[ W.A.Mozart @ 08.02.2004. 12:43 ] @
Poslije dugotrajnog odabiranja izmedju matematike i fizike, prevagnulo je ono drugo. Uzeo sam za matuski "Teoriju relativnosti" i koliko-toliko sam uradio... Ipak, trebalo bi mi jos materijala, onako nečeg da osvježim cijeli maturski, malo zadataka i slično. Ako ima neka dobra dusa da ostavi/posalje neki link ili nesto ...
[ McKracken @ 08.02.2004. 13:03 ] @

Ako nam kazes sta si stavio u maturski, mozda ce neko moci da ti pomogne.. Inace, www.google.com je odlican link za pocetak :)
[ W.A.Mozart @ 08.02.2004. 20:16 ] @
Hehe, "guglo" sam prilicno, i uspio sam naci dosta stvari. Maturski se dotice svega pomalo : Nekih shvatanja prostora ( i vremena ) kroz vrijeme, STR ( malo sabiranja brzina, cika galileievih i lorentzovih transformacija, dilatacije, kontrakcije, paradoksa blizanaca, dinamike str ) i OTR ( akcelerirani, rotirajuci sistemi, coriolisova sile, te nacela). Malo sam na kraju ubacio i o crnim rupama ali mi sve to djeluje kao " svega pomalo a u stvari nista". Mislio sam ako neko ima nesto interesantno , "vanserijsko" sto bi bilo dobro staviti u maturski ili bilo sta sto bi se ticalo vec spomenutih i obradjenih cjelina jer od "viska ne boli glava". Inace, profa je prilicno gadan, ali iz inata sam uzeo kod njega maturski ... Znam, znam, sta ja mogu kada sa takav.

Mozart
[ petarm @ 11.02.2004. 00:16 ] @
Uzmi knjigu od Hokinga "Kosmos u orahovoj ljusci".
[ mmilan @ 11.02.2004. 15:54 ] @
Pogledaj na www.astronomija.co.yu. Pre par meseci sam pisao jedan ospiran clanak na tu temu. Ili se jednostavnije javi na moj mail pa cu da ti poslajem druge linkove.

Milan

www.mmilan.tk