[ iron_maleta @ 21.03.2011. 10:21 ] @
Postoje slicne, ali nisam nasao ovakvu temu.

Dakle, apgrejdovao sam OS na telefonu(Nokia e63) i sistem mi je sam postavio sifru na memorijsku karticu. Kartica nikad nije imala nikakvu sifru. Probao sam sve default kombinaicije (12345 i 000), ali nece nista.
Ima li neko ideju zasto se ovo javilo i kako da je otkljucam?
[ MILANAN @ 01.05.2011. 20:32 ] @
Kad sama od sebe potrazi sifru a da se od nje to nezahteva u 99% slucajeva nema pomoci.Imao sam neloliko takvih slucajeva i nista nije pomoglo.
[ miki069 @ 11.05.2011. 23:29 ] @
Kartici je postavljena šifra baš na toj Nokiji E63.
Nokia ima glup sistem da ne traži šifru na telefonu na kome je postavljena.
Ako se prebaci u drugi telefon traži.
Ako se na istom telefonu promeni PM (nadogradnjom softvera...) onda traži i na tom telefonu.

Znači seti se šifre ti ili predhodni vlasnik. Ona je postavljena baš na tom telefonu.
Ili je baci.

Tako funkcioniše kod Nokie na svim telefonima.
[ iron_maleta @ 16.05.2011. 10:59 ] @
Citat:
miki069: Kartici je postavljena šifra baš na toj Nokiji E63.
Nokia ima glup sistem da ne traži šifru na telefonu na kome je postavljena.
Ako se prebaci u drugi telefon traži.
Ako se na istom telefonu promeni PM (nadogradnjom softvera...) onda traži i na tom telefonu.

Znači seti se šifre ti ili predhodni vlasnik. Ona je postavljena baš na tom telefonu.
Ili je baci.

Tako funkcioniše kod Nokie na svim telefonima.


Ja sam prvi vlasnik. Nisam nikada imao sifru na kartici. Imao sam lock code za tastaturu i naravno da sam pokusao sve sifre koje sam drzao kao lock code i nije uspelo nista.
Na kraju sam formatirao karticu :S.

A isti problem sam imao i sa 6300. Odneo u servis, oni mi reinstalirali sistem i kartica se zakljucala :S. Nasao sam neki servis koji kao moze da proba da skine tu sifru, ali nikako nemam vremena da odem
da proverim da li ce mi uspeti to bar sa tom karticom iz 6300.
[ miki069 @ 19.05.2011. 21:04 ] @
Ako meni ne veruješ uzmi novu memorijsku i stavi je u bilo koju Nokiu.
Flešuj je 1000 puta i nikada neće sama postaviti šifru.
Postavi sam šifru:
- u tom telefonu ti je neće tražiti.
- prebaci u bilo koji drugi telefon - tražiće je.
- nadogradi softver ili na bilo koji način promeni PM tog telefona, za BIOS kartice to više nije isti telefon, jer gleda PM i tražiće ti šifru.
- mogao si nadogradnju softvera da uradiš i sa izvađenom memorijskom opet će tražiti šifru.

Tako funkcioniše od kada postoje Nokie i memorijske kartice.

Iz navedenog se zaključuje da je jedino moguće:
-ne sećeš se kad i kako si stavio šifru na memorijsku ili
-nisi prvi vlasnik telefona, to jest, neko ga je malčice pre tebe probao i zaključao memorijsku.

Nisi primetio postojanje šifre, jer Nokia je ne traži dok se ne promeni telefon ili PM telefona.

Servis koji "može da proba" je neki smešan servis.
Ta šifra se skida za 2 sekunde.
[ MILANAN @ 23.05.2011. 13:54 ] @
Kako moze da se skine sifra? Imam i ja zakljucanu karticu,nisam je bacio pa ako moze da se otkljuca molio bih i ja za pomoc.Ta kartica stigla mi ja sa tel. koji sam kupio polovan ( n95 ) tako da ne znam sta je radjeno sa tom karticom a da je formatiram nemogu jer trazi sifru.