[ dzigilibonglica @ 12.03.2011. 19:00 ] @
Kao što naziv teme kaže.

Recimo treba mi VOIP Servis gde bih ja sa svojim Voip accountom imao mogucnost da me drugi dobiju na neki broj.

Znači neko okrene 011 broj a meni zvoni računar (ili neki voip uređaj)prikačen na net.

Kontam da se tako nešto mora plaćati, ok, samo jel postoji to za Srbiju?
Gledao sam Skype, oni nemaju...
[ mist @ 13.03.2011. 22:35 ] @
To se zove DID broj, odnosno SIP trunk...
Može kod Telekoma, ako ti je tata direktor.
[ dzigilibonglica @ 14.03.2011. 07:28 ] @
Citat:
mist: To se zove DID broj, odnosno SIP trunk...
Može kod Telekoma, ako ti je tata direktor.


LOL!

Oj Srbijo zemljo međ šljivama....
[ burex @ 14.03.2011. 21:57 ] @
Trenutno ništa od toga... eventualno da postojeću fiksnu telefonsku liniju iskoristiš za tu svrhu.
[ Ivan Vujisic @ 16.04.2011. 14:10 ] @
Evo moj tata nije direktor Telekoma, a ja ipak napravih to sto trazis.

Postojecu tel. liniju mozes iskoristiti ako na nju nakacis SPA3102 koji prosleduje dolazni poziv na neki SIP server. Naravno, to moze biti i Asterisk u lokalnoj mrezi koji ce dalje pozive rutirati na softphone (recimo besplatni X-Lite), a ako dodas GSM gateway pozivi ti se mogu prosledjivati i na GSM broj. Dodatno, SPA3102 omogucava da ti normano zvoni kucni tel, pa tek ako se niko ne javi posle odredjenog vremena, poziv se prosledjuje tamo gde si definisao.

Sve ovo je zakonski dozvoljeno za dolazne pozive, a spustanje poziva sa SIP-a (softphone) u fiksnu tel.mrezu je kaznjivo, naravno, ako te uhvate. Znaci sve gore opisano vazi i u obrnutom smeru.
[ scenarist @ 17.04.2011. 16:32 ] @
Potrebni su mi DID brojevi za Njemacku, guglajuci istrazujem voip provajdere i naletio sam na Voxbone.com, eh sad mi nisu neke stvari do kraja jasne. Naime ako kupim jedan DID broj Njemacki za koji mjesecno placam recimo 5eura. Sad su mi potrebni i kanali koje placam isto mjesecno. Koliko sam skontao, koliko kanala toliko poziva mogu primiti na 1 DID broj ili ??
Moze li mi netko prodiskutovati ovaj cjenovnik od voxbona, oni su wholesale pa dakle minimum je da kupimo 500 brojeva i nrc i mrc mi nije bas do kraja jasan?