[ Droger @ 12.03.2011. 19:23 ] @
Uspeo sam da zastitim folder na serveru od samoga sebe :) na neki nacin sam mu dodlelio chmod 310 i sad ne mogu da vidim fajlove u tom folderu a ne znam ni kako da povratim pravo nad njim, sve izmene sam radio preko total commandera, ima li tu pomoci? kako da povratim pravo nad folderom jer kad pokusam preko komandera da mu izmenim parametre javlja mi da nemam pristup tom folderu. Sta treba da uradim?
[ Man-Wolf @ 12.03.2011. 20:04 ] @
To se zove zastita :-D

Salu na stranu, cenim da je u pitanju neki Shared hosting, tako da -- ako ti nisi vlasnik foldera (a pretpostavljam da nisi, cim ne mozes nista da mu uradis), onda cimaj nekog iz Support-a :-)
[ ManInTheBox @ 12.03.2011. 20:31 ] @
Malo mi je cudno kako si uspeo da mu promenis prava pristupa, a sad ne mozes to isto da promenis ?!
Jer ako si ti vlasnik datoteke mozes ponovo da joj menjas prava pristupa.
npr
chmod 710 (ako ti bas ovako odgovara)

Da proveris ko je vlasnik i koja su prava pristupa
ls -la direktorijum

[ Man-Wolf @ 12.03.2011. 21:09 ] @
Pazi, ako je on bio samo u grupi koja ima pristup folderu, onda tesko da moze nesto da uradi, a iz njegovog posta cini mi se da je to u pitanju nazalost.


Btw, takodje mi se cini da nema SSH pristup, tako da najbolje da nam zalepi screenshot il prepise trenutne privilegije nad folderom.
[ Nikola Poša @ 12.03.2011. 21:33 ] @
Da, ali permisije nad nekim fajlom/folderom može da promeni samo vlasnik ili sudoer korisnik. Tako da, ako je uspeo jednom da odradi chmod, onda je on sigurno vlasnik tog foldera, i bez problema može ponovo da izmeni prava pristupa.
[ Man-Wolf @ 12.03.2011. 21:46 ] @
Hmm, da, mudro zboris :-) Samo mi nije jasno zasto ne moze opet da menja te permisije onda heh.
[ Droger @ 12.03.2011. 21:59 ] @
Pa ni meni nije jasno kako sam mogao jednom da promenim permisije a sad sam se zastitio i od samog sebe pa nista ne mogu da uradim, trenutno mi je postavljeno na 310, ima li ko ideju kako da to promenim?
[ ManInTheBox @ 12.03.2011. 22:14 ] @
Da imamo svi ideje i mozda se nadje resenje, al bi ipak bilo neophodno da pruzis nesto vise informacija...
Za pocetak ko je vlasnik tog direktorijuma i ako si mozda ti u /etc/sudoers datoteci.
Hvala
[ Droger @ 12.03.2011. 22:49 ] @
Pa ja sam kreirao taj direktorijum pa valjda sam ja onda i njegov vlasnik? a mozda i to ne znaci to? u etc nemam ni jedan fajl niti direktorijum
[ technotize @ 12.03.2011. 22:54 ] @
kao sto si stavio 310 ne mozes isto tako da sad stavis recimo 750?

povezao si se preko FTP-a i isao si na TC / Files / Change attributes ili kako?
[ Droger @ 12.03.2011. 22:58 ] @
da, isao sam na TC / Files / Change attributes
[ ManInTheBox @ 13.03.2011. 00:10 ] @
Iskreno ne koristim TC ali ovo sam nasao ga guglu nakon par sekundi i verujem da ce ti resiti problem
http://www.stadtaus.com/en/tutorials/chmod-ftp-file-permissions.php
Ja koristim FileZilla FTP klijent i tamo isto ima mogucnost definisanja i promena privilegija kao u ovom primeru.
[ Droger @ 13.03.2011. 07:19 ] @
Tim postupkom za koji si mi dao link sam i promenio na 310 al istim tim postupkom ne mogu da vise ista promenim tj setujem drugu vrednost, postoji li neki drugi nacin?
[ Man-Wolf @ 13.03.2011. 13:53 ] @
Ajde okaci Screenshot iz Total Commandera molim te ;)
[ ManInTheBox @ 13.03.2011. 14:12 ] @
Stvarno zanimljiva situacija....
Jedino sto ja mogu da zakljucim iz svega ovoga je da ti je TC 'odlepio' te bih ti savetovao da probas neki drugi FTP klijent, npr FileZilla,
da pogledas ko je vlasnik tog foldera (pise pod stavkom Owner/Group), pokusas da promenis prava pristupa (izaberes iz kontekst menija File permissions...)
pa na kraju posalji mail tom sys adminu na hostingu koji koristis ako bas nista ne upali.
Taj sys admin bi recimo mogao, da napise skriptu koja 'otima' fajlove odredjenim korisnicima. Npr ti napravis folder a onda ti ta skripta uz privilegije superuser-a jednostavno sa chown 'otme' folder.... mada u tom slucaju bih ti preporucio da promenis hosting

P.S Stvarno bi bilo neophodno da okacis ili screenshot ili da napises sta vidis u TC ko je trenutni vlasnik.
[ Droger @ 13.03.2011. 16:41 ] @
Pa ne znam sta je ostalo nejasno, ja sam kreirao taj folder, promenio prava na 310 preko komandera i sad ne mogu da vratim prava nazad, veoma jednostavno i prosto, zatitio sam se od samoga sebe, a moguce i da je nesto do komandera, pokusao sam sa filezilom al nisam uspeo preko nje da uspostavim konekciju, izbacivalo je time out gresku...
[ dakipro @ 13.03.2011. 16:41 ] @
Mozda kao krajnje resenje bude da renamujes folder ako imas privilegije za to, nekoliko puta su mi se zakljucali tako folderi, srecim pa su to bili folderi koje imam lokalno,pa samo rename online folder u 'kakovec22' pa napravis novi folder 'kakovec' i onda uploadujes u njemu sve ponovo. Naravno, ako imas sve te fajlove lokalno, ako ne, onda support
[ Man-Wolf @ 13.03.2011. 18:10 ] @
http://tinyurl.com/4cz53nb

http://arhiva.elitesecurity.or...ika-pitanje-po-ko-zna-koji-put

[ Aleksandar Đokić @ 13.03.2011. 19:17 ] @
probaj sa chown korisnik folder, onda bi trebalo da mozes da promenis permission
[ Droger @ 15.03.2011. 17:25 ] @
Nista nije pomoglo :(, odustajem od tog foldera, sto je najgore ne moze ni da se obrise... :(
[ Man-Wolf @ 15.03.2011. 17:40 ] @
Je l ti konstantno ignorises deo kad ti ja kazem da nam okacis screenshot iz TotalCommandera da vidimo sta se desava jer nismo vidoviti (jos uvek) ?
[ Droger @ 15.03.2011. 18:22 ] @
Ignorisem jer si neverovatno uporan da ti posaljem nesto sto sam vec deset postova iznad objasnio, sve sto ste pitali ja sam odogovorio a evo ti i slike
[ Man-Wolf @ 15.03.2011. 18:33 ] @
Trazim ti screenshot CELOG total commandera, znaci slika gde se vide SVI fajlovi i SVI folderi, da bi smo mogli da vidimo KO JE OWNER tog foldera i ostalo.

Ako se neko trudi da ti pomogne, potrudi se i ti malo j*biga, a ako si odustao komplet od toga, onda izvini i slobodno ignorisi moje poruke
[ Droger @ 15.03.2011. 19:24 ] @
Stvarno ne znam sta ces ovde da vidis sto ti ja vec nisam rekao al ajd...
[ dakipro @ 15.03.2011. 22:22 ] @
Da li si probao da ga renamujes i napravis novi sa istim imenom da mozes dalje da radis?
Da li si kontaktirao support da im prijavis lose podesavanje servera (jer ovo ne bi smelo da se desi in the first place)?
[ ManInTheBox @ 16.03.2011. 07:49 ] @
Citat:
Stvarno ne znam sta ces ovde da vidis sto ti ja vec nisam rekao al ajd...

Tacno, odavde se ne vidi nista novo sto ti vec nisi rekao... a potrebna je samo ta jedna informacija... OWNER tog foldera... kad bi samo mogao da koristis neki drugi FTP klijent i pogledas ovu jednu stvar...
[ Ikonic @ 16.03.2011. 14:11 ] @
Do sad si mogao da nadjes 50 drugih hostinga, i da uradis to kako treba, ovaj put
[ Droger @ 16.03.2011. 20:03 ] @
Kazi mi kako da pogledam ko je vlasnik i ja cu ti reci, ustvari ja se vodim logikom ako sam ja kreirao taj folder onda sam valjda ja i njegov vlasnik, drugi klijenti nece da se konektuju zbog timeout problema, konekcija izgleda predugo traje...
[ Man-Wolf @ 16.03.2011. 20:28 ] @
@Droger - Ja sam forsirao da okacis screenshot misleci da se tamo vidi "owner/group", ali sad sam tek shvatio da se ne vidi u TC-u, tako da --- sta da ti kazem osim - izvini za smaranje.

Enivej, pogledaj na google-u il tako nesto, da l postoji mogucnost u TC-u da ti prikaze vlasnika/grupu, a ako ne - probaj sa nekim drugim FTP klijentom.

A u krajnjem slucaju, kao sto neko vec rece -- cimaj iz podrske likove pa vidi sta se desava.
[ Droger @ 17.03.2011. 18:19 ] @
Pa tehnicka podrska mi je izgleda poslednja sansa, a jos nesto da pitam koja prava treba da podesim ovim ostalim folderima (i fajlovima) da bi bili zasticeni kako treba?
[ Man-Wolf @ 17.03.2011. 18:22 ] @
Pa generalno zavisi sta hoces da postignes i sta podrazumevas pod "da zastitis"
[ Droger @ 17.03.2011. 18:53 ] @
Pa generalno da mi neko ne "drnda" fajlove, da ne lista direkotijume i tome slicno...
[ Man-Wolf @ 17.03.2011. 19:24 ] @
Pazi, sto se tice "brckanja" po fajlovima, to ne moze neko tek tako da ti brcka, tako da no worries oko toga.

Sto se tice listanja direktorijuma, najjednostavnije resenje ti je da napravis prazan index.html fajl u folderu. Tako da ako neko pokusa da pristupi folderu direktno, dobice praznu stranu (index.html)

Ako hoces sa permisijama, mozes sta znam, recimo 753 na folder da bacis.

Ili mozes i kroz .htaccess da ubacis "Options -indexes"


Pa ti izaberi sta ti je najlakse
[ Droger @ 18.03.2011. 20:28 ] @
OK hvala na pomoci