[ Kosta92 @ 15.03.2011. 22:53 ] @
Treba mi neki program pomocu kojeg mogu praviti prezentacije kao na ovom klipu:

http://www.youtube.com/watch?v=IcjgqQTPFx4

Program ne mora biti toliko savrsen, potrebno mi je samo da on pamti gde se i sta kliknulo i pritisnulo na tastaturi (nesto kao snimanje "macroa") i to ubaci na prezentaciju.
Kao sto se vidi na snimku ne klikce sve ono covek jer je vrlo precizno.


Ko mi bude pomogao, veliko mu hvala, a za one koji kazu da to ne postoji ili da nije lako tu su pogresili, jer sam ja pre nekih 5 godina imao slican program koji je pravio Flash prezentacije.
[ Blaise De Vigenere @ 16.03.2011. 00:02 ] @
Ja sam čuo pozitivne komentare o programu Camtasia. Nisam siguran jel može da uradi to sve što ti tražiš jer ga nisam koristio, ali ako te zanima probaj. Evo ti link.
[ Ljubiša Begović @ 16.03.2011. 00:54 ] @
Camtasia snima ekran i dešavanja na njemu, nije to to.
To što hoće je animacija u flash-u, i može se uraditi pomoću Adobe Flash-a ili nekog drugog programa za izradu flash sadržaja (možda ima neki jednostavniji). Jedno je snimanje ekrana a drugo animacija u ovom video klipu. Ako ipak hoće da snima ekran onda je izabrao totalno pogrešan primer za to. Ovo je snimanja ekrana: http://www.youtube.com/watch?v=N5qphEARFcQ
[ Kosta92 @ 16.03.2011. 01:16 ] @
@Ljubiša Begović

- Hvala, ali ja ne zelim da samo puko snimam ekran i pricam, radio sam to i ako nekome treba takav program nasao sam odlican koji se zove "WM Capture". Dobar je jer ima dobar video kompressor.

@Blaise De Vigenere

- Videcu da li ce mi se svideti Camtasia, skinuo sam je i sutra cu testirati.


* Ja ne zelim da snimim samo video nego neki onakav klip koji se sastoji od screenshotova, a gde se snime pokreti misa i otkucani tasteri pa se sve to automatski (robotski) pusti na filmu kao da kompjuter to sam radi, a ne ja.
To se zove "screencast", a nasao sam neki program koji se zove Wink i na taj nacin radi samo sto ne moze sacuvati snimak kao .avi nego samo kao .swf i .exe.
[ Ljubiša Begović @ 16.03.2011. 02:08 ] @
Camtasia će ti se svideti sigurno, ali nisam siguran sa tim programom možeš uraditi to što tebi treba.
Ako ti Wink završava posao, onda samo konvertuj swf u avi, ako ti je to baš neophodno. Ili exportuj u mpg ili asf. I lako ti je posle konvertovati iz formata u format.
Sve su to screecast programi, uključujući u Camtasia studio. Ali wink i camtasia ne rade istu stvar.
Adobe Captivate je najmoćniji za takve stvari.
Pozdrav