[ enferty @ 13.03.2011. 15:11 ] @
Pozz,

naime, radim neki sajt sa flash elementom i obicnom nekom slikom za pozadinu. Imam dva pitanja:

1. Na mom ekranu (15inc) sve izgleda savrseno, ali na vecim ima belina.
Da li bi mi resilo problem ako postavim za pozadinsku sliku width:100% i height:100% i da li bi to nekako uticalo na flash element?

2. Da li postoji neki nacin resavanja problema oko "odskacucih" ivica flasha? Naime, banalan primer, tamna pozadina htmla i bela (svetla) flasha. Kada se taj flash stavi na sredinu tog htmla vidi se ogromno odskakanje, tj onaj pravougaonik koji nekako smeta. Ako bi htela da oivicim taj provougaonik recimo okvirom za slike, opet dobijam pravougaonik, ali ne odskace toliko. Mene interesuje, postoji li nacin da se napravi da taj flash nekako bude u tom okviru, ali da okvir ne bude cetvrtast i da neka transparencija prati linije tog okvira. Da sve izgleda kao da je prava slika na nekom zidu. Ako bi radila u Photoshopu i dobila tu transparenciju, kako da postavim ta 4 dela (okvira) oko same te flash prezentacije koja treba da bude u sredini te slike (okvira) i da se na velikim ekranima ne napravi haos tj. ne ispremesta sve?

Hvala svima na odgovoru znam da je ovo drugo pitanje dosta nejasno, ali probala sam da objasnim.