[ janko.84 @ 22.03.2011. 18:36 ] @
http://www.mozilla-europe.org/en/


Finalna verzija 4.0...
[ IRdesign @ 26.03.2011. 08:23 ] @
Nije loše samo me mnogo podseća na Chrome a ima nekih delova i od Opere.
Sada ćemo videti kako će se pokazati u radu.

Pozdrav
[ izida @ 26.03.2011. 16:01 ] @
Jel moze nekako da se namesti da tabovi budu ispod Navigation toolbar-a kao u 3. verzijama?
[ Blaise De Vigenere @ 26.03.2011. 16:28 ] @
Naravno. Idi na View - Toolbars i verovatno ti je štikliran Tabs on Top. Klikni na to, odštikliraj i tabovi će ti biti dole kao u starijim verzijama!
[ Slobodan Milivojevic @ 26.03.2011. 17:38 ] @
Mozes da ga napravis da izgleda skoro identicno kao i stare verzije.
[ izida @ 26.03.2011. 20:24 ] @
Citat:
Naravno. Idi na View - Toolbars i verovatno ti je štikliran Tabs on Top. Klikni na to, odštikliraj i tabovi će ti biti dole kao u starijim verzijama!

Bravo,hvala.


Slobodane,a kako da namestim da kad udarim desni klik na neki link na prvom mestu bude Open link in new window?

Koliko se secam tako je bilo u prosloj verziji a to su sad izmenili!

[Ovu poruku je menjao izida dana 26.03.2011. u 21:35 GMT+1]
[ melink @ 26.03.2011. 23:19 ] @

Da li je moguce instalirati add-on IIMMGG na Firefox 4?Tj. da li su kompatabilni ?
[ vlada1970 @ 27.03.2011. 06:59 ] @
Nije moguce, vidis i sam da pise da je taj add-ons kompatibilan samo do verzije 3,5 :

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/iimmggcom-tools/


Inace, meni je nekako firefox 4 spor. Ne znam vama. Bas me zanima da li sam jedini.
[ Blaise De Vigenere @ 27.03.2011. 10:36 ] @
Meni je FF4 vidno brži. 3.6 je bio mnogo sporiji, odnosno sporije je reagovao i otvarao stranice. Četvorka sa dodacima kao što je npr. Pin App Tab i Tab Groups je pun pogodak (bar meni).
[ StORM48 @ 27.03.2011. 13:02 ] @
Citat:
vlada1970: Inace, meni je nekako firefox 4 spor. Ne znam vama. Bas me zanima da li sam jedini.

Nisi. Meni on nasporije renda stranice prilikom skrolovanja. Jedini on zapinje kada brže skrolujem gore/dole.

Pozdrav
[ Zoran Milovanovic @ 27.03.2011. 13:37 ] @
DL sam FF pre nekoliko dana, ali me je ova tema podsetila da ga instaliram. Odradio sam clean install i ne mogu da kazem nista "dobro" za cetvorku.

edit: (takodje, ukoliko imam 20ak taba otvorenih, kretanje kroz tabove i prikaz tih stranica je ubitacno spor)

Ne da je spor pri skrolovanju, nego zapinje mi kao da radim rendering u 3D maxu :D Ostavljam je na sistem, ali bice retko (citaj: nikada) upotrebljavana. Vidim da imaju neki cudan font, malo mi zamara oci kada gledam, citam duze.

Storm48, nije tajna sta ti koristis trenutno? (moze i PP da ne krene svadja oko toga ciji je veci)
[ geniuxx @ 27.03.2011. 13:39 ] @
Citat:
vlada1970: Inace, meni je nekako firefox 4 spor. Ne znam vama. Bas me zanima da li sam jedini.

Nisi jedini. Spor je isto k'o i 3.x.
[ janko.84 @ 27.03.2011. 14:39 ] @
@Sasa

Odlican link.Kod mene primetno ubrzanje sa ovim inifox.Hvala

[Ovu poruku je menjao janko.84 dana 27.03.2011. u 16:27 GMT+1]
[ izida @ 27.03.2011. 14:52 ] @
Daj onda napisi ovde sta i kako da se podesi a ne da citamo ceo forum!
[ Duka_ @ 27.03.2011. 15:08 ] @
Citat:
Blaise De Vigenere: Meni je FF4 vidno brži.

Takođe.
Koristim FF4 od kad je izašao i još uvek mi se dešava da kad hoću da promenim tab automatski počnem da ga tražim ispod address bar-a. Još uvek nema podrške za Delicious, ali to nije ni toliko hitno, srediće i to.
[ janko.84 @ 27.03.2011. 15:11 ] @
@izida

http://www.mozilla-srbija.org/...erfoks!-%28samo-za-windows%29/

evo ovde objasnjenje

/edit

Iskopiraj ceo link u adress bar
[ Blaise De Vigenere @ 27.03.2011. 15:25 ] @
Citat:
Duka_:
Koristim FF4 od kad je izašao i još uvek mi se dešava da kad hoću da promenim tab automatski počnem da ga tražim ispod address bar-a.


Zašto ne staviš tabove ispod adress bar-a ako si tako navikao. Objasnio sam gore, na početku teme kako se to radi (da ne ponavljam sad...).
[ jaco_sa @ 27.03.2011. 15:33 ] @
Koristim ga par dana i odlican je :)
[ Cartman @ 27.03.2011. 16:50 ] @
Nisam imao probleme sa brzinom, generalno sam zadovoljan, ali preterano trosi resurse, posebno RAM memoriju.
Imam trenutno par otvorenih tab_ova, zahvatio 313MB RAM-a.
[ NenadS @ 27.03.2011. 18:01 ] @
Da li neko moze da mi potvrdi sledeci bug.

Otvorim Firefox 4 (ili 3.6) bez add-ons (zbog testa da neki add-ons ne pravi problem) i otvorim sledeci link:

http://cam01.yuvideo.net/img/video.mjpeg (live camera)

Zatim u istom tabu promenim url i ukucam recimo www.google.com i dobijem google...

Medjutim, protok ne pada vec i dalje vuce nekih 600kbit/s koliko je potrebno za gledanje kamere...

Zatvorim i taj google tab ali protok i dalje ne pada...

Pokusam ponovo da otvorim kameru ali bez uspeha...

Protok se smanji tek kada skroz zatvorim browser.

U Chrome-u nema tih problema :)

Poz!
[ StORM48 @ 27.03.2011. 20:26 ] @
@Zoran Milovanovic
Nije tajna. Najviše koristim Operu, ali volim da imam i ostale na raspolaganju, tako da je tu i FF i Chrome, a IE je tu jer me mrzi da ga deinstaliram

Pozdrav
[ Duka_ @ 27.03.2011. 21:46 ] @
Citat:
Blaise De Vigenere: Zašto ne staviš tabove ispod adress bar-a ako si tako navikao. Objasnio sam gore, na početku teme kako se to radi (da ne ponavljam sad...).

Ne smeta mi toliko da želim da promenim, a i dešava se s' vremena na vreme. U svakom slučaju prija promena malo...
[ vlada1970 @ 28.03.2011. 04:26 ] @
Skinuo sam firefox sa kompa totalno. I profil i sva namestanja i cache i sve. I instalirao novu frishku verziju 4-ke , i opet postavio ista namestanja, i mogu da primetim da se ipak malo osvezio i ubrzao firefox.

Jedino da potvrdim, uz Cartman-a, da troshi memoriju kao blesav.

Da pitam, da li broj add-ons-a instaliranih ima uticaja na brzinu mozda?
[ Tyler Durden @ 28.03.2011. 07:45 ] @
@vlada1970
generalno da. a jos vise na memoriju.


dobra fora
http://glow.mozilla.org/?WT.mc_id=s3&WT.mc_ev=click
[ Danilo Cvjeticanin @ 28.03.2011. 11:51 ] @
Za sada nemam primedbi,jedino sto addon-i nisu bas podrzani...
[ Horvat @ 28.03.2011. 13:45 ] @
evo,sad sam obrisao stari 3.x, pobrisao sva stara podesavanja (kao da ga nije ni bilo), stavio da skida ff 4 (prva zamerka, skidao mi je brzinom izmedju 20 i 40 kb/sec)

e sad, posto je cista inst, "bez" dodataka (sem raznih sranja od adware-a, koje ni ne znam kako da obrisem, jedino mozda u regedit i po flash i divx i ge plugin), s otvorenih "6" tabova (1. neke slicice, 2. ovaj (s tim da je sada novogodisnja jelka), "3." addons - jos jedna zamerka,nije u posebnom prozorcicu, 4. add-ons blocklist, 5. onaj link za ubrazavanje ff-a sa moz-srbija, 6. plugin check) mi je uzeo ram memorije 121,860 k (i raste?!?), vm 146,356 k, koliko mi je stari sa jedno 10ak dodataka posle duzeg vremena ukrao, sto je meni preeeeeevise, koliko bi tek ukrao da ubacim sve one dodatke...

ne primecujem problem sa vrcenjem tockica na misu (scrolling), ni sa plocicom za pomeranje (scroll-bar)

tako da, moja presuda za moju kantu - uninstall, install 3.x

edit: da se ljudi ne bi bzvz regovali na onaj forum, prenosim datoteku i integralni sadrzaj poruke
Citat:
Prvo skinemo ovu arhivu koja se nalazi u prilogu i sadrži dva fajla koja raspakujemo u folderu Frefox-Profile, koji se najverovatnije nalazi u:

Windows XP: C:\Documents and Settings\[username]\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\[randomcharacters.default]
Windows Vista: C:\Users\[username]\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\[randomcharacters.default]
Windows 7: C:\Users\[username]\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\[randomcharacters.default]

Sada obavezno ZATVORIMO FIREFOX! i pokrenemo IniFox.bat
Sledeći put kada pokrećete Firefox primetićete primetno brže podizanje browsera.


izvor

[Ovu poruku je menjao Horvat dana 28.03.2011. u 15:30 GMT+1]
[ Veš Mašina @ 28.03.2011. 15:26 ] @
Kada sam proverio memoriju i video da jede 1.8GB, odmah sam se vratio na 3.6.. Generalno nista mi se ne svidja u novoj verziji.
[ Tyler Durden @ 28.03.2011. 17:25 ] @
Brate, kako si dosao do 1.8GB?!?!
[ janko.84 @ 28.03.2011. 17:34 ] @
^Ovo sa zauzecem memorije od 1.8 GB mi zvuci potpuno neverovatno.
Otvorio sam i u Operi i u FF 4 po 7 tabova(iste web stranice) I FF zauzima oko 200 MB
Ram-a,a Opera 11.01 oko 180 MB.
Tako da pretpostavljam da je problem sa zauzecem memorije u nekom od Add-ons-a ili si zakacio neku viruscinu.


[Ovu poruku je menjao janko.84 dana 28.03.2011. u 18:51 GMT+1]
[ Zoran Milovanovic @ 28.03.2011. 17:55 ] @
Nista cudno za miljeni nam FF. Meni se desavalo 1.2GB sa 1 jedinim tabom, ali sada ne mogu da nadjem screenshot. (a maler, pre 2 dana sam trazio neke slike i naleteo na tu, ali sad baksuz nece)

Ali evo malo blaze varjante, ali zato akanje po CPU-u :D



(nije bilo do teme, niti do addona - pisao sam ranije o tome cini mi se u advokasi)

FF pati od toga jako dugo, do dvojke nisam imao tih problema, ali sa carobnom trojkom i na dalje, za mene je postao istorija.

Vidim i cetvorka ima istu bolest. Jadaju se ljudi :)
[ Miroslav Ćurčić @ 28.03.2011. 18:21 ] @
Dali je konačno ispravljen bug kojim pritisak na "enter" ne šalje submit kad je fokus na "select" kontroli ?
[ Texas Instruments @ 29.03.2011. 01:34 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic: Nista cudno za miljeni nam FF. Meni se desavalo 1.2GB sa 1 jedinim tabom, ali sada ne mogu da nadjem screenshot. (a maler, pre 2 dana sam trazio neke slike i naleteo na tu, ali sad baksuz nece)

Ali evo malo blaze varjante, ali zato akanje po CPU-u :D

(nije bilo do teme, niti do addona - pisao sam ranije o tome cini mi se u advokasi)

FF pati od toga jako dugo, do dvojke nisam imao tih problema, ali sa carobnom trojkom i na dalje, za mene je postao istorija.

Vidim i cetvorka ima istu bolest. Jadaju se ljudi :)


Upravo sam krenuo da napišem ovo kad vidim da se i tebi desilo. Evo meni 1 tab 421MB zauzima i 136 niti trči unutra. Trolololo
[ technotize @ 29.03.2011. 04:24 ] @
a kako si se vratio sa 4 na 3.6? nadam se da nije potpuni deinstall 4, opet install 3.6.
[ component @ 29.03.2011. 07:51 ] @
Ja sam za sada zadovoljan četvorkom. Zaista postoji nešto veća potrošnja memorije, ali to vidim samo u Windows-u. Firefox 4 mi na Linux-u radi savršeno. Probaću da radim disable jednog po jednog add-ona. Moguće da neki od njih pravi problem.
[ Goran Mijailovic @ 29.03.2011. 08:27 ] @
Citat:
Otvorim Firefox 4 (ili 3.6) bez add-ons (zbog testa da neki add-ons ne pravi problem) i otvorim sledeci link:

http://cam01.yuvideo.net/img/video.mjpeg (live camera)

Zatim u istom tabu promenim url i ukucam recimo www.google.com i dobijem google...

Medjutim, protok ne pada vec i dalje vuce nekih 600kbit/s koliko je potrebno za gledanje kamere...

Zatvorim i taj google tab ali protok i dalje ne pada...

Pokusam ponovo da otvorim kameru ali bez uspeha...



Ne znam za protok ali posto sam uradio sve kako si napisao ni ja ne mogu da otvorim kameru.
[ calexx @ 29.03.2011. 08:51 ] @
Ja sam probao i sve radi, kamera se vrati i posle promene linka. Probao sam pored kamere još par tabova i firefox je trošio 100-160MB. Možda posle dužeg gledanja kešira pa se potrošnja poveća.
[ Tyler Durden @ 29.03.2011. 09:02 ] @
I meni sve radi kako treba što se tiče ovoga sa kamerom.
[ Nemke_BG @ 29.03.2011. 09:08 ] @
Ja sam prezadovoljan 4-kom, em se drasticno brze startuje, em otvara stranice dosta brze od 3.6 verzije. Sto se tice potrosnje rama posle instalacije mi jeste porasla na 1 GB +, al' kad sam pregledao add-ons listu, video sad da je upgrade enable-ovao Skype add-on. Naravno, posto sam ubio taj idiotski dodatak, potrosnja rama je bila za nijansu veca od ff 3.6 ali skroz ok.
[ 3MAJ86 @ 29.03.2011. 09:59 ] @
Probao sam četvorku nad nekom aplikacijom za čiji je prikaz korišćen JSF (sa IBM ekstenzijama). Neke osnovne stvari kao što je suggestion list ne radi, a na 3.6.16 (i ranijim verzijama) radi kako treba. Zapravo nije da ne radi kako treba, već ne radi uopšte. Totalno drugačije izvršava JavaScript što je, po meni, potpuno nedopustivo.

Doduše, ovu aplikaciju smo odavno 'zakucali' na određenu verziju FF-a, tako da to nije problem, ali sam hteo da probam. Baš sam razočaran. Definitivno neću prelaziti na verziju 4. barem još neko vreme
[ Aleksandar Đokić @ 29.03.2011. 20:33 ] @
i dalje se pali 5min... so uninstall, back to chrome
[ nemanjad @ 30.03.2011. 00:24 ] @
Po mom misljenju ff je kopirao dosta stvari iz chroma i opere, od minimalistickog izgleda i grupisanja tabova do firebug-a i httpfox-a kao standardne postavke. Nije nista spektakularno ni posebno ali je upristojen i pogodniji za koriscenje nego ranije verzije. Chrome se jos uvek bori sa decijim bolestima ali je po meni i dalje bolji.
[ Miloš Spasić @ 30.03.2011. 07:50 ] @
Dobra je četvorka, do sada sam imao "samo" jedno smrzavanje... Što i nije tako loše.

Def. je mnogo brža od prethodne verz. I svi add-onovi mi rade bez problema. Ja sam lično zadovoljan i vratio sam se sa Chrome-a na Firefox.

Što se tiče svih koji se žale na potrošnju RAM-a, za proveru tog problema, merodavna je samo čista instalacija Firefox-a, bez ijednog add-ona.
Svaki instalirani add-on može da pravi probleme, jer ko zna kako je kodiran... Dakle ustanovite koji vam add-on pravi probleme, tako što ćete isključivati jedan po jedan i rešite se onog koji je bagovit.

Ja dok radim, otvorim preko 15-ak tabova svaki put i nikakvih problema nemam sa zauzimanjem RAM-a, dakle problem nije u Firefox-u.
[ Zoran Milovanovic @ 30.03.2011. 11:48 ] @
Citat:
Spale_PA: Ja dok radim, otvorim preko 15-ak tabova svaki put i nikakvih problema nemam sa zauzimanjem RAM-a, dakle problem nije u Firefox-u.


Aham. Ako tebi radi, radi svima. Vazi. ;-)
[ janko.84 @ 30.03.2011. 11:54 ] @
Ako tebi ne radi,svima ne radi.Vazi ;-)
[ Miloš Spasić @ 30.03.2011. 12:22 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic: Aham. Ako tebi radi, radi svima. Vazi. ;-)


Da si malo bolje pročitao šta sam napisao...

Citat:
Spale_PA: Što se tiče svih koji se žale na potrošnju RAM-a, za proveru tog problema, merodavna je samo čista instalacija Firefox-a, bez ijednog add-ona.
Svaki instalirani add-on može da pravi probleme, jer ko zna kako je kodiran... Dakle ustanovite koji vam add-on pravi probleme, tako što ćete isključivati jedan po jedan i rešite se onog koji je bagovit.


Ne tvrdim da svima radi, ali kako sada stvari stoje, manji je broj onih kojima ne radi, što dovodi do logičnog zaključka da je problem u add-onovima.
[ Body Bag @ 30.03.2011. 12:41 ] @
Zna li neko gde je nestala opcija iz History podesavanja da se odredi koliko ce vremenski Firefox cuvati history stranica?
U 3-ojci je kada odaberes custom settings za History bila kucica gde si mogao rucno da upisujes broj dana, a ovde nema nista ili gresim?
[ vejin @ 30.03.2011. 22:38 ] @
Ja je koristim već neko vreme i nisam imao ni jedan problem za sada, a što se tiče nekih izmena u dizajnu, trebaće vreme dok se malo ljudi priviknu, u svakom slučaju dobar su poso odradili.
[ vejin @ 30.03.2011. 22:41 ] @
Ja je koristim već neko vreme i nisam imao ni jedan problem za sada, a što se tiče nekih izmena u dizajnu, trebaće vreme dok se malo ljudi priviknu, u svakom slučaju dobar su poso odradili.
[ cyBerManIA @ 31.03.2011. 00:55 ] @
Primetno brze i stabilnije radi..
Inace imam instalirana par addon-a koji nisu radili prva 2,3 dana, ali su ubrzo update-ovani.
Ne vidim neki memory leak koji ce puniti memoriju..
Jedini "problem" koji imam je sa Alexa status barom. Prvi dan nije radio zbog ne-kompatibilnosti. Drugi dan se updateovao i radio je normalno.
Ubrzo zatim se izgubio i vise ni traga..(pretpostavljam posle restarta)
E sad, kontam da je razlog sto u FFu 4 status bar vise ne postoji, ali da su ga smestili negde u gornjoj liniji..
edit na brzaka: Pogledao sam u meniju FF i video da se zove 'addon bar'. Aktivira se kraticom Ctrl+/ ili preko menija
[ Stefan Markic @ 31.03.2011. 21:48 ] @
Ume ponekad sa otrombolji. Ponekad mi sa samo 2-3 taba, na stranicama gde nema Flasha i koje nisu nešto preterano opterećene JavaScriptom, konstatno jede CPU i do 40%, i nikako da se spusti dok ne restartujem browser (bez snimanja sesije). A što voli da ručki RAM, o tome da ne govorim. Nekad se zamrzne na nekoliko sekundi.

No :), i pored toga, radi "glađe" i brže.
Od ekstenzija imam ABP i Firebug.
[ izida @ 01.04.2011. 10:00 ] @
Meni stalno onaj plugin container pravi problem,kad god mozzila pocne da usporava,vidim u task manageru da taj plugin.exe jede memoriju i opterecuje procesor,a od tih dodataka imam samo ADBlock i webmail notifier...
[ cyBerManIA @ 01.04.2011. 14:01 ] @
^ i flash je tu :) Obicno on napravi neki problem pa zabaguje..
[ Anax192 @ 02.04.2011. 10:37 ] @
Počeo sam da koristim četvorku od Beta 6 verzije ili tako nešto (možda lupam, nemojte me držati za reč, uglavnom, par beta sam prošao do RC verzije) i od početka sam video kako bolje i brže radi. Mnogo mi se dopada i izgled i sve. Video sam da su se mnogi ljudi žalili na status bar, koji je bio gore u super baru, a sad je opet vraćen dole (ako sam napisao nejasno - to je onaj mali pravougaonik sa linkom stranice koji se pojavi u donjem levom (odnosno desnom) ćošku ekrana kada se stranica učitava, ili se pređe preko linka). Meni iskreno, taj status bar, tamo izgleda ružno, jer dole imam add-on bar, pa se onda na njemu pojavi još jedan pravougaonik, i šta ja znam. Meni se više sviđalo onako gore što je stojalo. Ako neko zna možda da to može da se vrati (a poprilično sam ubeđen da može), nek mi javi.

Sve u svemu - browser je strava. :)
[ Zoran Milovanovic @ 02.04.2011. 12:10 ] @
To sam i ja video u nekoj od beta verzija. I islo mi je jako na "onu" stvar, jer nije postojala mogucnost da vidis ceo url, ukoliko je on duzi.. (osim da kopiras url, pa pejstujes)

Verovatno je to i razlog zasto su prekopirali Chrome foru. Imas vise mesta za sadrzaj stranice, a kada predjes kursorom preko linka, dobijes full url.

(U ranijim verzijama Chroma je to bilo fixno neke duzine, pa ni tamo nisi mogao da dobijes full url path..)

Sve u svemu, ukoliko volis da pazis gde klikces i sta otvaras, umes malo da protumacis url, ovako ti je najbolje. ;-)

---
Da odgovorim i ovima sto su me napali da nisam citao postove itd..

Imate post iznad vaseg (ima i screenshot - isto se desavalo i sa clean instalacijama bez flesa i addona, zato sam ih i vratio jer razlike nije bilo), u kome je sve to objasnjeno + nisam tvrdio da svima ne radi, vec da nas ima. ;-)
[ Anax192 @ 02.04.2011. 13:04 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic: To sam i ja video u nekoj od beta verzija. I islo mi je jako na "onu" stvar, jer nije postojala mogucnost da vidis ceo url, ukoliko je on duzi.. (osim da kopiras url, pa pejstujes)

Verovatno je to i razlog zasto su prekopirali Chrome foru. Imas vise mesta za sadrzaj stranice, a kada predjes kursorom preko linka, dobijes full url.

(U ranijim verzijama Chroma je to bilo fixno neke duzine, pa ni tamo nisi mogao da dobijes full url path..)

Sve u svemu, ukoliko volis da pazis gde klikces i sta otvaras, umes malo da protumacis url, ovako ti je najbolje. ;-)


E, vidiš, tu si u pravu, o tome baš i nisam razmišljao, da budem iskren. Sve u svemu, poslao sam Mozilli feedback da bi bilo lepo da nekako lepše urade taj status bar, da malo bolje blend-uje uz program. No, bilo kako bilo, sigurno neću menjati Firefox zbog toga. To je jedina sitnica koju sam našao (za sad), a stvarno je sitnica.
[ TasmanF1 @ 02.04.2011. 14:26 ] @
U poslednje vreme retko koristim FF (samo kada treba da gledam neke emisije na bbc) ali primetio sam da mi FF 4 radi brže od prethodne verzije, takođe mi se i više sviđa izgled...
Sve u svemu vidi se napredak...
[ mp3men @ 02.04.2011. 20:33 ] @
Da li postoji način da se URL u adress baru smanji ??Ovo sa URL ( slova) je ogromno !!

Malopre sam instalirao Firefox 4 i deluje mi mnogo brze nego prethodne verzije :)
[ espresso @ 03.04.2011. 09:20 ] @
Novi dizajn jeste osveženje (mada sam do sada imao ekstenzije da trojka izgleda isto ovako). Ali najveća glupost je ovo što su uradili sa prikazom fontova na sajtovima. Neki buđavi "clear type" koji ne izgleda isto kod svih i koji ne može da se isključi. Rešenje je da se isključi hardverska akceleracija što je suludo. Dosta ljudi se žali da im nikako ne odgovara ovakav mutni font. Takođe, ne sviđa mi se što su izbacili opciju "Save and Quit" kada hoću da zatvorim FF sa više tabova. Morao sam ručno da je uključim (browser.show true).

Onda mi nedostaje dugme "New Tab". Pazi kad su i to izbacili. Morao sam da skidam ekstenziju da bih dobio obično dugme. Evo ga ovde: https://addons.mozilla.org/en-.../addon/new-tab-toolbar-button/

Nadam se da je ostatak u redu, upravo sam ga instalirao.
[ TasmanF1 @ 03.04.2011. 11:02 ] @
Citat:
espresso
Onda mi nedostaje dugme "New Tab". Pazi kad su i to izbacili. Morao sam da skidam ekstenziju da bih dobio obično dugme. Evo ga ovde: https://addons.mozilla.org/en-.../addon/new-tab-toolbar-button/

Nadam se da je ostatak u redu, upravo sam ga instalirao.


Kod mene postoji to dugme ("+" pored zadnje otvorenog taba)...
[ espresso @ 03.04.2011. 11:20 ] @
Ima i kod mene ali sam oduvek držao kao na slici. Tako mi je dugme uvek na istom mestu umesto plusa koji se pomera udesno u zavisnosti od broja tabova.

[ dimnicar @ 03.04.2011. 12:39 ] @
Meni se 4 uopste ne dopada.
Naprimer kad vidim neku sliku koja mi se dopada ,desni klik ,save image as,odmah mi se zakuca ,samo task menagerom mogu da je iskljucim,aod slike nista,da ne pisem kolko skoci potrosnja memorije na skoro 1GB.Instalirao sam i ff optimizer..,malo smanji pa sve pobrka.
Pobrkala mi je i ikonice u bookmakersu,ne znam vise gde se sta nalazi.
Vratio sam se na 3.6 i iskljucio automatic update.
ODVRATNA JE 4 sa mnogo bugova.Kad isprave bugove i osposobe za rad sa adds videcu da je ponovo instaliram

[ dejanet @ 03.04.2011. 12:45 ] @
Da, FF4 i IE9 je vec izgenerisao ohoho posla na prepravci web aplikacija i to na nivou koriscenih framework-a i starijih standardnih javascript biblioteka..
Naravno svu cenu ce platiti krajnji kupac, courtesy of Microsoft & Indians.. thx
[ Zoran Milovanovic @ 03.04.2011. 23:02 ] @
Dobra je ova sto sada chrome i firefox imaju jako slican UI / slican ako ne isti redosled opcija u padajucem meniju. Tako da shifting sa cetvorke na chrome i obrnuto moze za korisnika da prodje jako gladje. (kada prodje neko vreme i naviknu se na ff4/chrome)

[flame]

ko je lud da sa chrome predje na ff :P

[/flame]

:-)
[ ivanzj @ 04.04.2011. 21:27 ] @
danas sam porenuo ccleaner da bih malo ocistio komp a medju stvarima, koje sam brisao, su bile i neke firefox datoteke(history i ostalo...). Posle, kada sam pokrenuo firefox, na nekim sajtovima mi se uopste ne prikazuje css(ili bar tako izgleda) a bogami ni flash. Neki sajtovi se prikazu delimicno ok a neki su opet skroz normalni.
recimo, kad otvorim jutjub, tu gde bi trebao da bude flash, stoji samo crna pozadina a svi dugmici, su kao obicni html button(thumbs up-down i sta ti ja znam sta jos)
Da li ste se nekad sreli sa necim ovakvim?
Izgleda da mi je cleaner obrisao i neke stvari, koje nije trebao.
Na Chrome-u je sve ok
[ izida @ 04.04.2011. 22:22 ] @
Meni se ova cetvorka ponase sve gore i gore,prvih par dana sve je islo super a sad uzas,kao da pokrecem neku prezahtevnu igru a ne prokleti browser!!!
[ vlada1970 @ 05.04.2011. 13:47 ] @
Mozilla je napravila spisak add ons-a koji uticu na sporost firefoxa.

Prvih deset:




Svih pedeset:




https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/performance/#addon-11

Inace, meni firefox 4 od kad sam totalno ocistio kompjuter od prethodnih verzija i instalirao frishku verziju 4-ke, radi vrlo zadovoljavajuce. Bez obzira sto iz prvih deset koristim i Video DownloadHelper i Xmarks. Od ostalih imam i Personas Plus i Greasemonkey.

E kad bi firefox mogao da bude brz kao i ovaj Fastest Internet Browser, bilo bi super. Ali onda nista ne bi imali od pomagala.

http://rfshare.com/file/2571/Fastest-Internet-browser-rar.html
[ cyBerManIA @ 05.04.2011. 20:02 ] @
^ nema ga skype? o.O
Ili skype plugin iskulira startup, a posle nadoknadi propusteno.. :D
[ vlada1970 @ 05.04.2011. 20:14 ] @
Procitah na baguje portalu da ce izgleda mozila u 5-oj verziji blokirati skype toolbar da se uopste instalira u firefoxu.
[ Stranger2 @ 09.04.2011. 15:54 ] @
Jedino novo sto sam primetio kod Firfoxa 4 je da je malo agilniji i da vise lici na ostale browsere. Najvise mi lici na Safari. Posto nisam nikada bio odusevljen firefoxom to meni i ne smeta ali mi se to cini nekorektno prema fanovima firefoxa.

Najveca zamerka: Ranije sam koristio firefox u situacijama kada moram da posetim nmogo linkova sa nekog sajta. Posto sam mogao da podesim history na veoma dug period i po boji linkova da razlikujem one koja sam posetio od onih koje nisam... Sada su opciije u vezi history-ja oskatili tako da toga vise nema... :(

Citat:
Mozilla je napravila spisak add ons-a koji uticu na sporost firefoxa.

Znaci novi trend u hvaljenju brzine browsera ce biti okrivljavanje ekstenzija. ...A te iste ekstenzije su hvalili kao glavnu prednost firefoxa... zanimljivo.

Hoce u isto vreme da pridobiju i korisnike koji vole podesavanja i customizaciju i da sve bude jednostavno kao kod najprostijih browsera... Ta neodlucnost je po meni los marketinski potez za firefox. Pokazuju strah od konkurencije i smanjuju originalnost svog proizvoda.

---
Nedavno mi se stari konmpjuter restartovao a bio sam radio nesto vazno u Firefox 4 i izgubio mi se ceo sadrzaj history-ija i bookmarksa koje sam bio napravio u zadnjih sat vremena. Kasnije sam se namucio pa ponovo posetim iste stranice i napravim nove bookmarkse...
Posto mi se taj stari kompjuter redovno restartuje deset puta na dan znam da se ovo nije desilo ni jednom drugom browseru.
[ mbabuskov @ 12.04.2011. 09:54 ] @
Meni je četvorka super. Ovo je prvi put od verzije 1.0 da sam se oduševio napretkom. Ubrzanje je osetno, konačno sve radi kako bi trebalo. Jedina zamerka je što su ovo trebali da urade pre 3-4 godine, a ne da čekaju da ih Chrome potera. Džabe su korisnici kukali, pravili su se ludi dok Chrome nije počeo da otima tržišno učešće.
[ Stranger2 @ 13.04.2011. 19:24 ] @
Ponovo mi se desio gubitak bookmarksa i historija iz poslednje sesije. Ovja put kompjuter se nieje restartovao vec sam samo ugasio firfox. Mozda malo nasilnije nego sto treba ali ipak to ne sme da se desava jer drugi browseri nemaju takav problem. ...deluje mi da su ta ubrzanja postigli tako sto su odggodili zapisivanje na hard disku sve do gasenja firefoxa ali tako su ga istovemeno ucinili i krhim.

Inace sada kada su se automatski updejtovale i proradile sve ekstenzije na starom kompjuteru se ponovo usporio kao i pre.
[ component @ 13.04.2011. 19:48 ] @
@Stranger2
Ma tebi Firefox radi odlično nego ti je kompjuter za bacanje
[ Stefan Markic @ 14.04.2011. 01:56 ] @
Već su promenili redosled:



https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/performance/
[ Stefan Markic @ 14.04.2011. 01:57 ] @
Ono što je počelo da me frustrira kod Chroma, a što su naglo popravili kod Firefoxa, je to da Chrome poslednju verziju-dve "secka i prekida" dok potpuno ne učita stranu, dok je Firefox sada mnogo "glađi".

Na primer, učitavanje strane u nekom tabu dok pregledam sadržaj u tabu gde je već učitana strana. Chrome je ovde gotovo neupotrebljiv, jer dok se potpuno ne učitaju strane iz ostalih tabova, tab u kojem trenutno pregledam sadržaj je zamrznut, (uglavnom) ne mogu da skrolujem kroz tu stranu, sve secka i koči. Zauzeće procesora je tada uvek na 100% sve dok se stranica iz drugog taba potpuno ne učita.

Firefox 4 je ovde mnogo "glađi". Dok se stranice u ostalim tabovima učitavaju, u tabu u kojem sam trenutno, a u kojem je već učitana strana, mogu komotno da skrolujem kroz tu stranu i da normalno pregledam sadržaj. Još ima i smooth scrolling, pa sve nekako dodatno glatko deluje.

Čak i da se ne učitava još jedan ili više tabova (strana), već da sam samo u jednom tabu, u toku učitavanja strane mogu komotno da skrolujem, a ne da čekam da se strana potpuno učita.

Ovo je, naravno, slučaj sa sajtovima koji su bezobrzano preopterećeni JavaScriptom, kao što je na primer Mashable. Dok se tamo strana potpuno ne učita, ja samo mogu da sedim i čekam u agoniji, a ne daj Bože da mi se učitava više od jedne strane na tom istom sajtu. Izuzetak u ovoj priči su tabovi sa stranama gde ima Flasha.

Ume ponekad da se otrombolji i iznenada zamrzne na nekoliko sekundi, ali i pored toga je baš smooth. No, bojim se da će Chrome ipak vrlo brzo da ga pojede.
[ mmmilan @ 14.04.2011. 14:57 ] @
dobar je samo sto mi ne dozvoljava da se ulogujem na es. username i pass su mi zapamceni, al kad idem na login samo mi ucita istu neulogovanu stranu.
[ Gugliša @ 14.04.2011. 16:23 ] @
Primetio sam u novoj Mozili da kada u Google ukucan npr. "elitesecurity" i klinkem na "Open in New Tab",
da me preusmeri na adresu:

http://www.google.com/url?sa=t...d=rja&7o3oCE3179s=IQ7wSK79

a ne na:

http://www.elitesecurity.org

To se dešava samo za Google, a ne i za ostale stranice.

To sve traje dugo i popricilicno nervira.

Proverio sam sve viruse i ad-aware gluposti i sve je ok.

Hvala unapred na odgovoru.
[ janko.84 @ 14.04.2011. 17:30 ] @
@mmmilan

Jesi probao da obrises Cookies?
[ geniuxx @ 14.04.2011. 17:37 ] @
Malo brži Firefox: http://www.palemoon.org
[ mmmilan @ 14.04.2011. 17:53 ] @
@janko
obrisao sam i radi. hvala
[ vlada1970 @ 14.04.2011. 23:40 ] @
I evo vec izasla Aurora 5

http://ftp.mozilla.org/pub/moz...nightly/latest-mozilla-aurora/



p.s. inace Stranger2, da li imas novu frishku verziju 4-ke ili si nadogradio 3-ku? Razmisljam da nije mozda zbog toga problem sa brisanjem history-ja i bookmarks-a?

[Ovu poruku je menjao vlada1970 dana 15.04.2011. u 00:53 GMT+1]
[ boki @ 15.04.2011. 16:28 ] @
Upravo tako,

od sada ce se FF razvijati u kanalima. Aurora, Beta i Release.

FF 5 je vec usao u Aurora kanal i izaci ce u junu. Brzi je 10-20%, poboljsano je scrollovanje dosta, brze dekodiranje slika(jpeg-turbo), i ima css animacije.
[ stefke1249 @ 18.04.2011. 18:13 ] @
Koristim ga još od beta verzije i sviđa mi se dizajn novi , iako su ga verovatno preuzeli od Chrome-a. Jedina stvar koja mi nije jasna je zašto nema srpska verzija 4.0 ? Ima skoro na svim jezicima a nema srpski i još neki jezici za koje sam prvi put čuo. Ima čak i Albanski .
[ boki @ 18.04.2011. 18:51 ] @
dobro zapazanje...

Videcu zasto, do tad ima bosanski :)
[ calexx @ 18.04.2011. 21:14 ] @
Verovatno su naši prevodioci lenji pa nisu na vreme odradili posao. Nema ga čak ni u beta delu. Mada mi to ništa ne znači. ;)
[ boki @ 18.04.2011. 23:15 ] @
Bilo je nekih problema sa softverom za lokalizaciju i FF4 nece biti na srpskom jeziku.


Ali FF5 Aurora je vec preveden i moze se skinuti ovde
http://ftp.mozilla.org/pub/moz...x-5.0a2.sr.win32.installer.exe
[ Stefan Markic @ 19.04.2011. 15:55 ] @
Citat:
boki: FF 5 je vec usao u Aurora kanal i izaci ce u junu. Brzi je 10-20%, poboljsano je scrollovanje dosta, brze dekodiranje slika(jpeg-turbo)


Zar je stvarno tako? Je l' si probao ti to? :)
[ boki @ 19.04.2011. 16:42 ] @
Naravno,

http://www.mozilla.com/en-US/firefox/channel/

mozes da skines.
Stabilno je.
[ pparadiso @ 22.04.2011. 14:07 ] @
Ono zbog cega sam najvise voleo mozill-u je dodatak za proveru linkova "Greasemonkey" ali on u verziji Aurora nije podrzan...

[ calexx @ 22.04.2011. 15:17 ] @
Firefox bez dodataka je preterano prazan i onda mu oni naprave celinu. Nije samo Greasemonkey problem, neki dan sam probao Auroru i velika većina dodataka ne radi pa će da ostane za bolja vremena. Možda je samo problem što u dodacima piše da su za verziju od-do pa ne prorade, ne bi bilo loše da se to nekako prevaziđe.
[ boki @ 22.04.2011. 17:50 ] @
upravo tako,

idite u about:config i dodajte nov boolean

extensions.checkCompatibility.5.0a vrednost: false

i onda mozete da instalirate sve extenzije
[ pparadiso @ 22.04.2011. 19:26 ] @
Evo probao sam...u pravu si moze se instalirati...ali samo to. Ali nece raditi kao sto se vidi



Na gornjoj slici se vidi da sam uradio kako je napisano a na donjoj rezultat...

[ boki @ 22.04.2011. 19:34 ] @
Pa jel imas da klinkes enable tu u listi ?
[ pparadiso @ 22.04.2011. 19:38 ] @
probao sam sve ...i vratio na cetvorku...samo sam gubio vreme.
[ boki @ 22.04.2011. 19:40 ] @
btw. uskoro ce poceti da se koristi novi model provere kompitabilnosti sa ekstenzijama gde ce se sve extenzije smatrati po defaultu kompitabilnim osim ako neko ne prijavi problem.
[ Br@nkoR @ 22.04.2011. 19:46 ] @
Skini *.xpi fajl i promeni mu ekstenziju u *.zip i istu raspakuj. Zatim nađi fajl install.rdf i otvori ga u nekom editoru: Zatim pronađi red u fajlu
Code:
<em:maxVersion>4.0.*</em:maxVersion>

i promeni u npr
Code:
<em:maxVersion>5.*</em:maxVersion>

Snimi fajl.
Sve to ponovo zapakuj u zip arhivu i istoj promeni ekstenziju u *.xpi i instaliraj ekstenziju.

[att_img]
[ sisamisa @ 28.04.2011. 07:48 ] @
Posle ne_znam_ni_sam koliko godina korišćenja Firefoxa prešao sam na Chrome.

Razlog?

Memory leak na Firefoxu 4. Posle određenog vremena korišćenja (ili nekorišćenja) Firefox zauzme 500-800MB rama. Onda krene da oslobađa memoriju, hard disk poludi od aktivnosti, aplikacija je nedostupna 1-3 minuta - i na kraju se vrati na 200MB i može u njemu da se radi. Do sledeće prilike. Sve me to podsetilo na Vistu i njeno čuveno drljanje po disku. Tu traumu sam jedva zaboravio i ne bih da je se podsećam.

Malo sam pogledao na netu "Firefox 4 memory leak". Gomila ljudi se žali, rešenja nigde.

Ebiga.. beše dobar browser..
[ boki @ 28.04.2011. 14:19 ] @
To je verovatno do neke extenzije...

[ Stefan Markic @ 28.04.2011. 15:44 ] @
Citat:
sisamisa: Posle ne_znam_ni_sam koliko godina korišćenja Firefoxa prešao sam na Chrome.

Razlog?

Memory leak na Firefoxu 4. Posle određenog vremena korišćenja (ili nekorišćenja) Firefox zauzme 500-800MB rama. Onda krene da oslobađa memoriju, hard disk poludi od aktivnosti, aplikacija je nedostupna 1-3 minuta - i na kraju se vrati na 200MB i može u njemu da se radi. Do sledeće prilike. Sve me to podsetilo na Vistu i njeno čuveno drljanje po disku. Tu traumu sam jedva zaboravio i ne bih da je se podsećam.

Malo sam pogledao na netu "Firefox 4 memory leak". Gomila ljudi se žali, rešenja nigde.

Ebiga.. beše dobar browser..


I dalje je dobar browser. Koristiš li neku ekstenziju?
[ sisamisa @ 04.05.2011. 20:40 ] @
Citat:
I dalje je dobar browser. Koristiš li neku ekstenziju?


7 dana sam koristio Chrome, izašao je Firefox 4.0.1 pa sam rešio da mu dam još jednu šansu :)

Chrome je primetno sporiji of Firefoxa. Adblock za Chrome učitava reklame pa ih onda sklanja sa stranice.
Adblock Plus za Firefox to radi mnogo bolje - reklame se uopšte ne skidaju sa servera.

BTW, ovo je jedina ekstenzija koju koristim.
[ deks007 @ 04.05.2011. 22:39 ] @
Meni i dalje sporo otvara , nemam pojma sta ga koci . Pozdrav !
[ cyBerManIA @ 09.05.2011. 13:13 ] @
Osim nekih ekstenzija, velika kolicina cache-a ume da uspori malo browser. Pogledaj da nije to.
[ malekcinasin54 @ 16.05.2011. 13:19 ] @
Ja imam problem sa default search engine-om.
Po default-u je stajao http://www.search-results.com/. Promenio sam ga na google, ali nakon restarta browsera, ponovo se vracao na prethondi.
Zatim sam pobrisao sve moguce search engine iz liste i ostavio samo google, ali se search-results ipak vraca sam i postavlja za default.

Takodje, url bar, nakon lose unete adrese, me sam ponovo salje na search-results....

Da li neko zna kako da resim ovaj problem i postavim google kao jedini search engine u oba slucaja?
[ vlada1970 @ 16.05.2011. 19:09 ] @
Nemanja probaj mozda ovo:

http://codebetter.com/darrelln...s-from-the-firefox-search-box/

[ obradorriuss @ 25.05.2011. 12:13 ] @
Mene kod FF4 samo iritira jako shto su mi slova nekako kao zamucena... Cudan mi je rendering totalno... Probao sam i na monitoru LED 24" i na laptopu...
[ boki @ 25.05.2011. 14:11 ] @
Probaj da updatujes drivere za graficku ili iskljuci hardversku akceleraciju...
[ obradorriuss @ 25.05.2011. 18:44 ] @
Thx, pokushacu tako... Mada mislim da koristim vec najnovije drajvere za grafiku... Primetio sam isto i kod druga na laptopu... :S

Poigracu se jos sa verzijama drajvera... Hvala jos jednom ;)
[ icecold @ 30.05.2011. 22:45 ] @
Citat:
obradorriuss: Thx, pokushacu tako... Mada mislim da koristim vec najnovije drajvere za grafiku... Primetio sam isto i kod druga na laptopu... :S

Poigracu se jos sa verzijama drajvera... Hvala jos jednom ;)

Postoji par načina da rešiš a da ne izgubiš hardversku akceleraciju:
Instaliranjem najnovije verzije drajvera.
Instaliranjem oba hotfixa od MS-a:
KB2505438
KB2454826

Ili isprobavanjem alfe Firefox-a 6 kod kojeg je moguće koristiti GDI prikaz fontova bez isključivanja hardverske akceleracije. (detaljnije)
[ miami @ 25.07.2011. 21:24 ] @
meni je brza opera ...