[ yu1nnn @ 19.03.2011. 14:46 ] @
Pozdrav svima.

Da li neko ima iskustva sa stanicom iz naslova, da li je trenutno neko koristi?
Planiram nabavku jedne takve KT stanice posto koliko sam se informisao ona je jedna od najjeftinijih koja se moze nabaviti a "radi posao".
Uglavnom me zanimaju Vasa iskustva sa istom, kakve antene ste koristili i sl.

73
[ yu1nnn @ 20.03.2011. 18:52 ] @
Ima li neko da je koristio bilo koju vojnu KT radio stanicu?
[ TEXASSrbija @ 20.03.2011. 22:01 ] @
http://www.radista.info/contact/forum/index.php?board=2.0
[ yu1nnn @ 21.03.2011. 20:01 ] @
Hvala @TEXASSrbija, to sam i ja video, ali tu nema nista znacajno.
[ yolja624 @ 21.03.2011. 20:36 ] @
Koristio sam ja razne, od ovog iz naslova teme, pa skore sve ostale KT uredjaje koji su bili u sastavu JNA.

Navedeni uredjaj, solidan, pravi vojni uredjaj, nista posebno dobro nista posebno lose. Grub kakav vojni uredjaj i treba da bude. Ne sjecam se da mi je pravio bilo kakve probleme niti je imao kvarove. Radi posao. Antene - dipoli i, ako me dobro sjecanje sluzi, cini mi se da je imao i neku stap antenu. Ipak, davno sam ga koristio pa mi je vec malo izasao iz sjecanja.
Ali se sjecam da me uzasno nervirala MT kombinacija koja ide uz uredjaj. Nikad mi nije legao koncept push-to-talk na telefonskoj slusalici.

Nadam se da je bilo informativno.
[ yu1nnn @ 21.03.2011. 21:05 ] @
Takve informacije mi i trebaju, dakle bila je upotrebljiva. Sto se tice MTK to bih zamenio kondezatorskim mikrofonom, malo prepravke i lako je to. Ma da stanicu bih najvise koristio za CW jer me to najvise i zanima.
[ yolja624 @ 21.03.2011. 21:17 ] @
hmm, e jedino sto znam 100% je da taj uredjaj nisam koristio za CW, tako da ti tu ne mogu dati neku pametnu informaciju.

Ali za voice, bez velikih ocekivanja, moze da prodje. Uz dobru antenu, moze da stigne daleko.
[ yt3mm @ 22.03.2011. 09:22 ] @
Dobar je i za digitalne komunikacije.
pozz
[ ljubisa88 @ 23.03.2011. 17:00 ] @
Imam i ja PD-8 pa sad ovih dana ocu da ga probam kako to radi samo da osmislim antenu mislio sam dipol, da li neko zna trebam li graditi onaj balun 4:1 pa preko njega na PD-8 ili direktno ?
[ yu1nnn @ 23.03.2011. 17:53 ] @
Kad bi mogao da nabavis i vijnu antenu AT-35, to je dobar dipol, samo da ga razvuces, uz njega imas i tablicu duzine antene u odnosu na talasnu duzinu, sve obelezeno.

Evo ti i jedan link, ovo nije lose http://www.rkntesla.org.rs/dipol_sirokopojasni.htm

hajde kad probas napisi koju rec o iskustvima.

Ako nije tajna, kako si je nabavio, mislim stanicu, koliko te kostala?
[ ljubisa88 @ 23.03.2011. 19:27 ] @
Citat:
yu1nnn: Kad bi mogao da nabavis i vijnu antenu AT-35, to je dobar dipol, samo da ga razvuces, uz njega imas i tablicu duzine antene u odnosu na talasnu duzinu, sve obelezeno.

Evo ti i jedan link, ovo nije lose http://www.rkntesla.org.rs/dipol_sirokopojasni.htm

hajde kad probas napisi koju rec o iskustvima.

Ako nije tajna, kako si je nabavio, mislim stanicu, koliko te kostala?


Sto bi bila tajna :) na vojnom otpadu 15 evradi komad, imam 2 jednu kod sebe jednu kod ujaka ima stap antenu prijem je solidan samo sto sam stap antenu podigao na krov i kablom spojio sa stanicom, dipol nije bio(razvuko narod po otpadu uzmu zapale da vide ima li bakra...) vele da je bolji prijem a i predaja sa dipolom.
Stavio sa neki motorolin mikrofon jer je onaj original gluv ko top moras se derati ko da radis na vrsalici :D Ujak mi kaze da je to vrlo solidan uredjaj i sa dipolom mozes tu po evropi bez ikakvih problema...
Kroz par dana cu i ja javiti kako radi, samo da dodjem kuci.

Pozdrav
[ yu1nnn @ 23.03.2011. 20:34 ] @
Dao bi ja i 30 evrica za nju samo kad bi je nasao. A MTK originalni ugljeni je smrt, secam se u vojsci smo ih koristili, deremo se kao magarci, bolje nas cuju niz vetar nego preko zvucnika.
Imas na onom linku jos antena/dipola http://www.rkntesla.org.rs/
Stap antena mu i nije losa, mislim da je ista kao na RU20 (PRC515). Na RU20 je bila sasvim solidna, na njemu sam slusao dosta a drugar je radio i sa spancima i skandinavcima. A sa pd-8 bas nemam neka iskustva, radio sam na njemu u vojsci ali nesto sasvim bezveze vezano za vojne frekvencije i samo ssb.
[ ljubisa88 @ 23.03.2011. 20:45 ] @
Citat:
yu1nnn: Dao bi ja i 30 evrica za nju samo kad bi je nasao. A MTK originalni ugljeni je smrt, secam se u vojsci smo ih koristili, deremo se kao magarci, bolje nas cuju niz vetar nego preko zvucnika.
Imas na onom linku jos antena/dipola http://www.rkntesla.org.rs/
Stap antena mu i nije losa, mislim da je ista kao na RU20 (PRC515). Na RU20 je bila sasvim solidna, na njemu sam slusao dosta a drugar je radio i sa spancima i skandinavcima. A sa pd-8 bas nemam neka iskustva, radio sam na njemu u vojsci ali nesto sasvim bezveze vezano za vojne frekvencije i samo ssb.


Sve ih je manje, kupuju "sverceri radioamateri" sad svi hoce 75 evra za uredjaj, eto ja prosle godine kupim 2 komada za 30 evra.
Stap nije los ali sa dipolom bi trebalo da ide dalje :) Jedino sto nemam je pravilo za PD-8 strasno bih ga volio nabaviti samo ne znam gde...
Pozdrav
[ yu1nnn @ 23.03.2011. 20:56 ] @
To sa svercerima je katastrofa, digli su cenu svemu, do sada mi je izmaklo 5 stanica samo zato sto kupuju likovi koji ih preprodaju pa makar i uz minimalnu zaradu, ali samo da im prodje kroz ruke.

Probaj jedan od onih dipola, uspece sigurno. Samo gledaj da bude dobra zica.