[ Kosta92 @ 18.03.2011. 21:03 ] @
Potreban mi je, kako i sam naslov kaze, "poseban" uninstaller za programe. Naime potreban mi je neki installer/uninstaller koji moze zapamtiti tacno stanje sistema pre instalacije, izvrsiti instalaciju i registrovanje programa i onda kada se uninstallira sve se vrati na potpuno istu poziciju i iste podatke kao pre instalacije programa.

Znam da Windowsov "Add-Remove" iza sebe ostavlja tonu tragova, sto u registry-ju, sto u Application Data, Windows,...

To mi je potrebno jer pravim Portable aplikacije koristeci VMware ThinApp (taj program ima opciju: 1. precesljaj sistem, 2. instaliraj program, 3. precesljaj sistem ponovo i od novih fajlova napravi portable) pa mi treba takav installer/uninstaller.

-------------------------------------------------------
Znam da su moja pitanja obicno suluda i suntava ali sta da radim, nadam se da ce neko shvatiti sta trazim.
------------------------------------------------------

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 19.03.2011. u 02:35 GMT+1]
[ Blaise De Vigenere @ 18.03.2011. 21:37 ] @
CCleaner (delimično) ima tu opciju. Pre instalacije programa preko CCleanera uradiš System Restore, zatim instaliraš program po želji. Kada budeš hteo da izvršiš deinstalaciju, uradi opet preko CCleanera, a u System Restore imaš Last Restored Point, i vratiš sve kako je bilo (međutim ne možeš preko njega da izvršiš instalaciju). Ne znam jel ti to pomaže.
[ Kosta92 @ 18.03.2011. 21:52 ] @
Znam za CCleaner, ali ni on ne brise sve, hvala u svakom slucaju. Ali... ...cekaj... ...mozda mi System Restore i pomogne. Na Burek forumu mi neki covek rece da uzmem neki od Backup & Restore programa (npr. Acronis True Image) i sa njim teram.
[ Milos911 @ 18.03.2011. 23:08 ] @
Ako sam te dobro razumeo, tebi je potrebno da sistem vratis na stanje pre instalacije, ne treba ti spisak fajlova koje si obrisao? Uzmi VMware ili parallels virtuelnu masinu, instaliraj sistem, kopiraj fizicki fajl koji predstavlja hard disk. Instaliraj program, uradi sta treba, i samo prepisi novi hard disk starim kopiranim. Ovo ti je najbezbolnije i najsigurnije resenje...
[ Kosta92 @ 18.03.2011. 23:43 ] @
To je dobro, a i najbrzi je nacin. Koristim VirtualBox, pa cu samo instalirati WinXP i kopirati ga i stalno koristiti nove kopije. Cistiji sistem ne moze biti, kao i moje Portable aplikacije.
Hvala, a sad se tema moze i zakljucati
[ Goran Mijailovic @ 19.03.2011. 01:38 ] @
Ranije sam koristio Ashampoo Platinum Suite, sad se taj program drugacije zove. Imao je i još uvek ima mogućnost snimanja sistema pre instalacije programa. Your Uninstaller 2010/11 ima opciiju da pre svakog instaliranja programa snima system restore point. Takodje nesto slično ali sasvim drugačije imao je program Deep Freeze.
http://www.deepfreeze.com.au/index.html
[ Kosta92 @ 19.03.2011. 12:44 ] @
E hvala svima.
[ Brodoplovac @ 19.03.2011. 14:11 ] @
http://www.techsupportalert.co...-free-program-un-installer.htm
[ mocnisima @ 20.03.2011. 11:51 ] @
Advanced Uninstaller PRO od firme Innovative Solutions ima installation monitor i to je baš to što ti treba.
[ korisnikk @ 23.03.2011. 23:06 ] @
Mislim da bi ovaj program mogao da ti pomogne: http://www.softpedia.com/get/I.../Returnil-Virtual-System.shtml
Ne daj da te ime zavara.Program ima "virtual mode".Pokrenes ga i mozes da radis sta zelis,posle restarta sistem se vraca na staro.Ako zelis da sacuvas neki fajl,ne snimaj ga na sistemsku particiju,jer ce posle restarta i on nestati.
[ Miloš Spasić @ 03.04.2011. 19:00 ] @
Najbolji uninstaller koji radi pod Windowsom, a pritom je i potpuno besplatan je Revo Uninstaller.

On ima sve mogućnosti koji tebi trebaju, skenira registry bazu i hard i briše sve što ostane iza programa. Takođe ima opciju da vrši brisanje i oštećenih instalacija.
Veoma koristan i praktičan program. Otkako sam ga otkrio, ne pristupam više Windosovoj "Add-Remove" alatki.