[ JankoNIS @ 16.03.2011. 16:34 ] @
Koristim android aplikaciju "Sweet Home" na telefonu Samsung Galaxy S. Zadatak te aplikacije je da se poveze na kucnu mrezu, kada je detektuje, i da automatski sinhronizuje slike i video zapise sa nekom od memorijskih lokacija na racunaru.
Kuci imam Intracomov wireless ruter "JetSpeed" IAD Wp2, koji na sebi ima USB port u koji sam prikljucio USB flesku od 8 GB. U podesavanjima rutera je setovano da se fleska prikazuje ostalim uredjajima, ali je aplikacija na telefonu ne vidi.
Da li neko zna tacno kako se podesava ova opcija, tj. kako da mi fleska bude vidljiva u lokalnoj mrezi? Koju god putanju navedem u polju za putanju, ne vidi se...

Hvala.
[ Zoran Milovanovic @ 16.03.2011. 19:27 ] @
A da li je fleska vidljiva na racunaru?
[ JankoNIS @ 16.03.2011. 21:29 ] @
Nije i ne mogu da je nateram da bude vidljiva. Posto djricky odgovara na postavljenu temu u podforumu ADSL, jer sam i tamo postavio pitanje, bilo bi lepo da se prebacimo tamo: http://www.elitesecurity.org/t425122-0#2833964, a ovu temu mogu da zakljucaju.
[ Zoran Milovanovic @ 17.03.2011. 12:31 ] @
Ne znam sta i kako sa tim ruterom, ali jesi li zapazio ovo?

Hard disk*, flash disk or single slot card reader*

*Support in Future Firmware Versions

strana 38. uputstva koji si ostavio u odogovru.

Mozda imas stariju verziju FW na ruteru koji jos uvek ne podrzava ovu opciju. (ako uopste ima nova koja podrzava :D )

Upravo sam instalirao SweetHome (prepisao od tebe, hvala za app) i prilikom podesavanja Network share, cim sam zapoceo da kucam ime racunara pojavila se lista sa svim folderima koji su serovani. Odabrao zeljeni i radi.

Aplikacija je bas za low user ekipu, jer meni treba vise podesavanja (da sync radi samo kada je na ukljucen na punjac, recimo), ali za fotke i klipove vrsi posao ekstra.

[ JankoNIS @ 17.03.2011. 14:48 ] @
USB mass storage: Hard disk1, flash disk or single slot card reader1

Ovako pise. Ja to shvatam da su u sledecim verzijama podrzani hard disk i card reader, a da flash disk radi. Sto je najzanimljivije, kada ubodem flesku, ruter je vidi i sve one opcije oko podesavanja mogu da menjam. Jedino sto je ne vidi telefon.
Igracu se jos malo, pa cu da vidim sta jos moze da se ispravi. Negde banalno gresim, ali ne vidim sta je problem.
[ JankoNIS @ 17.03.2011. 18:26 ] @
Kao da te je autor cuo, pre par minuta uradim update, kad ono ima opcije da prenosi fajlove kada je vezan na punjac i kada je u dometu kucne mreze. Sad imas kompletnu aplikaciju kako si zeleo, a ja i dalje ne mogu da povezem da to radi.
[ Zoran Milovanovic @ 17.03.2011. 19:47 ] @
Hehe, naravno da je cuo. Ostavljeno je brdo komentara na marketu u vezi sa tim. ;-) (ali to nije sve sto zelimo ;-))

A da li na tom flesu imas bilo koji direktorijum, fajl.. Da li ruter uopste moze da prikaze sadrzaj flesa (ukoliko ima tu mogucnost)?
[ JankoNIS @ 17.03.2011. 20:26 ] @
Nemam direktorijum. "Router" mi je naziv fleske. Kada iz Firefoxa ukucam adresu "\\intracom\router" dobijam ga na ekranu i mogu da mu listam sadrzaj. Znaci da ruter ima firmver koji je odgovarajuci.
Napisi mi, molim te, koju si ti putanju upisao u program?
[ Zoran Milovanovic @ 17.03.2011. 21:22 ] @
Kod mene je adresa "LENOVO/HTC DESIRE/", samo toliko stoji u Network share.

Cim pocnem da kucam "le" istog momenta mi se pojave svi serovani folderi na sistemu, kao sto sam rekao.

Probaj i ti da napises intracom/router.

[ JankoNIS @ 17.03.2011. 21:59 ] @
Pa to i pokusavam sve vreme, ali nece. Hvala ti na strpljenju. Zabatalicu na neki dan i resice se samo od sebe, kao i uvek. Pozdrav.
[ Zoran Milovanovic @ 17.03.2011. 22:04 ] @
Bocni fles u racunar, probaj tako. Da vidis da li uspevas da podesis tako..