[ zlo123 @ 17.03.2011. 21:39 ] @
Pozdrav svima,

čitajući prepiske na forumima imam par pitanja u vezi MB (moneybookers-a, primetio sam da je ovo skraćenica) na koje bi želeo da dobijem odgovore. Ukratko želim da pošaljem novac u inostranstvo, a po forumima čitam da svi dobijaju novac iz inostranstva.
Šta treba da uradim da bi to ostvario preko MB. Da bi Vam olakšao odgovore evo nekih potpitanja :

1. Kako da otvorim račun na MB ?(da li je dovoljan devizni račun ili moram da imam i karticu) Zamolio bih za opširniji odgovor.
2. Pročitao sam da treba da se posle otvaranja računa na MB, isti i verifikuje. Da li je dovoljno samo verifikovati iznosom koji oni skinu ili je potrebno i preko
adrese stanovanja?
3. Ako teba i preko adrese, pretpostavljam da oni šalju pismo na adresu koja se navede? Da li šalju i na e-mail to pismo za verifikaciju?
4. Koliko je vremenski period čekanja da se račun verifikuje na jedan ili drugi način?
5. Da li osoba koja prima novac, treba da ima račun kod MB ili je dovoljno samo da se unesu podaci o njenom deviznom računu?
6. Što se tiče provizije, vidim da MB skida prilikom povlačenja novca (predpostavljam da će to skinuti primaocu) a da li skida i pošiljaocu?
7. Ako skida da li možda neko zna koji je iznos te provizije?
8. Pošto vidim da se uglavnom spominju kartice RF i Intesa, da li imaš iskustva sa SG ili Komercijalnom bankom?

Zahvaliću se unapred svima na bilo kakvom odgovoru.
P.S. Ko ima vremena i živaca za opširnije odgovore može i na e-mail da mi piše
[ radredidisciplina @ 12.05.2011. 20:32 ] @
1. Za slanje novca treba da otvoris racun sa Viza karticom, nece ti
trebati devizni racun.