[ caspian @ 12.03.2011. 22:43 ] @
Cao,
htela bih ici u NY na mesec dana.
Pre jedno 20 god, imala sam tada 15tak, aplicirala sam za USA vizu i odbijena sam...mislili su ako odem necu se vratiti.
Okej, u medjuvremenu sam dobila novi pasos, predhodni je bio onaj crveni..putovala po Evropi uzduz i popreko...i nikada vise nisam aplicirala za USA.
E sada, zanima me da li to reci..da li oni imaju negde sacuvan taj podatak da sam ja odbijena pre toliko vremena...i jeli pametnije iskreno reci pa sta mi Bog da? Bojim se da mi ta cinjenica ne pomuti racune.
Sta mislite?
[ ventura @ 12.03.2011. 23:00 ] @
100% imaju taj podatak, tako da je najpametnije da kažeš istinu.
[ caspian @ 12.03.2011. 23:05 ] @
Hvala Ventura. Tako sam i mislila.:(
Bojim se da me to ne zezne, ali nista...reci cu kad vec moram.
[ tdjokic @ 13.03.2011. 00:06 ] @
I ja bih rekao. Nisu oni od juce. Ako ne kazes, pa slucajno pogledaju malo bolje i nadju, mogu da te otpisu za uvek. Ako kazes, mozda ti malo prave probleme ili te puste kroz godinu dana da odes tamo ili neka varijanta svega toga, ali te definitivno nece podvuci crvenim flomasterom :-). Bar ja tako shvatam.
[ caspian @ 13.03.2011. 00:24 ] @
Ma da, definitivno cu reci nakon ovih saveta.Ne bih bas isla za god dana, vec sada..jer sam svasta prezivela u poslednjih par meseci i treba mi to putovanje..Nadam se da ce imati razumevanja, a ako ne...nista, zbogom . tako je bilo i tada , pre 20god..kada su me odbili , kao da su mi srusili san i sve one noci mastanja kako cu lunjati Amerikom i sa cim cu se sve susresti, i ako sam imala tek 15 god...rekla sam sebi necu vise traziti, postoje i druge lepe zemlje koje treba videti...i tako je i bilo. Jednostavno su mi ubili zelju.Ali eto, sada, sa ove vremenske distance, sa svim sto videh ...nedostaje mi taj NY ...koji je kapiram nesto apsolutno posebno u odnosu na sve ostalo sto covek vidi...bilo u pozitivnom, bilo u negativnom kontekstu. Prosto zelim da ga dozivim.
Nadam se da cu uspeti.
[ pctel @ 13.03.2011. 19:56 ] @
@caspian
I da ne kazes, sigurno ti nece uzeti za zlo. Pazi ne pricamo o 20 dana vec 20 GODINA, da li mislis da cu se ja secati nakon 20 godina gde sam sve aplicirao za vizu i da li su mi odobrili ili odbili? Secanje me sluzi 3-5 godina, nakon toga takve stvari jednostavno nemam u memoriji... Mozda sam ja izuzetak, mozda je normalno da se ljudi do smrti secaju sta su kada tarzili i sta im je odgovoreno? Sa moje tacke gledista, pravo je cudo da se ti posle toliko godina i toliko posecenih zemalja jos uvek secas da si ikada htela da ides u USA...
[ botex @ 13.03.2011. 20:16 ] @
u aplikaciji za vizu te pitaju da li si nekada bila odbijena za vizu..
tako da laganje bi bio vrlo nesmotren potez i nepotreban

medjutim , to sto si bila nekada odbijena a nije razlog neke ozbiljne prirode (kriminal, terorizam itd) uopste ti nece biti otezavajuca okolnost za pokusaj dobijanja nove vize

njima je bitno da dokazes (u ovom trenutku) da su tvoje namere iskrene za turisticko putovanje i da neces ostati tamo
drugim recima, potvrda da si zaposlena i da ti je odobren godisnji odmor, kopija neka online rezervacija ili rezervacija hotela turisticke agencije...
svi drugi papiri ne moraju (tipa koliko para, nekretnine, kola..itd) ali ako imas ponesi
jako je bitan utisak koji ostavljas tamo na kratkom intervju, gde ides, zasto ides itd...

lagati je najgora solucija i nema uopste potrebe za time...
[ tdjokic @ 13.03.2011. 20:30 ] @
Citat:
pctel: da li mislis da cu se ja secati nakon 20 godina gde sam sve aplicirao za vizu i da li su mi odobrili ili odbili?.
Ne secaju se ni oni, ali verovatno imaju zapisano negde u arhivu, tada su vec imali racunare i zacas pretraze to - ime, prezime, godina rodjenja, mesto rodjenja - pazi, evo je! Xe, xe, xe ... jel se ti to salis pctel?
[ mozdasamjaamozdainisam @ 14.03.2011. 13:07 ] @
pctel: da se ne secas sta si pre 20 godina jeo, pa ajde...
Ali da se ne secas da su te (ikada) odbili za vizu je po meni malo detinjasto. Ja ne znam koliko si puta aplicirao za vizu, ali mislim da je logicno da ti ostane u secanju da su te (jednom ili vise puta) odbili na nekom mestu. Ajde i da se ne secas da li su te odbili jednom, 2 ili 15 puta...

@caspian: iskreno se nadam da ce ti se ostvariti san!
[ caspian @ 18.03.2011. 21:31 ] @
Da, ja se secam da sam aplicirala...bas zbog toga sto mi je iz cistog mira palo na pamet da idem da vidim USA, i od tog dana sam intenzivno mastala o tome i sve isplanirala kako to i da ostvarim ( garantno pismo, novac ..etc)...i kada mi lupise odbijenicu to je bas bilo gadno...sokirala sam se :) Bila sam naivna. E sad, zaista se ne secam koje je to tacno godine bilo...onako okvirno se secam da je bilo oko moje 15,16te god...ali ne secam se datuma...a poima nemam gde mi je taj crveni pasos na kome datum pise...Tako da ne znam kako ce na to gledati.
Sto se zaposlenja tice, nisam zaposlena...tj . nisam kao sav normalan svet zaposlena i u radnom odnosu koji se vodi u radnoj knjizici jer sam umetnik, a kao takva se u toj knjizici ne vodim, jer prosto opcija - slikar ne postoji...no to bi trebalo biti ok, jer imam dosta izlaganja iza sebe, i to vani ..imam i neke ugovore sa ministarstvom za kulturu...etc..tako da mi do sada ostale ambasade nikad nisu pravile problem , pa se nadam da nece ni ova. Videcemo.
Zivo me zanima sta ce da se desi.
Hvala svima!