[ ferguson @ 21.03.2011. 09:54 ] @
Kako da objekat prelazi neki vec odredjeni put (Motion Guide) tako da krene u recimo 14:15 a zavrsi kretanje u 15:55?
Sat moze biti lokalan a moze da bude i neki online (ukoliko moze) po vremenu UTC+1

Hvala!
[ Nikola Medić @ 21.03.2011. 18:06 ] @
Tu idu stvari drugačije. Evo ti par saveta :

1. Prvo što moraš uraditi a to je da pretvoriš sate u milisekunde.

2. Moraćeš da izračunaš razliku početka i završetka vremena.

3. Moraćeš praviti programatičko kretanje umesto recimo da koristiš frejmove i Motion Tween. Kretanje ćeš morati uraditi u AS3, koristeći Tween klasu ( fl.transitions.Tween ).

4. Kad radiš Tween, tamo možes zadati koordinate i vreme kretanja. U polje za vreme kretanja ubaciš razliku početka i završetka vremena.

Nadam se da ti je pomoglo :)
[ MOHOK7 @ 21.03.2011. 19:53 ] @
Evo ti sve sto si nabrojao

Klikni na sliku
Moze da se odradi i u AS2
[ ferguson @ 22.03.2011. 07:47 ] @
Nikola, hvala ti na savetima ali ja koristim AS2, nisam bas upoznat sa AS3 niti kako da spojim AS2 sa AS3 i da li moze (rad je ceo u AS2).
Napravio sam neko medju-resenje tako da kada dodje do zeljenog vremena, animacija krene. Podelio sam put na vise segmenata. Lepse i originalnije bi bilo ovako kako si mi ti objasnio, ali kao sto sam vec rekao, nisam bas upoznat sa AS3. U svakom slucaju hvala ti puno!

@MOHOK7
Nisam bas razumeo kako ce mi taj sat pomoci. Nisam pronasao nigde kod, ali sam za moj rad pozajmio logiku od jednog analognog sata.
[ MOHOK7 @ 22.03.2011. 09:06 ] @
To sam ti postavio cisto da vidis da se moze odraditi u AS2 i za flash
player 6.
Nema nikakve razlike dal animiras 2D ili 3D objekte u samom skriptu.
Naprosto ucitas sistemsko vreme odradis parametre za animaciju i to je to.
Sam skript ne mozes koristiti jer animirani objekti imaju svoje nazive i animacije koje on regulira.
[ Nikola Medić @ 22.03.2011. 10:26 ] @
Ako ne znaš u AS3, pronađi komponentu zvanu "Tweener". Skini za AS2. Jako dobra komponenta i moja topla preporuka.