[ FTBlack @ 22.03.2011. 08:50 ] @
Pozdrav svima.

Imam gracicki definisan i u stampariji odstampan memorandum, racun i predracun. Klasican tip dokumenata sa popunjenim hederom i futerom i praznom sredinom za podatke
Sad bih zelio da napravim u MS Word-u template za te moje dokumente, ali na taj nacin da cim otvorim fajl vec vidim ono sto je doslo iz stamparije, odnosno taj heder i futer, a da direktno mogu ispunjavati centarlni dio dokumenta.
I to sam ja uspio da napravim, medjutim problem je sto ne mogu da postignem da se heder i futer NE stampaju(jer ih vec imam odstampane)... Da li postoji rjesenje?

Ovo gore vazi za memorandum. Ali kod racuna i predracuna van gore pomenutog, bilo bi potrebno omoguciti unos teksta na specificnim pozicija preko futera i hedera. I taj tekst bi se stampao, ali futer i heder ne. Ovo mi lici na forme kod Adobe Akrobata, ali ne znam da li nesto slicno postoji u Wordu?

Da li je sve ovo moguce izvesti? Koliko je komplikovano? Neke smjernice?
[ Ivek33 @ 22.03.2011. 11:47 ] @
Citat:
FTBlack: medjutim problem je sto ne mogu da postignem da se heder i futer NE stampaju(jer ih vec imam odstampane)... Da li postoji rjesenje?

bilo bi potrebno omoguciti unos teksta na specificnim pozicija preko futera i hedera. I taj tekst bi se stampao, ali futer i heder ne. Da li je sve ovo moguce izvesti? Koliko je komplikovano? Neke smjernice?
Za prvo pitanje mogao bi uraditi slijedeće:

U Header postavi TextBox. U njega umetni sliku Headera (memoranduma)
Idi na Office button => Options => Display => Isključi "Print drawings created in Word"

Za drugo pitanje, mogao bi uraditi slijedeće:

Umetni sliku u Header i Footer. Selektiraj sliku i postavi Tekst Wraping "Behind text". Dodaj tablicu sa određenim poljima i pozicijama da ti odgovara upisu preko slike. Obradi tablicu sa "Border and Shading" da bi sakrio suvišne dijelove tablice (okvire ćelija). Sada možeš slike i obrisati jer ti ne trebaju. Ostaje ti podešena tablica.
Kada trebaš pisati u području Headera ili Footera tada klikni dvoklik na Header ili Footer i piši u ćeliju tablice.

Snimi dokument kao template. Nadam se da si shvatio
[ EmmaR @ 24.03.2011. 11:17 ] @
A što lepo ne uradiš sve u Word-u (za račune/predračune zgodniji je Excel) i štampaš na praznim listovima papira?

Nekada davno (hm, pre nekih 10tak god) kada sam bila prinuđena da štampam na već gotovim memorandumima (hm, PC 386x, win 3.x...) + matrični štampač, koristila sam slična rešenja kao što je Ivek predložio, s tom razlikom što nisam imala na raspolaganju skener pa je sve rađeno odokativno (uz par upropašćenih memoranduma): Igranje sa marginama i text box-ovima.