric @ 08.07.2004. 01:21 ] @
Registrovao sam se na ovaj forum samo zbog ove teme jer mislim da ce ipak neko iz KS uvaziti neke predloge, primedbe i sugestije. Inace korisnik sam i 063 (nesto vise od 7 godina) i 065 mreze (post-paid) tako da ima vise stvari na koji bi Mobtel trebao da obrati paznju i to:

1. RACUN
Racun vise ne prikazuje broj besplatnih poruka (korisnik sam Biznis specijal post paid paketa), besplatne minute nemam u paketu pa ne znam kako je kod drugih, vec se jednostavno oduzima. Korisnik nema predstavu sta mu se oduzima od tzv neto racuna, vec dobija konacan iznos koji treba da uplati.
Pozivi (trajanje i broj) su prikazani zbirno.
Da ne bih duzio pogledajte racun od MTS on sada bar na nesto lici i uporedite sa 063.

PREDLOG Saciniti pregledan racun gde ce biti posebno u kolonama izdvojeno koliko je poslato poruka prema nacionalnim mrezama i internacionalnim, broj mms poruka, broj poziva i trajanje ka odredjenim destinacijama, broj "utrosenih" kb na gprs (kad i to bude pocelo da se naplacuje niko zivi nece znati da vas po'vata)

2. MOJ RACUN (Na Wap-u, 9830 i 9863)
Ako nastavite sa ovim na ovaj nacin mozda bi ste mogli da promenite naziv u Vas Racun. Evo zasto:
-Ranije sam imao T610 i mogao sam da pristupim ovoj opciji, sada sa Nokia 6600 ne mogu iako je sve dobro podeseno. U jednoj temi KS predlaze da se flashuje fon (koliko ja znam to je nelegalno zar ne). Definitivno da Nokia i ta wap ocija nisu bas ok. Ali nije to sada toliko bitno, koliko kada gprs za postpaid bude poceo da se naplacuje i ta provera ce kostati (nije vazno koliko ali nece biti besplatno).

PREDLOG Omoguciti postpaid pretplatnicima da pozivanjem nekog besplatnog broja provere stanje na racunu ili sms ka broju 9830 ne tarifirati. (pretplatnici MTS besplatno to mogu uraditi pozivanjem 789 uz identifikaciju sifre - prve cetiri cifre puk koda) BTW zasto je ukinuta opcija provere racuna pozivanjem sa fiksnog na 063-9830? Sada se na taj nacin moze proveriti samo razlog iskljucenja

3.Call Baring
Nije mi jasno zasto nije omogucena ta opcija kod Mobtela a kod MTS postpaid jeste (sifra kod njih za to je 0000) Ukoliko mogu da dobijem odgovor na sajtu ne bi bilo lose

4. Popust
Da li je moguce uvesti uslugu nesto slicnu Friends&Family jer necete me valjda terati da dugogodisnji broj gasim i kupim duo paket. Naime moja uza porodica vec odavno ima 063 brojeve a izmedju sebe nemozemo ostvariti nikakav popust na medjusobne razgovore. Ponovo kazem MTS (citaj konkurentna mreza) to ima.

5. Call Center - pozivanje sa fiksnog telefona
Prilikom pustanja u rad novog Call Centra poziv vise nije besplatan do javljanja operatera. (Ne govorim za pozive sa mobilnih telefona 063 vec sa fiksnog) Ranije se zaista nije naplacivao poziv dok se operater ne javi, ali sada je ostala verovatno stara sistemska poruka kada se pritisne nula "Cekanje na odgovor operatera je besplatno". Provereno sa fiksnog fona tarifira se kao i svaki poziv ka mobilnom od pocetka uspostavljanja veze.
PREDLOG Snimite drugu poruku umesto stare kada neko hoce da stupi u vezu sa operaterom ili je ukinite a ne da lazete narod da je cekanje besplatno

Mnogi bi rekli pa ako ti se ne svidja predji na MTS, pa zato sam i napisao da imam i 065 karticu. Da ne budu samo kritike, u sustini sam zadovoljan odnosom ljudi iz KS kad god sam imao kontakt sa njima. I na MTS postoji dosta primedbi, ali ovo pisem jer mislim zaista da bi Mobtel trebao da opravda onaj dobro poznati logo 063-Moja mreza.
[ Dragan Maric @ 08.07.2004. 19:24 ] @
Da li slucajno ili zbog predloga broj 5 sistemska poruka Cekanje na odgovor operatera je besplatan je izbrisan. Danas sam proverio.
[ Dejan Krstic @ 08.07.2004. 20:18 ] @
Citat:
Dragan Maric:
2. MOJ RACUN (Na Wap-u, 9830 i 9863)
Ako nastavite sa ovim na ovaj nacin mozda bi ste mogli da promenite naziv u Vas Racun. Evo zasto:
-Ranije sam imao T610 i mogao sam da pristupim ovoj opciji, sada sa Nokia 6600 ne mogu iako je sve dobro podeseno. U jednoj temi KS predlaze da se flashuje fon (koliko ja znam to je nelegalno zar ne). Definitivno da Nokia i ta wap ocija nisu bas ok. Ali nije to sada toliko bitno, koliko kada gprs za postpaid bude poceo da se naplacuje i ta provera ce kostati (nije vazno koliko ali nece biti besplatno).


Flashovanje nije nelegalno ukoliko je cilj ubacivanje nove verzije softvera i nista vise.

Citat:
PREDLOG Omoguciti postpaid pretplatnicima da pozivanjem nekog besplatnog broja provere stanje na racunu ili sms ka broju 9830 ne tarifirati.


Besplatnog? Nikako. Onda bi se pojedinci opet takmicili ko ce veci airtime da napravi i eto ti zagusenja mreze.


Citat:
BTW zasto je ukinuta opcija provere racuna pozivanjem sa fiksnog na 063-9830? Sada se na taj nacin moze proveriti samo razlog iskljucenja


Zato sto ne postoji mogucnost identifikacije korisnika koji poziva.


Citat:
3.Call Baring
Nije mi jasno zasto nije omogucena ta opcija kod Mobtela a kod MTS postpaid jeste (sifra kod njih za to je 0000) Ukoliko mogu da dobijem odgovor na sajtu ne bi bilo lose


Omogucena je. Nemojte da platite racun i automatski ce vam biti aktivirana usluga Barring OG :)
[ Dragan Maric @ 08.07.2004. 22:59 ] @
Hvala na odgovoru, a ono sto je najbitnije je da se ovi i buduci predlozi razmatraju, jer smatram da je ovo ipak isto dobar nacin za osluskivanje korisnika od strane Mobtela. Druga stvar je poslovna politika operatera i u to i da hocemo ne mozemo da se mesamo.
Ukoliko se naravno jos necega setim sa zadovoljstvom cu to srociti u poruku jer znam da ce (kao i ovog puta) to neko uvaziti.
[ Toni @ 17.07.2004. 11:53 ] @
Citat:
Korisnicki Servis: ..... najjednostavnije rešenje koje je moglo da bude ponuđeno je upravo ovo - [email protected]


Možda je najednostavnije ali ne i najkorisnije. Dešava mi se UVEK kada pošaljem sa mobilnog email na neki email na veratu gde je uključen spam protection ' mail se označi kao spam. OK mislio sam da je to veratov spam protection kriv. Onda sam poslao sebi na google mail @gmail.com i email mi je opet završio u spam direktorijumu.

Ja jedino što mogu da zaključim je da je to zbog isključivo brojeva kao username. Možda grešim ali šta drugo da zaključim.

Samim tim ja kada nekom pošaljem email moram da se molim da mu email ne uleti u spam junk bulk ..... folder....
[ Korisnicki Servis @ 17.07.2004. 19:32 ] @
MOBTEL ne može kontrolisati, ili na bilo koji način uticati na AntiSPAM politiku bilo kojeg provajdera. Da li oni prihvataju adrese sa brojem telefona ili ne, to zavisi samo od njih ... I pored toga, ako pogledate nešto malo iznad ove poruke, pronaći ćete da postoji rešenje i za to.

Ako bude potrebe za detaljnim objašnjenjem šta i kako, molim Vas obratite mi se putem privatne poruke.
[ Dejan Krstic @ 17.07.2004. 20:39 ] @
Ja sam i dalje za to da se omoguci: alpha&&[email protected] :)
[ zlatousti @ 04.08.2004. 04:35 ] @
Dobio sam APRILSKI racun skoro tri puta veci nego inace, kada sracunam minute, poruke... to nije iznos koji je na racunu, napisao sam reklamaciju, dobio odogvor i vidim da su mi poruke prema inostranstvu zaracunavali 5,5 DIN umesto 1,7 DIN.
u odgovoru na reklamaciju stoji :
Citat:
"Ovom prilikom zelimo da Vas podsetimo da je Kompanija Mobtel donela odluku da se jedna poslata poruka ka inostranstvu, za post paid korisnike naplacuje po ceni 5,50 dinara. Ta odluka je stupila na snagu 21. marta 2004. godine. Podsecamo Vas da su se poruke poslate iz maticne mreze ka brojevima koji pripadaju inostranstvu, do 21.03.2004. godine, naplacivale po ceni 1,70 dinara, ali ne za sve inostrane mreze."


Mobtel je mogao da ODLUCI da cena poruke bude i 20din, 30din ??

PREDLOG:
Imate NEWSLETTER, imate SMS, BILO GDE, BILO KAKO OBAVESTITE KORISNIKE DA JE CENA PORUKE 5,50 DIN !
Evo i dan danas ni u jednom cenovniku se ne moze naci da je cena poruke ka inostranstvu 5,5 DIN!

[ Dejan Krstic @ 04.08.2004. 14:20 ] @
Citat:
zlatousti:
Mobtel je mogao da ODLUCI da cena poruke bude i 20din, 30din ??


Naravno. Sto?
[ zlatousti @ 06.08.2004. 18:32 ] @
Jeste, slazem se, mogli su da odrede cenu koju su zeleli, nemam nista protiv, neka bude i 100DIN jedna poruka, necu se zaliti, ali necu ni slati poruke. Isto ih tako ne bi slao DA SAM ZNAO da je cena 5,50DIN, ili bi slanje SMS poruka ka inostranstvu znacajno redukovao.
Ako vec dobijam NEWSLETTER svaki mesec uz racun, zasto nisu mogli sa MARTOVSKIM racunom da poslju INFO da je od APRILA SMS 5,50 DIN? Jel to neki preteran zahtev?
Od kada su podigli cenu poruke i to za 3,2 PUTA (!!), nisu do danas NI U JEDNOM NEWSLETTERU objavili !
Moj predlog je da bi bilo lepo od njih da konacno obavste SVE SVOJE KORISNIKE na POST-PAID-u da su tu cenu ZNACAJNO PROMENILI.
A da nisam jedini "neobavesten" licno sam se uverio, jer je vec nekoliko mojih poznanika, koji su isto na POST-PAID-u, za tu promenu cene prvi put culo od mene.



[ Dejan Krstic @ 11.08.2004. 12:43 ] @
Citat:
Toni: OK mislio sam da je to veratov spam protection kriv. Onda sam poslao sebi na google mail @gmail.com i email mi je opet završio u spam direktorijumu.


Ja sam upravo poslao drugaru mail na @gmail kao MMS poruku i kao email poruku i obe su stigle bez problema.
[ MiSt® @ 15.08.2004. 02:04 ] @
Pozdrav!
Ovih dana se bas nesto razmisljam da predjem na post paid?
-1.) Besplatan GPRS! -sto mi mnogo znaci (obzirom da imam isti problem sa WEB VIEWER-om kao i LUXXX)
-2.) Problem je samo u paketu! Ma koji da uzmem -sve free poklanjam mobtelu! Jer i SMS i POZIVI mi NISU NACIONALNI!!!
-Moja MOLBA MOBTELU: dajte bap neki paket sa par FREE NENACIONALNIH SMS-ova ako ne mozete nista bolje!
Verujem da nisam jedini sa ovim (ili slicnim) problemom!
[ misko2004 @ 23.08.2004. 17:46 ] @
Zelim sutra da kupim Mobiunior.Da li se isplati da predjem na postpaid i da li je skupo?Trenutno imam 064 prepaid karticu i zadovoljan sam MTS-ovim uslugama.
[ VladeM @ 06.09.2004. 21:00 ] @
predlog:

-kada pocne naplata GPRS-a OBAVEZNO uvedite besplatne kb (ili bolje mb) uz postpejd tarifne pakete
[ kime1 @ 06.09.2004. 21:41 ] @
A i bilo bi dobro da se naplaćuje po kb,a ne po minutu...(osećali bi se sigurnije)...
[ Dejan Krstic @ 06.09.2004. 23:03 ] @
A ko je rekao da ce se naplacivati po minutu?
[ kime1 @ 07.09.2004. 16:27 ] @
Nije niko rekao,no se za prepaid tako naplaćuje?
[ Slobodan Milivojevic @ 07.09.2004. 22:20 ] @
@kime1

Nesto si ti tu pomesao. Verovatno je da koristis CSD, a ne GPRS, jer je svima dobro poznato da se za prepaid naplacuje po protoku, a ne po vremenu!
[ J.C. @ 28.12.2004. 20:18 ] @
uvadite besplatan HIDE ID za pre paid jer je to odlicna stvar i veoma korisna jer realno gledajuci pre paid obicno koristi mladja populacija a njima je to jako potrebno (meni prvome)
[ Dejan Krstic @ 28.12.2004. 23:12 ] @
Bas da mi je znati zasto je mladjoj populaciji potreban hide id?
[ J.C. @ 29.12.2004. 09:21 ] @
recimo cimam ribu a nemora da zna ko sam ja
ili cimam bilo koga a on ne moze da zna ko sam ja
mada bi ja ovu funkciju drzo stalno upaljeno jer mi smekerski deluje kada ti pise nepoznat broj.

a sigurno bih mogo da smislim jos bolje razloge a sada zurim.
ako moze to nekako da se ukljuci (makar za moj broj) , pricaj kako
[ Joker @ 29.12.2004. 09:37 ] @
Ja se uopste ne javljam ako je broj hide. Jer verovatno je covek pogresio
[ Bad Habbit @ 29.12.2004. 11:07 ] @
Citat:
J.C.: recimo cimam ribu a nemora da zna ko sam ja
ili cimam bilo koga a on ne moze da zna ko sam ja
mada bi ja ovu funkciju drzo stalno upaljeno jer mi smekerski deluje kada ti pise nepoznat broj.

a sigurno bih mogo da smislim jos bolje razloge a sada zurim.
ako moze to nekako da se ukljuci (makar za moj broj) , pricaj kako




Ako ti moras da "cimas ribu" sa skrivenim brojem, a pretpostavljam da je to u cilju provere iste, onda ti je moj savet da nadjes drugu "ribu" u koju ces imati poverenja.

Ako ti je "smekerski" da imas sakriven broj, onda ti je moja preporuka da uzmes pulsni broj fiksnog, pa da "uzivas" u blagodetima skrivenog id-a.

A ako si neki tip koji je kao klinac zvonio ljudima na vrata pa bezao, a sada mu treba skrivanje id-a kako bi isto nastavio na visem nivou, onda cu ti citirati jedan stih iz knjige jednog velikog srpskog pisca, koga ne verujem da si citao, jer to nije "smekerski", a i "ribe" ne vole takve "tipove" koji citaju, "Ko se sablje lati, od sablje i strada". Pokusaj da shvatis sta sam hteo da kazem.

I jos nesto. Licno mi strasno idu na ganglije razni paranoidni i konspirativni tipovi koji traze to skrivanje identifikacije i tome slicne gluposti. Zato ja imam program advance call manager koji lepo prekida vezu takvim pametnjakovicima, pa kad se nauce pristojnom ponasanju, mozda cu i da im se javim.

[ J.C. @ 29.12.2004. 17:05 ] @
lepo je sve to ali jel ipak postoji neka sansa da ja dobijem hide id ?
[ Dejan Krstic @ 29.12.2004. 21:17 ] @
Citat:
J.C.: recimo cimam ribu a nemora da zna ko sam ja
ili cimam bilo koga a on ne moze da zna ko sam ja


A koja je onda svrha cimanja?

Citat:
ako moze to nekako da se ukljuci (makar za moj broj) , pricaj kako


Ako ti neko sredi to, ja cu obavezno da ti sredim da ti iskljuce to, da ne bi bio smeker.

@Bad Habbit

Brojevi mogu biti sestocifreni i sedmocifreni, lepi i ruzni i slicno. Ali pulsni nikako ne mogu biti. Pulsno moze biti samo biranje.
[ Slobodan Milivojevic @ 29.12.2004. 21:35 ] @
Neznam za vas, al ja ne patim od toga, iako kao postpaid korisnik mogu da ukljucim hide id.

Uvek volim da bilo ko koga "cimam" zna ko sam, jer je vrlo "provaljivo" ako recimo cimas neku ribu cesto sa sakrivenim brojem, odma ce da zna ko si, veruj mi.

Mnogo mi je bitnije kako ce mreza da radi, i kolko cu para dati operateru, a i vise volim da napisem poruku nego da cimam, ako vec ne mogu da pricam u datom trenutku. (mozda zato sto u racunu i ne osetim poslati SMS, mozda je i nesto drugo), al eto naviko sam.
[ Mobtel @ 29.12.2004. 22:24 ] @
MRZIM CIMANJE I ONI KOJI CIMAJU!!!
Mislim cemu im to sluzi....ako mene neko cimne (sto se nedesava cesto)to je znak da taj neko verovatno nema krede i ja ga lepo nazovem i jos mi se nikada nie desilo da je bilo cimanje bezveze!
Ja bi uveo naplatu cimanja kao sto se naplacuje uspostavljanje veze!
[ Dejan Krstic @ 30.12.2004. 01:51 ] @
Citat:
Mobtel: Ja bi uveo naplatu cimanja kao sto se naplacuje uspostavljanje veze!


Moj covek :)
[ pajaja @ 30.12.2004. 03:41 ] @
Cimanje, Cimanje, Cimanje, Cimanje, bla , bla, bla.......
Bolje dajte predloge nego sto objasnjavati nekim klincima i majmunima
zasto svet nervira kad ih neko cima.
PREDLOG:
NAPRAVITE PREGLEDNIJI RACUN.
(ja ga razumem ali moji teshko....)
[ Luxxx @ 30.12.2004. 08:37 ] @
Sakrivanje broja je bilo zanimljivo samo u pocetku, pre jedno 3-4 godine a sada ljude nervira kada neko sakrije broj. I mene takodje. Ja sam sada zadovoljan sa uslugama Mobtela ali treba jednu stvar da shvate. Mnogi ljudi su zeljni jeftinijeg GPRS-a, pa bi bilo dobro da omogucite to bar za vikend ili u nekom delu dana. Mozda ja pozelim nekad da skinem nesto od 5 i vise megabajta pa nema smisla da mi ta jedna pesma ili video pojede ceo kredit. To je ozbiljna stvar. Ili dajte i pre-paid korisnicima neki besplatan sat preko CSD
[ Bad Habbit @ 30.12.2004. 08:51 ] @
Citat:
Dejan Krstic: Ako ti neko sredi to, ja cu obavezno da ti sredim da ti iskljuce to, da ne bi bio smeker.

@Bad Habbit

Brojevi mogu biti sestocifreni i sedmocifreni, lepi i ruzni i slicno. Ali pulsni nikako ne mogu biti. Pulsno moze biti samo biranje.


Ma naravno. Znas valjda sta sam hteo da kazem? Uostalom to se i odnosi samo na fiksnu telefoniju i to sve manji deo nje, tako da to i nema veze sa mobilnom telefonijom o kojoj je ovde rec. To sam naveo samo kao primer.
[ Slobodan Milivojevic @ 30.12.2004. 08:58 ] @
Slazem se sa Bad Habbit-om, mislim da je vaznije resiti stvari poput cene GPRS-a i EDGE-a, nego uvesti hide id.

A kako bi se naplacivalo cimanje? ja sam protiv toga! Iz prostog razloga, kako bi se razlikovalo cimanjje od obicnog poziva? I sad kad se neko ne javi, a ja sam ga zvao, ja tu treba nesto da platim??? De je tu logika? Taj film od mene necete gledati.
[ Luxxx @ 30.12.2004. 09:28 ] @
E da, za EDGE sam zaboravio. Pa oni treba nama da plate za gledanje njihove televizije a ne mi njima! Sve televizije se bore za gledaoce a novac zaradjuju od reklama. Zamislite da neka televizija odluci da nam naplacuje na neki nacin, naravno da bih se odrekao gledanja. Ovo nije logicno, da nam se naplacuje gledanje BK. A ako i neke druge televizije pozele da ih preko EDGE gledamo besplatno neka placaju Mobtelu za to
[ boki @ 30.12.2004. 19:38 ] @
Citat:
Bad Habbit:

Ako ti je "smekerski" da imas sakriven broj, onda ti je moja preporuka da uzmes pulsni broj fiksnog, pa da "uzivas" u blagodetima skrivenog id-a.


To nema veze sa vrstom biranja nego sa sposobnostima centrale. Ja dok sam imao staru liniju imao sam pulsno biranje ali je svako video broj sa koga zovem.
Bolje mu je da nabavi digitalnu centralu ili ISDN gde ima proizvoljnu opciju da veoma lako pali/gasi CID.


A sto se tice hideid-a kod mobtela ja bih najsrecniji bio kad bi on bio ukinut i kod telekoma a ne ovako... Kad jedan moze a drugi ne to je najgore....
[ J.C. @ 02.01.2005. 11:37 ] @
tako je smrle objasni ti njima sta je sta!!!!

pozdrav ljudi i srecna nova godina,
[ pajaja @ 05.01.2005. 17:11 ] @
Citat:
boki:
A sto se tice hideid-a kod mobtela ja bih najsrecniji bio kad bi on bio ukinut i kod telekoma a ne ovako... Kad jedan moze a drugi ne to je najgore....

Moze 063 ali samo post-paid...
[ maj1991 @ 13.01.2005. 16:47 ] @
Evo jedan predlog: Da stavite vec jednom neki normalan telefon u paket a ne i dalje da se brukate s ovim matorim nokiama i motorolama. Onaj C62 nije bio toliko los ali moze to i bolje.
[ JogyII @ 13.01.2005. 18:06 ] @
Citat:
maj1991: Evo jedan predlog: Da stavite vec jednom neki normalan telefon u paket a ne i dalje da se brukate s ovim matorim nokiama i motorolama. Onaj C62 nije bio toliko los ali moze to i bolje.
mislim da je vec bilo reci o ovome, vecini nebi odgovarala cena ovakvog paketa, mada nije losa ideja za one kojima to nije problem (kao mogucnost izbora)



[ Bad Habbit @ 22.01.2005. 19:41 ] @
Pogledajte sta je telekom uveo. Hoce li mobtel uvesti nesto slicno uskoro?

Citat:
ORTAK LOKATOR

Ortak lokator će Vam u svakom trenutku pokazati gde se nalaze Vaši prijatelji. Potrebno je da se Vi i Vaši prijatelji registrujete, kreirate svoje profile i možete da počnete pretragu. Servis je dostupan na celoj teritoriji Srbije, a za Beograd, Novi Sad, Suboticu, Pančevo, Čačak, Užice, Kruševac, Mladenovac i Kosjerić postoje i mape na kojima možete videti svoju i pozicije svojih prijatelja.

Da bi se korisnik registrovao za ovaj servis potrebno je da prihvati nečiju pozivnicu ili da kreira svoj profil u meniju podešavanja na početnoj WAP strani ili slanjem SMS-a sa tekstom Nadimak i imenom pod kojim želi da bude registrovan na broj 2242. Ovaj nadimak vide svi korisnikovi prijatelji kojima je uputio pozivnicu da se međusobno pronalaze i lociraju - koriste ovaj servis. Pored nadimka pozvani korisnici vide i broj telefona osobe koja ih poziva. Nadimak se u meniju podešavanja može promeniti u bilo kom trenutku.

Ortak lokator možete pronaći na Mondu u meniju zabava ili u meniju Extra/Novo. Ispod nadimka pod kojim se korisnik registrovao na početnoj WAP strani Ortak lokatora nalaze se redom sledeći meniji:

Traži - u ovom meniju korisnik može da započne potragu za svojim prijateljima koji su prihvatili njegovu pozivnicu ili za prijateljima čije je pozivnice on prihvatio. Potraga može biti pojedinačna za svakog prijatelja ili, ako je korisnik formirao grupe svojih prijatelja potraga može biti za svim članovima grupe. U slučaju da se traže članovi grupe postoje četiri različite pretrage:

Pretraga za svim članovima grupe
Pretraga za članovima grupe koji se nalaze u blizini korisnika
Pretraga za članovima grupe koji se nalaze u blizini neke od omiljenih lokacija koje je korisnik pre pretrage morao da definiše
Pretraga za članovima grupe koji se nalaze u blizini neke određene adrese koju korisnik unosi u toku same pretrage
Kao rezultate pretrage korisnik na novoj stranici vidi nadimak svakog pronađenog prijatelja, pravac u odnosu na svoju poziciju i udaljenost na kojoj se nalazi. Sa te stranice korisnik može da pošalje poruku svakom od pronađenih prijatelja ili da pogleda njihove pozicije na mapi koju je sistem prilagodio korisnikovom telefonu.

Poruke - korisnik u ovom meniju može da pregleda poruke koje je primio od svojih prijatelja koji koriste ovaj servis .

Lista prijatelja - korisnik u svakom trenutku može da pogleda spisak svojih prijatelja, njihove nadimke, brojeve telefona i status u kome se trenutno nalaze, a koji su prethodno uneli (npr. spavam, na poslu sam i sl.). Iz ovog menija korisnik može da pošalje poruku svakom svom prijatelju pojedinačno, može da promeni nadimak pod kojim će ga videti, da definiše da li taj prijatelj može da ga vidi (pozicionira) ili ne ili čak i da ga obriše iz liste prijatelja.

Grupe - ovde korisnik može da definiše, pregleda i menja grupe svojih prijatelja, a ima i mogućnost da pošalje zajedničku poruku svim članovima grupe.

Pozivnice - iz ovog menija šalju se pozivnice osobama koje nisu registrovane za korišćenje servisa i koje korisnik želi da pozove da mu budu prijatelji u ovom servisu. Potrebno je da korisnik unese nadimak pod kojim želi da vidi svog prijatelje i broj prijateljevog telefona u međunarodnom formatu bez plusa ispred (npr. 38164xxxxxxx). Takođe tu je i lista primljenih pozivnica koje korisnik treba da prihvati ili odbije, kao i lista poslatih pozivnica na koje korisnik još nije dobio odgovor.

Podešavanja - u ovom meniju korisnik može da se isključi iz servisa ili da se u njega ponovo uključi, da defininiše ili promeni svoj nadimak ili status u kome se nalazi (npr. spavam, na poslu sam i sl.).

Omiljene lokacije - u ovom meniju korisnik može da definiše, pregleda i promeni svoje omiljene lokacije u blizini kojih želi ubuduće da traži prijatelje.

Pomoć - ovo je meni u kome se nalaze kraći opisi funkcionalnosti svih prethodnih menija.


http://www.mts064.telekom.yu/postpaid_lok_ser.php

[ grooy@ @ 12.02.2005. 13:13 ] @
Korisnik sam od samog pocetka 063 mreze i uvek sam imao lose misljenje o 064 uslugama ,mada me je ovo gore sto sam procitao zaista odusevilo!

Svima se desilo da su bili u potrebi za drustvom a da su se nalazili na metar od prijatelja ili pomoci u drugom gradu i slicno!

Mislim da bi mobtel morao ovo pod hitno da uvede i da izbaci reklamu kako bi uzvratio udarac konkurenciji,jer zahtevni korisnici 063 mreze zasigurno to ocekuju!

1. Predlog 1 - Da se nekako konfigurise Gprs naplata u tarifnim paketima poput sms-a
Primer mobi junior
Gratis xx poruka
Gratis xx mb protoka

Ili da se ukoliko ovo nije atraktivno napravi neki popust na svaki sledeci megabajt bude za 30% jeftiniji ukoliko se surfuje i jednom dahu!
Mislim da bi ova promena povukla gprs manijake pout mene koji sa smartphone telefonima skidaju i gledaju ceo sajt koji automatski povlaci drasticno veci protok od wap sajtova i povukla da vise vremena provode on line , a ne da se skidaju plaseci se dolaska racuna ili preostalog kredita!
[ VIDAKOVICV @ 04.03.2005. 21:07 ] @
Hoce li biti novih tarifnih profila za prepaid?
[ J.C. @ 24.12.2005. 15:23 ] @
evo jednog jako bitnog predloga koj bi mobtel trebao da uvede hitno.
naime konkurentna mreza ima BESPLATNU opciju slanja poruke za proveru trenutnog stanja na post paid racunu. Ajde manje vise to sto je besplatna to i nije neki problem, provera racuna preko gprs-a kosta max 0.15 din sto je prakticno nista. Nije samo problem u tome vec je problem i u specifikaciji besplatnih minuta i poruka. Naime 064 ima opciju da kada vam stigne poruka o trenutnom zaduzenju pise sve lepo crno na belo.
Trenutno stanje je toliko i toliko.
Besplatnih minuta u mrezi: toliko i toliko (preostalo)
vam mreze: toliko i toliko (preostalo)
besplatnih poruka: toliko i toliko (preostalo)

mislim da je ova opcija jako ali napominjem jako bitna i vazna jer u svakom trenutnku imam uvid u potrosene minute i poruke i znam koliko mogu da se rasipam ili je trenutak kada trebam da stedim. Na primer pri kraju meseca vidim da mi je ostalo 10 besplatnih minuta i zasto ja to ne bi potrosio.
Mislim da i dosta ljudi koji su na post paidu (063 ili 062) dele isto misljenje kao ja.
[ J.C. @ 20.08.2006. 09:31 ] @
drago mi je sto mi je nako odgovorio posle toliko vremena :)
svaka cast mobtelu.
[ skater @ 20.08.2006. 15:39 ] @
Citat:
J.C.: drago mi je sto mi je nako odgovorio posle toliko vremena :)
svaka cast mobtelu.


hmm.... prostor za manipulaciju?

mozda norvezani nesto promene...
[ mnicic @ 11.09.2006. 00:57 ] @
@j.c.

slazem se i ja za poruku stanja! prilicno korisno. ali izgleda nista od toga
[ MMX @ 16.09.2006. 20:54 ] @
Pre par dana sam pročitao na Telenorovom forumu da uvođenje takve usluge možemo očekivati uskoro.
[ J.C. @ 02.11.2006. 14:31 ] @
posto mislim da je par dana proslo (mozda i vise od toga) da li je neko cuo neku informaciju vezanu za ovu uslugu ili se i dalje nista ne zna
[ renne @ 02.11.2006. 17:42 ] @
nekima vec radi ta usluga
[ J.C. @ 02.11.2006. 22:23 ] @
a da li bi bio dobar i podelio sa nama kako se koristi ta usluga.

inace poslao sam i pitanje telenoru i oni su odgovorili da je usluga u pripremi i da cemo biti blagovremeno obavesteni.
[ renne @ 03.11.2006. 19:18 ] @
ja je nemam (ne radim u telenoru), tako da nemam bas mnogo informacija kako funkcionise
[ jonathan @ 23.02.2007. 05:52 ] @
Ne počinje mi se nova tema, valjda će u ovoj biti zgodno:
Na Telenorovom wap-u me je dočekala anketa "da li koristite internet messenger, i koji" (na žalost, jabber nije među ponuđenim). Zna li neko da li se to smeši wireless village server, ili je nešto drugo u pitanju ?

p0z, Alek
[ Ell Diablo @ 13.08.2007. 10:50 ] @
Hmmm, to bi bilo lepo ....

Pitanje: Kako da izmenim da mi vise ne pishe Mobtel, vec Telenor i da li postoji mogucnost da tu stavim neki logo ? Fon je Nokia N90.
[ vipp @ 14.08.2007. 09:42 ] @
Natpis se menja promenom kartice tj. kupovinom nove kartice sa istim brojem (oko 200-300 din.)
[ evolution @ 14.08.2007. 10:47 ] @
Ukoliko si pre paid, promena kosta 200 dinara (sa PDVom) u svakoj Telenor prodavnici. Ako si post paid korisnik, onda imas dve solucije, da izvrsis zamenu u poslovnici, po istoj ceni kao i za pre paid, ili da pozoves Call Centar i Telenor ce ti poslati novu SIM karticu na kucnu adresu. Cena u tom slucaju je 354 dinara sa PDVom.

http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3764
[ zzviktor @ 14.08.2007. 11:11 ] @
[ MP3MP3 @ 28.11.2007. 11:35 ] @
Da ponovo vrate prepaid tarifni paket jedna cena.Kako bi i novi korisnici mogli da ga imaju.Povoljan je zbog tarifnih dodataka,tarifiranja po sekundi,istoj ceni ka svim mrezama...
Znam da bi ga mnogi kupili da mogu...
Mogli bi i da osim tarifnih dodataka sms50,sms200,sms400 da uvedu i sms100 i to bi bilo :):):):):) ...
[ zALFex @ 01.12.2007. 13:40 ] @
Zgodna bi bila mogucnost da nakon 6 meseci od potpisivanja ugovorne obaveze od 24 meseca, postpaid korisnik moze da duplo skrati obavezu ako predje na tarifni paket sa duplo vecom pretplatom/minimalnom potrosnjom!