[ Tiziano_ @ 20.03.2011. 15:00 ] @
pozdrav
imam jedan problem naime na mikrotiku imam jednu lan karticu na koju je spojen switch od 8 portova i podesen hotspot i dhcp server adresa te mreze jeste 192.168.0.1/24
zatim imam wlan karticu koja radi u ap bridge modu i na nju takodje podesen hotspot i dhcp sercer adresa te mreze jeste 192.168.100.1/24

i postoji 1 wlan kartica koja radi u station modu spojena na jedan isp koji ima takodje hotspot i mikrotik je konektovan

e sad postoji problem racunari se ne vide nikako ni oni koji su u lanu spojeni na switch ni racunari koji su spojeni na wlan koja je u ap bridge mode. a ne mogu ni pingati racunare iz wlan u lan mrezi ili obrnuto! a internet radi sve super! da li neko zna gdje je problem? hvala
[ BigFoot @ 20.03.2011. 15:28 ] @
To nije MikroTik problem, nego konfiguracija lokalne mreže. Što se tiče MikroTik-a, pošto ti taj Internet radi, ništa ne diraj
[ Tiziano_ @ 20.03.2011. 16:55 ] @
pa sta da radim ja ipak mislim das am negdje nesto zaboravio u mikrotiku napraviti jer na switchu racunari koji su spojeni ni jedan ne mogu pingati na svima radi intetnet imaju ip adresu iz opsega 192.168.0.2- 192.168.0.255 a tako isto i svi koji su na wlan spojeni ne mogu a na istoj su workgroup-i . evo pokusao sam da ostavim samo racunare na switch i manuelno podesim ip adrese i onda se wide svi racunari u mrezi. ja mislim da hotspot blokira.
[ Kolins Balaban @ 21.03.2011. 08:24 ] @
pogledaj u Hotspot-->IP Bindings. Podesi tu da ti saobracaj iz jednog u drugog i treceg subneta, a i obrnuto, zaobilazi Hotspot...
[ Tiziano_ @ 21.03.2011. 18:58 ] @
e sad sam napravio da su mi u bridge postavljene wlan i ethernet tako da su na istom subnetu ali hotspot blokira. pa sad kako u ip >IP Bindings podesim da mi ne blokira? hvala