[ boxikg @ 15.03.2011. 09:00 ] @
U firmi od nedavno koristimo Check Point UTM-1 270 security appliance. Interesuje me kako je moguće ograničiti trajanje VPN sesije za određenog user-a do određenog vremena (na primer do 4 sata popodne - kraj radnog vremena) nakon čega će isti biti diskonektovan. Postoji podešavanje vremena u kome je dozvoljeno uspostavljanje VPN konekcije - sesije za određenog user-a ali nakon uspostavljanja iste ne postoji vremensko ograničenje trajanja iste - ukoliko se klijent sam ne diskonektuje VPN sesija ostaje neprekidno aktivna!!!!
[ acatheking @ 15.03.2011. 11:25 ] @
Moje neko iskustvo govori da nista ne mozes da uradis bez koriscenja RADIUS servera. Ne znam da li se taj uredjaj moze podesiti da "propituje" RADIUS server umesto lokalnu bazu user/pass parametara. Na RADIUS mozes posle da napravis vremensko ogranicenje da je odredjeni nalog aktivan u odredjenom vremenskom intervalu. Ovo sve sam radio sa Ciscom i IPSec VPN, ali princip je isti.
[ Aleksandar Đokić @ 15.03.2011. 19:30 ] @
pa podesis vreme i diskonektujes ga u 4, ne znam dal je ovo moguce (diskonektovanje) ali pretpostavljam