[ tranzik @ 19.03.2011. 22:05 ] @
Uzeo sam Win hosting sa MSSQL bazom na Orionu hostingu... ()

Kako da preko SQL Management Studia pristupim bazi koju sam kreirao u Plesk panelu? Kreirao sam bazu i usera, ali mi se ne sviđa njihov db management web interfejs.
Nisam neki stručnjak, ali mislim da bih uz malu pomoć mogao lepo da se snađem :)

Pre nekih godinu dana sam to uspeo bez problema, ali ne mogu da se setim gde sam pročitao IP adresu SQL servera...
Inače, tada su mi u tehničkoj podršci rekli da je JEDINI način uploada baze na sajt "tako što ću njima poslati narezano na CD ili preko mail-a..." - tako da ne verujem da bi mi sada otkrili neku tako tajnu informaciju...

[ Frane Marinković @ 20.03.2011. 02:44 ] @
Nisam puno po MSSQL-u ni win-u opčenito, tj. nisam uopće, kolege to administriraju, ali ako idemo nekom logikom:

mssql bi ti trebao biti na istom hostu gdje je i stranica, tj. localhost, a ako je ikako drugačije, onda bi tu informaciju trebao imati.

Jedina stvar šta inaće može zezat kod toga je samo spajanje na bazu, a greška bude ako tvoj lokalni IP (na tvom računalu) nije odobren i nema pravo pristupa mssql bazi na tom serveru.
također da ne filozifiramo:

Google: "importing mssql plesk"

i evo jedan "quick link" pa malo pogledaj jel to ono šta ti treba:

http://dnnexperts.dnn4less.com...t-MS-SQL-database-content.aspx
[ tranzik @ 25.03.2011. 10:39 ] @
Frane, hvala na ideji. Rešio sam dosta nedoumica oko rada sa bazama, pa da rezimiram, ako još neko koristi kombinaciju Orion i MSSQL...

Malo sam progooglao o korišćenju mssql baze u Plesk-u i otkrio da postoji mogućnost uploada cele baze. Međutim ne radi se preko opcije Databases, već u okviru Backup Manager-a.
1. Prvo kreiram bazu i korisnika baze na serveru,
2. Zatim u lokalu pokrenem SQL Server Management Studio i kreiram backup svoje baze (nisam siguran, ali ta baza verovatno mora da se zove isto kao i ona koju sam kreirao na serveru).
3. Otvorim Plesk i izaberem domen na koji uploadujem bazu (domains, pa kliknem na ime domena). Zatim izaberem Backup Manager i Database Backup Repository, gde mogu da uradim restore nekog postojećeg backup-a, a mogu i da uploadujem svoju backup verziju baze (što ustvari i teba da uradim) - tu je već otkačena opcija "Restore database backup immediately upon uploading".

Meni se desilo da posle upload-a moram ponovo da kreiram usera na bazi, pošto u ovoj mojoj koju sam uploadovao nije bio kreiran - nezgodno je što nisam mogao da izaberem istog usera (javlja da je to ime već zauzeto), već moram novog.

Inače, mogu bez problema da koristim SQL Server Management Studio, ali tek pošto sam od tehničke podrške dobio adresu mssql servera na kojem je baza (ne znam koliko je to osetljiva informacija, pa neću navoditi samu adresu - a i verovatno ih ima više). Konektujem se na tu adresu koristeći username i password korisnika kojeg sam kreirao na svojoj bazi na serveru.

To su otprilike moja iskustva, nadam se da će još nekom koristiti.