[ sonus70 @ 21.03.2011. 10:28 ] @
Sve do sada sam što se tiče posla završavao sa OpenOffice i Mozila Thunderbird kombinacijom. I sad su mi zbog nekog trećeg programčića instalirali MS Office 2007 i počinju problemi. U jednoj temi sam već pitao za problem sa adresarom a sad je iskrsnuo i drugi (treći...) problem.

1. U OOfisu kad kliknem na send on lepo pokrene podrazumevani mail klijent (Thundebird) dok MSOffice pokreće Outlook. Kako , ako može, da i MS pokreće Thunderbird?

2. U OOfisu lepo namestim da nove dokumente snima podrazumevano u xls ili doc formatu. MS stalno davi da snimim u xlsx ili docx. Gde se to namešta ako može da ne guši više.

3. Nešto mi smeta u načinu na koji se kreće kursor u većoj tabeli u MS ofisu. Ne znam kako da objasnim, kao da ima neki promenljivi repeat-rate. Kada na tastaturi držim strelicu na dole recimo prvo krene polako i onda odjednom ubrza i ode dve strane dole. Može li to nekako da se isključi.

Dosta za početak.
[ Brodoplovac @ 21.03.2011. 16:14 ] @
1. Control Panel>Add Remove Programs>Set program access and Defaults>Custom>Choose a default email program>Mozilla thunderbird.
2. Office button>Word(Excel) options>Save>Save documents>Save files in this format.
3. Ne znam.
[ sonus70 @ 21.03.2011. 23:03 ] @
1. ne funkcioniše, oduvek mi je Thunderbird default mail klijent. Ali sam ipak posle instalacije MS Offica to ponovo proverio i dalje je bio podrazumevani. Džabe mu. MS proziva outlook kad treba da pošalje mejl.
2. Ćemo vidimo kako će se ponašati
[ sonus70 @ 16.04.2011. 06:10 ] @
Da se pospem pepelom : Radi.
Fora je bila što je proradilo posle restarta a ja 20 dana terao komp u hibernaciju.